Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawanie-dobór parametrów.

31 Sty 2012 21:54 5267 6
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam do kolegów prośbę o podpowiedz.
    Spawałem trochę (w domu) spawarką transformatorową a teraz kupiłem inwentorową Magnum 200P i chciałem użyć innych elektrod niż "R",spawarka ma zacisk "+" i "-".Moje pytanie jak zamocować kable dla elektrod :
    -rutylowych
    -EB
    -EA
    -nierdzewek (0H18N9)
    -do żeliwa na zimno
    -do żeliwa na gorąco
    Może jeszcze jakieś uwagi do obsługi tej spawarki,bo po zakupie i jednogodzinnej próbie jestem trochę zawiedziony jakością spawu (spawałem elektrodą OK 48.00 i nierdzewką ),może zle podłączyłem?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na opakowaniu elektrod masz napisane jaką mają mieć biegunowość - poczytaj!
  • Poziom 9  
    oprócz elektrod rutylowych możesz bez kłopotu spawać rutylowo clulozowymi. spawanie nierdzewki czy żeliwa wymaga odmiennych parametrów, a np. w przypadku żeliwa podgrzewania materiału. chcąc spawać elektrodą zasadową musisz ją podgrzać wg instrukcji. tylko po co skoro twoja spawarka jest przeznaczona do wykonywania prostych połączeń o umiarkowanej wytrzymałości.
  • Poziom 10  
    W spawaniu elektrodami zasadowymi "+" do elektrody a amperaż 4 X średnica elektrody, z dodaniem paru Amperów przy pachwinie podolnej a odjęciem przy styku w suficie. Ponadto jeszcze odpowiednie pochylenie elektrody
  • Poziom 16  
    A co powiecie o spawaniu żeliwa? Odpowiednie elektrody, podgrzanie materiał, potem odpuszczenie i tyle? Bo na forach szybciej się śmierci doczekam niż takiej informacji.
  • Poziom 10  
    Wg technologii żeliwo można spawać na zimno i gorąco ,zależnie od elektrod.