Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus. Trojan. Jak w przyszłości postępować w takich przypadkach?

bonzo jan 22 Gru 2004 22:37 1251 8
  • #1 22 Gru 2004 22:37
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

no i zlapalem wirusa .komputer mialem zabezpieczony antywirusem msn nie aktualizowanym ostatnio .sciagalem program diagnozy auta z polskich stron z tego wszystkiego nie pamientam jakich.zainstalowalo sie cos bo w te klocki jestem zielony ,potraktowalem go antywirusem jeszcze gorzej,znikly ikony zostal jakis pasek stanu.ustawilem kompa na dzien wczesniej to samo.kumpel co sie cos zna wyczyscil mi ,,c,,wgral co trzeba narazie chodzi ,tylko ,,c,,teraz antywirus mam pande taki leb misia pandy na pasku u dolu ekranu .wirus ponoc trojan w rozszerzeni mial trn jak w przyszlosci postepowac w takich przypadkach wyglada ze ta gnida nie zdarzyla przejsc na inne dyski ktore potraktowalem nowym anty

0 8
  • #2 22 Gru 2004 22:45
    SylWo
    Poziom 17  

Ja osobiście uzywam dwóch programów :

1. Ad-Aware SE www.lavasoft.de
    darmowy program, można doinstalowac język polski , comiesięczna aktualizacja - usuwa dialery, trojany, spyware, adware itp

2. Zone Alarm Pro - firewall, na bieżaco zabezpiecza kompa przed zlśliwymi atakami - wersja 14 dniowa, ale moiżna odinstalowac i ściągnąć nową znowu na 14 dni :)

pozdr

P.S. Post to chyba do działu komputery -software ...

0
  • #3 22 Gru 2004 23:44
    Tolo1
    Poziom 14  

Ja rowniez uzywam Ad Avare - niestety dzisiaj rano jakis dowcipnis poslal mi wiadomosc z linkiem po tlenie, a ja przez nieuwage kliknalem i zaczela sie jazda.Zlapalem dialery,trojany i inny syf.MKS sobie nie poradzil i robilem system.Po skonczeniu chcialem przeniesc archiwum rozmow z tlena i po przeniesieniu znowu to samo.Musialem robic system jeszcze raz i tym razem wykasowalem cale archiwum rozmow z tlena.Troche szkoda bo mialem kupe ciekawych linkow w nim ale mowi sie trudno.reasumujac - poprzez jednego debila mozna sobie ladnie zapaskudzic komputer i zaden antywirus nie pomoze.Jednak ostroznosci nigdy nie za wiel dlatego trzymaj ta Pande i aktualizuj bazy wirusowe - zawsze troche Cie zabezpieczy.Pozdrawiam - Wesolych Swiat.

0
  • #5 23 Gru 2004 01:06
    Kolobos
    Spec od komputerów

:arrow: Tolo1
    Przeciez kazdego trojana, dialera i spyware da sie usunac bez reinstalacji windows'a ktora akurat jest najgorszym wyjsciem z mozliwych.

0
  • #6 23 Gru 2004 01:08
    Grysik
    Poziom 20  

Tolo1 czy po tych cyrkach nie masz czasem tego linka z tym paskudztwem :twisted:

0
  • #7 23 Gru 2004 01:32
    Tolo1
    Poziom 14  

Nie ,nie mam poniewaz mialem go tylko w historii Tlena, ktora usunalem.Wiem,ze jednym z plikow,ktory udalo mi sie wywalic byla malpa o nazwie russia.ocx,a dialer mial symbol 125026.Po restarcie systemu IE natychmiast laczyl sie z jakims ftpkiem i pobieral te pliki od nowa.Co do mozliwosci wywalenia to raczej bylo to niemozliwe poniewaz MKS usuwal wirusy i czesc dialerow,lecz w miedzyczasie komp sie podwieszal,po restarcie dialery same zaczynaly sie powielac.Czyscilem nawet wpisy do rejestru i usuwalem biblioteki pod DOSem niestety to jak syf Sybirak taka cholera ze zeby z nagrobka jeszcze wypadaja :).Kolobos - dla mnie reinstal systemu to zaden problem.Nie lubie sie bawic w strate czasu - po kazdej powaznej infekcji pozostaja smieci i nie ma sie co piescic.I tak przy probie pozbycia sie wrzodow stracilem 4 godziny.Zalatwilem sobie kompa po raz drugi bo chcialem sprawdzic skad one sie wziely.Podejrzewalem jednak jakis mail ze spamem a okazalo sie,ze to dowcipnis z Tlena.No nic - bylo minelo.Acha Kolobos - dlatego reinstal nie stanowi dla mnie problemu bo na dysku c - mam tylko system - reszte trzymam na innych partycjach ( w koncu na 2x HDD 120GB mozna troche zaszalec ;) )robie rowniez czesto archiwizacje na plytach DVD..Pozdrowienia dla wszystkich.

0
  • #8 23 Gru 2004 01:52
    Kolobos
    Spec od komputerów

Pewnie o tego trojana chodzi:
    http://www.hacking.pl/news.php?id=4580

Ludzie uzywajacy oryginalnego klienta gg, sami sie prosza o takie rzeczy.A firma zajmujaca sie gg tylko ciagnie kase z banerow i nic wiecej, naprawiaja bledy dopiero jak sie zrobi o nich glosno.

0
  • #9 23 Gru 2004 09:02
    Tolo1
    Poziom 14  

To nie ten wrzod ale podobnie sie zachowuje.Nie uzywam GG tylko Tlena.Wiadomosc byla wyslana z numeru rozpoczynajacego sie cyframi 502 ale juz nie pamietam z jakiego.

0
  Szukaj w 5mln produktów