Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć -Telewizor LG- ASUS O!Play HDP-R - creative inspire t7900

gacus19 01 Lut 2012 09:01 2410 5
  • #1 01 Lut 2012 09:01
    gacus19
    Poziom 7  

Witam, mam takie pytanie:
    Jak podłączyć poniższy zestaw by mieć dźwięk 5.1 ?
    - Telewizor LG 42" LCD 42LG5000
    - Odtwarzacz ASUS O!Play HDP-R
    - zestaw głośników creative inspire t7900 7.1

Czego potrzeba do podłączenia, jakich kabli (Myślałem żeby to wszystko spiąć przez DVD - to znaczy asus to tv przez HDMi, tv do DvD też HDMi, i z DVD dopiero głośniki) ale nie mam pojęcia czy dobrze kombinuje, a szkoda kupować DvD zeby sie przekonać że coś nie tak.
    Z góry dziękuje za podpowiedzi jak to zrobić.

0 5
  • #3 01 Lut 2012 14:40
    gacus19
    Poziom 7  

A gdzie to można kupić, i w jakich cenach? Możesz coś polecić? Ewentualnie czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

0
  • #4 01 Lut 2012 14:56
    korrus666
    Poziom 40  

Urządzenie jako że dość skomplikowane to i nie tanie. Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem tylko jeden teki sprzęt w cenie 800zł. Taniej można amplituner kupić ale zazwyczaj nie mają wyjścia z przedwzmacniacz a od razu na głośniki. To są głośniki komputerowe i nie nadają się do takiego jak twój zestawu. Jeszcze jest szansa że będzie działać z DVD i tylko z DVD jeśli kupisz model z dekoderem DTS i wyjściem analogowym 5.1

0
  • #5 01 Lut 2012 15:16
    gacus19
    Poziom 7  

Ooo. 800zł to sporo. To chyba już lepiej kupić jakiś zestaw kina domowego z głośnikami. Szukając po necie znalazłem jeszcze coś takiego:Creative Sound Blaster EXTIGY (zewnętrzna karta dźwiękowa), znalazłem w cenie 200zł. Może coś takiego da radę?

Specyfikacja techniczna Creative SoundBlaster EXTIGY

24-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy o maksymalnej częstotliwości próbkowania 96 kHz dla wejściowych sygnałów analogowych
    24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy o maksymalnej częstotliwości próbkowania 96 kHz, umożliwiający podłączenie 6-kanałowego zestawu głośnikowego (5.1) oraz słuchawek
    niezależne, 24-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe sygnału z wejść liniowego i mikrofonowego,
    obsługa sygnałów wejściowych zgodnych ze standardem Sony/Philips Digital Interface (SPDIF) o parametrach 24 bity / 96 kHz

Cyfrowy procesor sygnałowy (DSP)
    wyspecjalizowany cyfrowy procesor sygnałowy do konwersji parametrów próbkowania, CMSS (przetwarzania algorytmów dźwięku przestrzennego 3D oraz cyfrowego miksowania sygnałów dźwiękowych, regulacji poziomu niskich tonów;
    32-bitowy procesor efektów specjalnych generowanych w czasie rzeczywistym, umożliwiający obróbkę, miksowanie i pozycjonowanie strumieni danych dźwiękowych

Dynamiczne odtwarzanie dźwięku Dolby Digital
    zatwierdzone przez firmę Dolby Laboratory, sprzętowe dekodowanie dźwięku Dolby Digital, niezależne od procesora komputera i zapewniające prawidłowe odtwarzanie dźwięku Dolby Digital, bez względu na programowy lub sprzętowy odtwarzacz DVD.
    specjalizowany sprzętowy dekoder Dolby Digital (AC-3) wykorzystujący cyfrowy procesor sygnałowy (DSP) oraz obsługujący dane wejściowe i wyjściowe o maksymalnej rozdzielczości 24 bitów.
    możliwość dekodowania strumieni danych Dolby Digital pochodzących z optycznego wejścia koncentrycznego SPDIF lub komputera PC podłączonego poprzez port USB
    funkcja optymalnej regulacji poziomu niskich tonów, pozwalająca na stosowanie głośników o różnej wielkości, np. pracującego w systemie 5.1 zestawu z serii Creative Inspire (lub sześciokanałowego domowego wzmacniacza audio-wideo

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo