Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka

arte7 01 Feb 2012 00:23 2256 6
 • #1
  arte7
  Level 15  
  Witam,
  Właśnie jestem w posiadaniu kamery Panasonic NV-VZ10 . system Pal. Według instrukcji Powinna mieć wybór nagrywania w SP lub LP. Chyba posiadam jakiegoś nietypowca, bo niestety wchodząc w menu nie ma tego. Nie ma też przerzucone w inne miejsce, ani nie ma mechanicznego przełącznika. Mam starsze kasety nagrane na innej kamerze w LP i niestety obraz jest zaszumiony i bez głosu. W SP nagrywa odtwarza bez problemu.
  Czy jest możliwe by miała jakieś nietypowe oprogramowanie, albo to był jakiś model bez funkcji LP? Może w serwisie poprzedniemu właścicielowi coś zmajstrowali? Czy jest możliwość zmiany oprogramowania a by się ta funkcja pojawiła? Może w prosty sposób można dorobić taka możliwość. Satysfakcjonowała by mnie nawet przeróbka prowizoryczna, np spowolnienie obrotów silnika. O ile to możliwe.
  Proszę o pomoc.
 • #2
  jur1
  DVD technology specialist
  Wybór SP LP jest w trybie camera , tam ustawiasz jak ma nagrywać. Przy odtwarzaniu kamera sama identyfikuje jak jest nagrana kaseta w LP czy SP.
 • #3
  arte7
  Level 15  
  jur1 wrote:
  Wybór SP LP jest w trybie camera , tam ustawiasz jak ma nagrywać. Przy odtwarzaniu kamera sama identyfikuje jak jest nagrana kaseta w LP czy SP.


  Właśnie w tym problem że w trybie Camera (nagrywanie) nie ma w menu tego wyboru. dla przykładu umieszczam zdjęcie z wyświetlacza kamery i fragment instrukcji który o tym mówi gdzie ma być. Są pozostałe funkcje (według instrukcji, a SP/LP brak). A przy odtwarzaniu nie rozpoznaje LP. Cały czas widać że jest w SP, bo z tego co widać na zniekształconym obrazie ruchy postaci są przyspieszone.
  Stąd moja prośba o pomoc w uruchomieniu, lub prostą przeróbkę.

  Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka Kamera Panasonic NV-VZ10 brak wyboru funkcji SP/LP. Ewentualna przeróbka
 • #4
  jur1
  DVD technology specialist
  Kamera NV-VZ10EG nagrywa tylko w SP i nic na to nie poradzisz. Brak LP tak podaje właściwa instrukcja.
 • #5
  arte7
  Level 15  
  Hmm, "właściwa instrukcja" ? W mojej na to nie trafiłem, chyba ze nie wszystko po angielsku zrozumiałem. Nagranie nie jest mi teraz tak potrzebne, jak odtwarzanie w LP. Mam sporo pamiątkowych starszych kaset nagranych przez inną. dla tego szukałem na forum porady o przeróbkę elektroniki, lub zmianę oprogramowania o ile by to pomogło. Czym się różnią praktycznie NV-VZ10EG od innych podobnych, ale z LP? Może się wypowie jakiś serwisant praktyk, lub majsterkowicz z doświadczeniem?
 • #6
  jur1
  DVD technology specialist
  1. Na dysku wizyjnym SP - 2głowice, LP - 4głowice to jedna zasadnicza różnica.
  O innych różnicach nie wspomnę. Poczytaj o magnetowidach z LP.
  Właściwa instrukcja obsługi - nic o LP nie piszą i identyczne MENU.
 • #7
  arte7
  Level 15  
  Jeśli muszą być 4 głowice zamiast 2 , to się poddaję. Chyba, że kupił bym za grosze jakiś model podobny na części, np. uszkodzona optyką, którego podzespoły mógł bym wcisnąć w obudowę. Ale pewnie lepiej sprzedać i kupić inną.
  Szkoda, bo ładnie chodzi.
  Dziwnie, że moje stare kasety w LP były nagrywane na wiekowym ORION-ie i miał 4 głowice (choć nie kojarzę by tak było), a nowszy Panasonic nie ma.
  Jeśli faktycznie tak się sprawy mają, kończę temat.