Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana wzmacniacza do Altus 300 - 600-800zł

yaaz 31 Sty 2012 23:41 1881 16
  • #1 31 Sty 2012 23:41
    yaaz
    Poziom 14  

Witam, aktualnie posiadam Technics'a su-v570 (+Altus 300). Jeżeli chodzi o jakość i moc dźwięku - to w pełni mnie zadowala. Jednak problem jest tego typu, że jest on bez pilota.
    Poszukuje zatem czegoś z pilotem, rozważam HK, denon, technics... i właśnie, poradźcie coś bo ostatnio w temacie wzmacniaczy byłem jakieś 3-4 lata temu jak kupowałem aktualnie posiadany sprzęt...
    Powinien obsługiwać 4 pary kolumn, gdyż altusy mam podłączone w systemie bi-amp i chcę by tak zostało.
    pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

0 16
  • #2 01 Lut 2012 00:00
    Pablo1964
    Moderator

yaaz napisał:
    Powinien obsługiwać 4 pary kolumn, gdyż altusy mam podłączone w systemie bi-amp i chcę by tak zostało.

Możesz rozwinąć to zdanie? Chodzi Ci o 8 sztuk kolumn?

0
  • #3 01 Lut 2012 00:05
    LysyOsw
    Poziom 26  

Pablo1964 napisał:
    yaaz napisał:

Możesz rozwinąć to zdanie? Chodzi Ci o 8 sztuk kolumn?

Jemu chyba chodzi o to żeby miał możliwość podłączenia czterech kolumn (A+B).
    Pewnie ma podłączone do A sekcje wysoko-średnio tonową i pod B sekcje niskotonową.
    W końcu 300-tki mają bi amp - takie terminale jak np. maestro II 180.
    To raczej norma w większości wzmacniaczy stereo ;) WIĘC SPOKO :D

0
  • #4 01 Lut 2012 00:15
    yaaz
    Poziom 14  

dokladnie tak jak napisal przedmówca. Przydały by się tez jakies "nowsze" dolby pro logic. Kwota podana przeze mnie dotyczy wzmacniacza uzywanego, nie nowego (np. z saturna) ; )
    yamaha ma chyba solidne sprzety w tej kat. cenowej

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #5 01 Lut 2012 07:17
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Yamaha AX-900, Sony TA-F690ES, DENON PMA-1060

0
  • #6 01 Lut 2012 08:27
    LysyOsw
    Poziom 26  

yaaz napisał:
    Przydały by się tez jakies "nowsze" dolby pro logic.

To nie przypadkiem tyczy sie amplitunerow kina domowego?
    Do Altusow tylko i wylacznie stereo, i to mocne.
    Ja od siebie poleciłbym Pioneera A-717, 756, 818 lub 876. Jakoś tak.
    Sony z serii es tez są pięknie brzmiące, ale nie sprawdzą się do muzyki jeżeli lubisz mieć bas, że szklanki spadają z półek. Seria es nadaje się to kolumn o lepszej jakości. Ja bym celował w Pioneera.

0
  • #7 01 Lut 2012 10:17
    yaaz
    Poziom 14  

Pioneer_vsx_818 wygląda pięknie :) ale seria vsx to niestety kino domowe...
    Jak wygląda sterowanie z pilota do DENON PMA-1060? Czy głośnością też da się sterować? Patrząc na gałkę, budzi kontrowersje ;)

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Hmmm, czy we wzmacniaczach stereo są spotykane jakieś procesory dźwięku? Źródło idzie z laptopa, w prawdzie mogę bawić się ustawieniami sterowników, ale to nie to samo.

Moderowany przez przemo-lukas:

Fotografie proszę zamieszczać na serwerze "Elektrody". Zmieniłem.

0
  • #8 01 Lut 2012 11:13
    LysyOsw
    Poziom 26  

W tych starszych chyba nie ma procesorow zadnych. Ale dźwiek jest bardzo ladny. Jak z laptopa to zewnetrzna karta dzwiekowa to koniecznosc...

0
  • #9 01 Lut 2012 13:06
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

LysyOsw napisał:
    yaaz napisał:
    Przydały by się tez jakies "nowsze" dolby pro logic.

To nie przypadkiem tyczy sie amplitunerow kina domowego?
    Do Altusow tylko i wylacznie stereo, i to mocne.
    Ja od siebie poleciłbym Pioneera A-717, 756, 818 lub 876. Jakoś tak.
    Sony z serii es tez są pięknie brzmiące, ale nie sprawdzą się do muzyki jeżeli lubisz mieć bas, że szklanki spadają z półek. Seria es nadaje się to kolumn o lepszej jakości. Ja bym celował w Pioneera.

Eski nie mają problemu z Basem, całe pasmo jest zrównoważone dlatego może wydawać się że basu brakuje, w przeciwieństwie do niektórych Yamah i Pioneerów które mają lekko wycofane wysokie tony.

