Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zniszczyć przepisami radioamatorstwo i krótkofalarstwo - następny etap

kondensator 01 Lut 2012 00:21 4195 26
  • #1 01 Lut 2012 00:21
    kondensator
    Poziom 36  

Proszę nie usuwać tematu, ani nie przenosić do działu zamkniętego czy innego !

Limity pola w.cz. i płatne każdorazowo przy każdej zmianie zgłaszanie sporadycznie używanych instalacji nadawczych z antenami - to dla motłochu za mało...

Prawo budowlane, lokalne "przepisy" i inne szykany - miejskie i KaCyków w zarządach spółdzielni - to dla motłochu za mało...

Masowe wprowadzanie zasilaczy impulsowych i ukladów cyfrowych we... wszystkim, produkowanie zakłóceń na potęgę i zastępowanie przepisów EMC (które sami wydali, ale które zauważają tylko gdy sami uznają za stosowne) znaczkiem CE (China Export) - to dla motłochu za mało...

Motłoch mimo to cały czas coś lutuje, stroi, wytrawia, programuje...

Teraz czas na to
    http://mikrofale.iq24.pl/default.asp?grupa=160446&temat=126170

SP6GWB napisał:
    W linku
    http://www.uska.ch/index.php?id=30&tx_ttnews[...x_ttnews[tt_news]=951&cHash=4e67b9fcbbaa3d223
    znajdują się dwie informacje w języku niemieckim o przygotowywanej zmianie przepisów unijnych dotyczących amatorow.
    Pierwsza sprawa dotyczy niedopuszczenia do rynku kit-ów do samodzielnego montażu oraz urządzeń komercyjnych dostosowanych dla potrzeb amatorów.
    Druga to nowa definicja źróeł zakłócen elektromagnetycznych, do których dopisano również 'odbierany sygnał radiowy' (np. amatorski - przypisek mój).
    Na te produkty unijnej biurokracji ma zareagowac IARU specjalnym listem.
    Z 'krzywizny banana' można sie śmiać, ale na taki zamach chyba trzeba zareagować ...

Jeżeli to nie jest prawda, to proszę o sprostowanie.

Co będzie dalej ?

> Likwidacja analogowej (nie tylko TV) ale CAŁEJ radiofonii - cyfrowy sprzęt będzie wiedział co kiedy i kto odbierał i odpowiednio się zachowa...
    Oficjalnie "aby zmieścić więcej programów z lepszą jakością"... itp. ściemniania.
    Już jeden z drugim odbiornika (ani nadajnika) nie będzie robił, bo nie będą mieli na czym i gdzie (wśród zakłóceń i cyfrowych emisji) słuchać....
    > Pozwolenia na zakup elementów elektronicznych - tylko dla autoryzowanych serwisów...
    > Kontrole czy sprzęt jest fabryczny i ma CE...
    > Kontrole czy sprzęt nie ma czasem lutów samodzielnych ołowiowa cyną...
    > Kontrole czy sprzęt nie jest "za stary i nie spełniający wymagań" czyli bez niejawnych ukrytych przed użytkownikiem elementów które ochoczo współpracują z telefonem komórkowym i cyfrowym licznikiem energii...

Dużo roboty... Trzeba będzie powołać nowe Ministerstwo, Urząd i Służbę - zmniejszy się trochę bezrobocie (dla zaufanych)...
    Pomogą też bezinteresownie porządni obywatele:
    Pawka Morozow wsiegda gotow - przecież można będzie za skuteczny donos wygrać zwolnienie od abonamentu na dwa lata, nowego ajpoda albo specjał delikatesowy: 10 kg ziemniaków bez G-MO...

Motłoch ma się nauczyć, że porządny obywatel siedzi z kuflem przy telewizorze, ogląda mecz lub tańce na lodzie i pisze esemesy, a nie coś knuje lutownicą !!!

0 26
  • #2 01 Lut 2012 00:54
    Hucul
    Poziom 39  

Spokojnie! Wszystko będzie działać jak do tej pory, tylko na mniejszą skalę i będzie miało dodatkowy smaczek nielegalu ;)
    Wśród tego motłochu karmionego papką z "legalnych" mediów ludzie potrafiący zbudować radio ze złomu będą Einsteinami.
    Nie jest chyba tak źle jak to rysujesz, ale trzeba być czujnym by nie wprowadzono nam jakiejś ACTY na fale radiowe :|

0
  • #3 01 Lut 2012 01:14
    bc211
    Poziom 30  

Nakarmić DVB-T-Zombie trzeba zniszczyć młode pokolenie licencjonowanych hams'ów przed faktem dokonanym.
    Takim zawsze będzie potrzebny spokój w eterze. No to może niech dopiszą jeszcze jeden przepis nowa definicja zakłóceń pracy mózgu urzędników, do których dopisano również 'palenie zielska w godzinach pracy' (np. THC)

0
  • #4 01 Lut 2012 16:34
    jurek.adam
    Poziom 43  

Nie należy zagadnienia bagatelizować. Małymi kroczkami od lat wprowadza się zmiany w przepisach, a kierunek tych zmian budzi niepokój.

0
  • #5 01 Lut 2012 17:08
    elektryku5
    Poziom 37  

To proste, chcą aby elektroników było jak najmniej, aby karmić nas sprzętem który będzie działał tylko w okresie gwarancji i którego nikt nie naprawi, a potem płacz i płać.

Mimo że ludzi potrafiących coś naprawić i zmontować samemu jest mało, to jeszcze pragną bardziej dowalić. W końcu ktoś musi kupować chłam z wielkich koncernów...

0
  • #6 01 Lut 2012 18:38
    Tommy82
    Poziom 39  

No ale komu konkretnie za to jaja urwać?

0
  • #7 01 Lut 2012 18:43
    jurek.adam
    Poziom 43  

Pewnie jakieś bliżej nieokreślone ciała euro-unijne chętnie współżyjące z korporacjami... Tak sobie to rozkminiłem przy ostatniej aferze żarówkowej. Nie wiem kto stoi nad nimi.

0
  • #9 01 Lut 2012 19:22
    jurek.adam
    Poziom 43  

Ty też tylko piszesz i nic nie robisz. Nie piszesz też co konkretnie zrobić. A temat jest ciekawy i zawiera trafne spostrzeżenia.

Problemy poruszone przez kol. kondensatora rozumie znacznie mniej ludzi niż np. sprawę ACTA, dlatego nie ma ogólnego zrywu do protestu.

0
  • #10 01 Lut 2012 19:34
    kidu22
    Poziom 35  

komitet 300 czuwa , W analogu nie wprowadzą ACTA , a więc wolnośc słowa pozostanie i ludzie przerzucą się na analogówkę.
    A tam trudniej podsłuchiwać bo kto wie jakie częstotliwośći przyjdą do głowy KF maniakowi.

0
  • #12 01 Lut 2012 20:10
    malpek
    Poziom 17  

Powolny, ale jak skuteczny proces robienia armii niewolników. Jak jeszcze nie z nas to z naszych dzieci czy wnuków. Mamy tylko pracować za grosze i "delektować się" jakże wysoką obecnie kulturą?

0
  • #13 01 Lut 2012 20:53
    kidu22
    Poziom 35  

Jutro wyciągam antene 5/8 i po zablokowaniu przez AKTA -elektrody spotykamy sie na kanale 37.

0
  • #14 01 Lut 2012 21:29
    kemot55
    Poziom 30  

No właśnie też sobie pomyślałem, że należy odkurzyć PACKET RADIO :-)
    Jak nastała "era" internetu to całość poszła na półkę a tu tchórzliwa RADA EURODZIADÓW wywija koleiny numer - dobrze, że mam wszystkie klocki.

0
  • #15 01 Lut 2012 21:32
    kidu22
    Poziom 35  

Ale co zrobią dzieci neostrady? Przecież sie popłaczą z braku netu!

0
  • #16 01 Lut 2012 21:34
    bc211
    Poziom 30  

Urgon nie bądź taki hop, że nikt nic nie robi. Myślę, że kol. Kondensator miał w zamyśle coś podobnego, co ja robię od wielu lat rozmawiając z ludźmi, pokazując palcem, wszystko czarno na białym, żeby potem Kowalski wiedział kogo poprzeć, kto mu wciska kit, kto nie itd. Trudno ludzi wyprowadzać z błędu, to trwa długo zanim Kowalski zainspirowany cyrkiem na monitorze telewizora "załapie" w czym rzecz, ale zawsze to jest dobre. Sygnał radiostacji amatorskiej nie jest taki "święty", jak myślicie on również potrafi powodować zakłócenia. Tylko, że jest jedna zasadnicza sprawa: zakłócenia od radiostacji amatorskiej rozpatruje się dokonując pomiarów po obu stronach. Przynajmniej tak robił UKE jak miałem przyjemność ich gościć w swoich progach.

0
  • #17 01 Lut 2012 21:43
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

A może by tak ktoś przytoczył dokładnie brzmienie oprotestowywanych zapisów?

0
  • #18 02 Lut 2012 01:11
    bc211
    Poziom 30  

Jankolo wystarczy, że chcą zlikwidować coś, co będzie w przyszłości zbyt mocno kontrastować do tzw. "nowej generacji". Zauważ, że urządzenia radioamatorów często są wykorzystywane jako przyrządy laboratoryjne. Sam często z nich korzystam, co jest dla mnie naturalne. Jesteśmy "niewygodni" ot i cała filozofia.

edycja

usunięto

0
  • #19 02 Lut 2012 07:23
    ttt32
    Poziom 8  

Z unią trzeba walczyć legalnie. Powstała partia piratów, czemu by nie miała powstać partia krótkofalowców i radioamatorów składających zestawy do samodzielnego montażu.
    Ale samo założenie partii w Polsce nic nie da. Krótkofalowcy by się musieli skrzyknąć z całej unii i działać pod wspólnym programem. Jak w każdym z krajów unijnych powstanią tego typu organizacje, wtedy muszą poprosić o wsparcie finansowe koncerny produkujące zestawy do samodzielnego montażu. Wtedy jest szansa że może coś z tego wyjdzie.

0
  • #20 02 Lut 2012 08:44
    nonamen
    Poziom 8  

A wiec widzę że mało kto tutaj rozumie o czym pisze kol. kondensator, zresztą wcale mnie to nie dziwi jak sam moderator Marek.Z tego nie rozumie.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10482307#10482307

Przytoczę kilka bzdur całkowicie nie związanych z tematem;

kidu22 napisał:
    Jutro wyciągam antene 5/8 i po zablokowaniu przez AKTA -elektrody spotykamy sie na kanale 37.

Co ma piernik do wiatraka?

kidu22 napisał:
    Ale co zrobią dzieci neostrady? Przecież sie popłaczą z braku netu!

Co ma do tego Neostrada albo inna Netia ?

kidu22 napisał:
    komitet 300 czuwa , W analogu nie wprowadzą ACTA , a więc wolnośc słowa pozostanie i ludzie przerzucą się na analogówkę.
    A tam trudniej podsłuchiwać bo kto wie jakie częstotliwośći przyjdą do głowy KF maniakowi.

Dla uświadomienia kolegi podpowiem że istnieje coś takiego jak bandplan który każdy licencjonowany nadawca czyli krótkofalowiec musi przestrzegać, jak i coś takiego jak Ham Spirit, nie rozmawiamy o polityce, religii itp.

ttt32 napisał:
    ... czemu by nie miała powstać partia krótkofalowców...

Taka "partia" czytaj organizacja już istnieje, w Polsce jest to PZK czyli Polski Związek Krótkofalowców, IARU czyli International Amateur Radio Union (Międzynarodowy Związek Krótkofalowców).

Reasumując, większość kolegów zabierających głos w tym temacie pisze o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia, i wcale mieć nie musi ale jeśli ktoś chce zabierać głos w jakiejś sprawie to wcześniej należy się dokładnie zapoznać z nim.

Wkładanie wszystkiego do jednego worka, protestowanie przeciwko wszystkiemu bez znajomości tematu, nie ma najmniejszego sensu bo wtedy sprowadza się to do stwierdzenia "Ja o zupie, ty o dupie"

Pewnie i tak nie wszyscy zrozumieją to co napisałem i post mój wyląduje w koszu jako nie na temat.

0
  • #21 02 Lut 2012 10:56
    malpek
    Poziom 17  

Zapomnieliście o jednej rzeczy, unia tym przepisem chce nam ograniczyć wolność w takim czy innym stopniu. Co im przeszkadza "jakiś dziadek grzebiący lutownica w starym gracie"? Czego nam zabronią dalej?

p.s.

Cytat:
    iż to, co ACTA proponuje jest w polskim prawie od co najmniej ośmiu lat.
    może i jest w prawie, ale z zasada domniemania niewinności. Natomiast zgodnie z AKTA mogą Cie "zamknąć" i dopiero szukać dowodów Twojej winy.

0
  • #22 02 Lut 2012 12:04
    jankolo

malpek napisał:
    unia tym przepisem chce nam ograniczyć wolność w takim czy innym stopniu.

Jakim przepisem? Zacytuj ten przepis albo przytocz link do niego, wskazując go dokładnie.

0
  • #23 02 Lut 2012 12:32
    nonamen
    Poziom 8  

jankolo napisał:
    malpek napisał:
    unia tym przepisem chce nam ograniczyć wolność w takim czy innym stopniu.

Jakim przepisem? Zacytuj ten przepis albo przytocz link do niego, wskazując go dokładnie.

Ano właśnie, mało kto wie o co chodzi, ale wszyscy chcą protestować.

