Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-9130DN - przesuwanie wydruku

GainHunter 01 Lut 2012 01:05 1350 5
  • #1 01 Lut 2012 01:05
    GainHunter
    Poziom 2  

Witam,

mam problem z Kyocera FS-9130DN - przesuwa wydruk (przeważnie) w górnej części kartki, po jakimś czasie drukowania, powiedzmy 100-300 kartkach.

Drukarka ma ponad 6 mln wydruków. Dziennie robi ok 10tys. Maintenance Kit wymieniony ok 50 tys wydruków wcześniej.

Cyrka przy 5 mln (czyli 1mln wcześniej) miałem podobny problem i wymieniony został:
    1. Cały mechanizm głównego napędu
    2. Cały moduł rejestracji (wyjmowalny ze sprzęgłem, czujnikiem i dwoma rolkami) MIDDLE FEED UNIT
    3. Rolka rejestracji prawa RIGHT ROLLER REGIST - taka biała na której osadzone jest sprzęgło rejestracji biorące napęd z głownego mechanizmu - ono też wymienione
    4. Rolka rejestracji ROLLER REGIST - zielona dociskająca do tej białej

Wówczas to pomogło ale te elementy były mocno zużyte, więc mnie to nie zdziwiło. Czy możliwe jest żeby po 1 mln znowu to samo, rolki do wymiany? Nawet nie wyglądają na wyrobione jak poprzednio (chociaż się lekko odbarwiły bo używamy mocno wstępnie zadrukowanego papieru)

Jedyne co na razie sprawdziłem to sprzęgło rejestracji (mam w zapasie jedno) ale to nie pomogło.
    Za co następnego się zabrać?

0 5
  • #2 01 Lut 2012 17:23
    forteca
    Specjalista KYOCERA

A mozesz zamiescic jakis skan?...z opisu nie bardzo roumiem.

0
  • #3 02 Lut 2012 00:02
    GainHunter
    Poziom 2  

Skanu nie mam ale wygląda to mniej więcej tak jak poniżej, przy czym obiekt A jest tym który pierwszy jest drukowany (dół kartki) a obiekt C jako ostatni (góra kartki).

Korzystamy tylko z formatu A4, jednostronny druk.

Kyocera FS-9130DN - przesuwanie wydruku

0
  • #4 02 Lut 2012 18:45
    krzys_ka
    Poziom 23  

hmm.. piszesz, że wymieniłeś sprzęgło rejestracji - to w module, który można wyjąć?
    Jeżeli tak, to piszesz o prerejestracji, samo sprzęgło rejestracji jest pod kołem zamachowym i tam bym szukał problemu( mimo, że zostało wymienione to licho wie..). Jak wygląda sprzęgło zespołu poboru papieru?

0
  • #5 03 Lut 2012 12:36
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

z tego co piszesz oraz z rysunku, wnioskuje ze nie wymieniles sprzegla rejestracji.
    Dojscie do niego jest z tylu drukarki po zdjeciu tylnej oslony i jak pisze Krzys sprzeglo znajduje sie pod kolem zamachowym. Nie ma w drukarce modulu rejestracji jest sprzeglo rejestracji oraz rolka rejestracji. Znajduje sie w wewnetrznej klapie obok rolki transferowej (takiej gabczastej ;-) ) Rolka rejestracji z jednej strony ma kolko zebate i jest prawie w calosci pokryte guma,a po lewe i prawej strony ma maly margines wykonany z tworzywa.

Sprawdz sprzeglo rejestracji.

0
  • #6 03 Lut 2012 23:39
    GainHunter
    Poziom 2  

Forteca i Krzys_ka dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi.

Wymieniłem właśnie to sprzęgło rejestracji o którym mówisz Forteca, tzn. znajdujące się z tyłu drukarki, pod kołem zamachowym, biorące napęd z main drive. Jest osadzone na ośce białej plastikowej rolki (RIGHT ROLLER REGIST). Ta biała rolka po zasprzęgleniu jest rolką napędową, ma zębatkę z pinem i po zamknięciu wewnętrznej klapy ma kontakt z szarą rolką rejestracji (ROLLER REGIST). Ta szara gumowa rolka rejestracji też ma zębatkę, osadzona jest na dwóch panewkach, a pod nimi są sprężynki. U mnie jest trochę zielona bo się odbarwiła od papieru :)

Na co zwróciłem uwagę: Po tych 100 wydrukowanych kartkach pomacałem sprzęgło rej (w trakcie druku) i było ciepłe.
    Zdjąłem więc sobie to sprzęgło rejestracji, zamknąłem klapę, tak ze rolki się stykają i kręciłem ośką i jakoś tak niemrawo to chodzi, tzn. da się obrócić ale jest wyczuwalny opór. Te panewki w rolce rejestracji są już niestety wyrobione.
    Wiem że to względne pojęcie że coś chodzi ciężko/lekko, ale może to właśnie to? Jeśli macie możliwość sprawdzenia i napisania jak to powinno chodzić, byłbym wdzięczny.

Jakby co to sprzęgło poboru papieru też wymieniałem (korzystam tylko z pierwszej górnej tacki)

0
  Szukaj w 5mln produktów