Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LiveBox TV KAMERA IP PC - po podłączeniu do LB kamera nie działa

milesek 31 Sty 2012 21:07 2212 7
  • #1 31 Sty 2012 21:07
    milesek
    Poziom 11  

Witam.

Jestem użytkownikiem neostrady + TV.
    Sprawa wygląda tak. Za żadne skarby nie mogę wyszukać kamery, gdy jest podłączona do LB. Dowiedziałem się, że muszę zmienić ustawienia "wyjść Eterhent z LB "(czerwone i żołte gniazdo). Do liveboxa mam podłączony kabel eterhent od TV do jednego i drugi kabel od PC. Laptop łączy się przez Wi-fi. Wszystko działa poprawnie. Zakupiłem Link Teraz problemem jest to jak to wszystko połączyć, aby był internet Wi-fi, działała kamerka, działał internet na PC (przez kabel) i żeby działała TV z neo. Posiadam również router przewodowy Asmax 904u (może da się go jakoś wykorzystać). Nadmieniam, że dziś byłem u kolegi, który posiada router bezprzewodowy ze stałym IP i kamerka "śmiga jak talala". U mnie niestety, po podłączeniu jej do LB zero reakcji.(kabel od PC odłączony, nie ma więcej slotów w LB) Czy muszę coś dokupić ? Jak wszystko skleić "do kupy" żeby wszystko działało ? Proszę o pomoc, z góry dziękuję za poświęcony czas. Można do LB podłączać inne routery ? Cokolwiek aby tylko działało.

Następnym problemem będzie zmienne IP, aby skonfigurować kamerę, przejrzałem wiele poradników, ale wszystkie są na dyndns.com , który jest teraz płatny, a taka opcja nie wchodzi w grę.
    Pozdrawiam

• #2 31 Sty 2012 21:13
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Brakuje Ci portów Ethernet? Jeśli tak to zastosuj switch lub ten drugi router jako AP. Twoja kamera powinna otrzymać adres IP tak samo jak Twój TV. Jaj kwadratowych nie ma.

• #3 31 Sty 2012 21:24
    milesek
    Poziom 11  

Gdy podłączam kablem router do LB to automatycznie pada internet

• #4 31 Sty 2012 21:31
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Zmień adres IP, wyłącz serwer DHCP na Asmax-ie.

• #5 31 Sty 2012 22:24
    milesek
    Poziom 11  

OK, podłączyłem po zółty , internet działa na PC i wi fi też teraz tylko kamerka.

Sposób powyżej się nie sprawdził.
    Podłączyłem sam router i okazało się, że po ominięciu liveboxa, na komputerze PC podłączonym przewodowo do routera DZIAŁA KAMERKA, jednak internet NIE DZIAŁA ( myślę, że to przez brak odpowiedniej konfiguracji , ale "jakoś" kamera działa ).
    Jednak nie o to chodzi. Chciałbym,aby działało Wi-fi + Internet na PC kablem + kamerka. TV mogę odpuścić, kupię po prostu Cyfrę + lub coś innego.

Dodano po 42 [minuty]:

PS. Może LB ma jakieś "blokady" dotyczące przesyłu obrazu z kamery ?
    Korzystam z Windowsa 7 na laptopie, i z XP na PC

Dodano po 3 [minuty]:

jimasek napisał:
    Zmień adres IP, wyłącz serwer DHCP na Asmax-ie.

Jak mam to zrobić jak go w ogóle nic nie wyszukuje ? Po prostu jakby nie istniał ...

DHCP na połączeniu bezprzewodowym jest włączone.

• #6 09 Lut 2012 18:11
    milesek
    Poziom 11  

Witam. Oczywiście doszedłem do wszystkiego sam.
    Może komuś się przyda.
    Musiałem dokupić router bezprzewodowy z wyjściem WAN.
    WAN podłączyłem do czerwonego wejścia w LB, kamerkę i PC do wejść routera. TV z neo do żółtego od LB i wszystko gra. Chwilę było zabawy z konfiguracją, ale myślę, że każdy sobie poradzi.
    Pozdrawiam

• #7 09 Lut 2012 18:23
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

milesek napisał:
    Musiałem dokupić router bezprzewodowy z wyjściem WAN.

Sam switch też by wystarczył ;)

• #8 11 Lut 2012 13:54
    milesek
    Poziom 11  

Witam. Mam taki problem. Wszystko cały czas było sprawne i nagle coś padło i nie działa internet. Po odłączeniu routera i pracy na samym LB działa internet. Jak skonfigurować router żeby działało wszystko ?
    co wybrać w szybkiej konfiguracji Static, Dynamic, PPPoE ??? Ostatnio jakoś mi się udało, mogłem wykonać kopię zapasową ustawień, ale zapomniałem.
    Konfiguracja LB jest OK. Może coś z IP ?

Dodano po 12 [minuty]:

Hehe, nie rozumiem tego. Odłączyłem wszystko od podstaw i działa :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME