Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka

01 Lut 2012 00:23 2094 6
 • Poziom 15  
  Witam,
  Właśnie jestem w posiadaniu kamery Panasonic NV-VZ10 . system Pal. Według instrukcji Powinna mieć wybór nagrywania w SP lub LP. Chyba posiadam jakiegoś nietypowca, bo niestety wchodząc w menu nie ma tego. Nie ma też przerzucone w inne miejsce, ani nie ma mechanicznego przełącznika. Mam starsze kasety nagrane na innej kamerze w LP i niestety obraz jest zaszumiony i bez głosu. W SP nagrywa odtwarza bez problemu.
  Czy jest możliwe by miała jakieś nietypowe oprogramowanie, albo to był jakiś model bez funkcji LP? Może w serwisie poprzedniemu właścicielowi coś zmajstrowali? Czy jest możliwość zmiany oprogramowania a by się ta funkcja pojawiła? Może w prosty sposób można dorobić taka możliwość. Satysfakcjonowała by mnie nawet przeróbka prowizoryczna, np spowolnienie obrotów silnika. O ile to możliwe.
  Proszę o pomoc.
 • Specjalista techniki DVD
  Wybór SP LP jest w trybie camera , tam ustawiasz jak ma nagrywać. Przy odtwarzaniu kamera sama identyfikuje jak jest nagrana kaseta w LP czy SP.
 • Poziom 15  
  jur1 napisał:
  Wybór SP LP jest w trybie camera , tam ustawiasz jak ma nagrywać. Przy odtwarzaniu kamera sama identyfikuje jak jest nagrana kaseta w LP czy SP.


  Właśnie w tym problem że w trybie Camera (nagrywanie) nie ma w menu tego wyboru. dla przykładu umieszczam zdjęcie z wyświetlacza kamery i fragment instrukcji który o tym mówi gdzie ma być. Są pozostałe funkcje (według instrukcji, a SP/LP brak). A przy odtwarzaniu nie rozpoznaje LP. Cały czas widać że jest w SP, bo z tego co widać na zniekształconym obrazie ruchy postaci są przyspieszone.
  Stąd moja prośba o pomoc w uruchomieniu, lub prostą przeróbkę.

  Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka
 • Specjalista techniki DVD
  Kamera NV-VZ10EG nagrywa tylko w SP i nic na to nie poradzisz. Brak LP tak podaje właściwa instrukcja.
 • Poziom 15  
  Hmm, "właściwa instrukcja" ? W mojej na to nie trafiłem, chyba ze nie wszystko po angielsku zrozumiałem. Nagranie nie jest mi teraz tak potrzebne, jak odtwarzanie w LP. Mam sporo pamiątkowych starszych kaset nagranych przez inną. dla tego szukałem na forum porady o przeróbkę elektroniki, lub zmianę oprogramowania o ile by to pomogło. Czym się różnią praktycznie NV-VZ10EG od innych podobnych, ale z LP? Może się wypowie jakiś serwisant praktyk, lub majsterkowicz z doświadczeniem?
 • Specjalista techniki DVD
  1. Na dysku wizyjnym SP - 2głowice, LP - 4głowice to jedna zasadnicza różnica.
  O innych różnicach nie wspomnę. Poczytaj o magnetowidach z LP.
  Właściwa instrukcja obsługi - nic o LP nie piszą i identyczne MENU.
 • Poziom 15  
  Jeśli muszą być 4 głowice zamiast 2 , to się poddaję. Chyba, że kupił bym za grosze jakiś model podobny na części, np. uszkodzona optyką, którego podzespoły mógł bym wcisnąć w obudowę. Ale pewnie lepiej sprzedać i kupić inną.
  Szkoda, bo ładnie chodzi.
  Dziwnie, że moje stare kasety w LP były nagrywane na wiekowym ORION-ie i miał 4 głowice (choć nie kojarzę by tak było), a nowszy Panasonic nie ma.
  Jeśli faktycznie tak się sprawy mają, kończę temat.