0
  • #24 02 Lut 2012 23:39
    kondensator
    Poziom 36  

Prosiłem o nieprzenoszenie tematu, w dziale Radiotechnika może więcej osób by wiedziało że wcale nie chodzi tylko o radio, w.cz. i radiotechnikę ale o eliminację CAŁEJ elektroniki domowej / amatorskiej / niefabrycznej w tym serwis "nieautoryzowany" (nawet jak w dokumentach o którym teraz mówimy nie jest to na razie wspomniane). DOTARŁO ?

W zasadzie temat powinien mieć tytuł:
    "Kolejny etap akcji - Jak zniszczyć przepisami elektronikę amatorską, naprawianie sprzętów w domu i serwisach nieautoryzowanych, możliwość zakupu elementów elektronicznych dla osób prywatnych, zaś na początek radioamatorstwo i krótkofalarstwo"

Taki jest jeden z celów większego działania, którego tylko malutkie fragmenty na razie dostrzegamy, tylko że taki temat nie mieści się w wyznaczonej ilości liter...

1. Proszę osoby znające j. niemiecki o przetłumaczenie źródeł
    2. Proszę osoby mogące czytać linki na forum mikrofale.iq24.pl i sp7pki.iq24.pl/default.asp o wstawienie tych linków tutaj, nie mam dostępu do czytania tam linków (osobny temat o absurdzie takich szykan był).
    (Na forum sp7pki jest już dyskusja na temat z linku, ale poziom... niestety niezadowalający delikatnie mówiąc).
    3. Proszę o nie pisanie o innych tematach, innych ustawach - nawet jak są związane; Dla prowokatorów i trolli służbowych oraz bezinteresownych nie ma tu miejsca.
    4. Napisałem o kilku możliwych dalszych "ich" krokach w formie łagodnej, w rzeczywistości będą dużo gorsze, choć przeważnie rozłożone w czasie aby motłoch niczego nie zauważył. Nie chcę tu pisania dokładniej i głębiej, aby nie podsuwać im następnych pomysłów (na pewno już mają, ale po co dawać następne) i aby uniknąć innych rzeczy, i pozostałych proszę o to samo. Proszę tylko o wklejenie źródeł, czytanie, informowanie innych, niekomentowanie, nie zdradzanie następnych kroków swoich i swoich znajomych w sprawach zabezpieczeń. Pamiętajcie że czytają to nie koniecznie tylko ludzie tutejsi i nie koniecznie tylko mili...

Dziękuję.

Moderowany przez jankolo:

0
  • #25 02 Lut 2012 23:50
    jankolo

kondensator: temat założyłeś Ty, zatem zobowiązuję Ciebie do wskazania dokumentów, uwiarygodniających Twoją tezę, przedstawioną tak w pierwszym, jak w poście poprzedzającym mój.
    Dopiero po wskazaniu takowych materiałów zezwolę na dyskusję.

0
  • #26 03 Lut 2012 00:04
    kondensator
    Poziom 36  

Nie znam niemieckiego, nie mam dostępu do linków, mogę prosić tylko o podwieszenie, zablokowanie "dyskusji" (wiele osób nie wie o co chodzi, a część być może pisze służbowo), czytających o rozpropagowanie, a a wklejających źródła i tłumaczenia proszę o każdorazowe odblokowanie na chwilę przez Moderatora. Przepraszam za zamieszanie i dostarczenie dodatkowej pracy.

Temat został przeniesiony wbrew mej woli i intencjom, obawiałem się m.in. niektórych zachowań, ale tak naprawdę powinien być jako zamknięty i podwieszony, może pod trochę zmienionym tytułem w działach napraw RTV, audio, własnych konstrukcji i nie tylko...

Nie chcę i nie muszę bronić żadnej tezy, z siłą (także pieczątek) w tych czasach i okolicach argumentami się nie wygrywa... Ludzie, czytajcie i myślcie, ale myślcie po cichu !

0
  • #27 03 Lut 2012 00:15
    jankolo

Czyli podejrzewasz cały świat o świadome niszczenie amatorskiej elektroniki i Bóg wie, o co jeszcze, a okazuje się że nie masz żadnej wiedzy o tym, a jakiś dokument, który rzekomo widziałeś, i rzekomo wiesz, że jest z tą tematyką związany, jest w nieznanym Ci języku niemieckim i teraz dopiero prosisz, żeby ktoś to przetłumaczył na polski.
    Zabawy dość!
    Jak już będziesz miał linki do PRAWDZIWYCH dokumentów, których treść będzie wspierała Twoją tezę, to racz przesłać mi je na PW, a ja - po sprawdzeniu, czy rzeczywiście Twoja tezę wspierają - otworzę ponownie temat.
    Pisać sobie teksty polityczne i uprawiać spiskową teorię dziejów bez jakiegokolwiek oparcia na faktach i dokumentach możesz na wielu forach, ale niekoniecznie u nas.
    Tymczasowo temat zamykam.

0