0
  • #10 01 Lut 2012 15:52
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Uzytkowinik19 napisał:

Eski nie mają problemu z Basem...

Wszystko zależy od konfiguracji, ale jeśli jest to zrobione "z głową" to w zupełności się zgadzam.

0
  • #11 01 Lut 2012 15:54
    yaaz
    Poziom 14  

Podajcie proszę przykładowe modele sprzętu Sony o których piszecie

0
  • #12 01 Lut 2012 16:12
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

505ES, 570ES, 590ES 670ES.
    Niższe modele jak Ta-F470, 490 też warte polecenia.

0
  • #13 01 Lut 2012 16:40
    LysyOsw
    Poziom 26  

Moim zdaniem eski nadają się wyśmienicie do jakichś monitorków.
    Do altusów coś z podbiciem loudness.
    Seria es sony jest audiofilska i nie pasuje do altusów. Moim zdaniem

0
  • #14 01 Lut 2012 17:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

LysyOsw napisał:
    Do altusów coś z podbiciem loudness.
    Altusy z podbiciem skrajów pasma, to już będzie totalny hałas. Jeszcze bardziej krzycząca góra i bardziej kopiący bas.
    Do Altusów, potrzebny jest mocny wzmacniacz, ze zrównoważonym pasmem, lub z wycofaną górą.
    Uzytkowinik19 napisał:
    w przeciwieństwie do niektórych Yamah i Pioneerów które mają lekko wycofane wysokie tony.
    Ja do Altusów, zawsze polecam Yamahę albo Pioneera. Właśnie dla tego, że je trochę "temperują".
    LysyOsw napisał:
    Seria es sony jest audiofilska i nie pasuje do altusów. Moim zdaniem
    Z tą audiofilowością, bym nie przesadzał. Wzmacniacz dla prawdziwego audiofila, to pełna lampa. Taki wzmacniacz kosztuje więcej, niż moje stypendium w przeliczeniu na całe studia.

0
  • #15 01 Lut 2012 18:33
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

telecaster1951 napisał:
    Ja do Altusów, zawsze polecam Yamahę albo Pioneera. Właśnie dla tego, że je trochę "temperują".

Wiem, i również uważam że Yamahy świetnie się zgrywają z Altonami/Mildtonami i Altusami, sam mam zestaw Mildton 80 + Yamaha A-520 w dużym pokoju, ale brzmienie Sony mi bardziej przypada do gustu.

0
  • #16 02 Lut 2012 15:54
    yaaz
    Poziom 14  

Podsumowując topic:

LysyOsw napisał:
    Jak z laptopa to zewnetrzna karta dzwiekowa to koniecznosc...

Właśnie w tym sęk, że chciałbym tego uniknąć kupując wzmacniacz stereo z wbudowanym procesorem dźwięku.

Myślę, że na altus 300 potrzebne będzie około 100W na kanał przy 4om z obsługą 4x8om (do bi-amping) co przekładało by się mniej więcej na pobór mocy w granicach 300-400W. W aktualnie posiadanym su-v570 jest 550W i jest ok.

Wzmacniacz/amplituner powinien posiadać pilot, z którego powinna być dostępna opcja wyboru źródła dźwięku, regulacja volume, włączenie/wyłączenie sprzętu.

Wizualnie najbardziej odpowiadają mi Yamahy, nie przepadam za plastikowym przednim panelem (miałem diore ws-504 i nie przypadła mi do gustu).

Dodatkowym atutem byłaby opcja podłączenia usb, jednak zdaje sobie sprawę, że tu może być ciężko gdyż sprzęt w tej cenie z takimi parametrami będzie dość stary.

Nie wykluczam rozbudowy sprzętu o dodatkowe mniejsze monitory + wykorzystanie Line Out to aktywnego suba.

0
  • #17 02 Lut 2012 19:38
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

yaaz napisał:
    100W na kanał przy 4om
    Nie. Minimum to 100W przy 8 omach.
    yaaz napisał:
    co przekładało by się mniej więcej na pobór mocy w granicach 300-400W
    Co najmniej 500W.
    yaaz napisał:
    Wzmacniacz/amplituner powinien posiadać pilot, z którego powinna być dostępna opcja wyboru źródła dźwięku, regulacja volume, włączenie/wyłączenie sprzętu.
    Za te pieniądze, będzie problem.
    yaaz napisał:

Dodatkowym atutem byłaby opcja podłączenia usb
    W sprzętach poniżej kilku tysięcy, jest to raczej wada niż atut.
    Uzytkowinik19 napisał:
    Wiem, i również uważam że Yamahy świetnie się zgrywają z Altonami/Mildtonami i Altusami,
    Moja rada, to szukaj wzmacniacza Yamaha z podanymi wyżej parametrami. W tym budżecie trzeba iść na kompromis.

0