Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myszka i porty usb same się odłączają

01 Lut 2012 11:13 1783 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam mianowicie taki problem.Od niedawna zaczęła odłączać mi się myszka, ale to nie wszystko, odłączają mi się wszystkie porty usb i dvd-room w laptopie.
    Czytałem by w menadżerze zadań odznaczyć opcje "Zezwalaj na..."
    ale ta opcję miałem odznaczoną i nie mam pomysłu.Dzieje się tak niezależnie co robię. Puki co pomaga drastyczne wyłącznie laptopa ale to tez nie na stałe za jakiś czas błąd wraca. Wydaje mi się że to coś z oszczędzaniem energii w komputerze ale nie mogę sobie z tym poradzić.

Proszę o wskazówki.

Windows: Windows 7 Home Premium 64-bity
    Procesor: Intel Core i3 CPU M 380 2.53GHz
    Ram: 4GB
    Grafika: Radeon HD 5650

Pisownia do korekty (od tytułu poczynając), a informacje do uzupełnienia o konkrety do sprzętu i systemu. [M]
  • Poziom 30  
    Jaki system ? mamy zgadywać ?
  • Poziom 22  
    Porty USB odłączają się po przekroczeniu max. prądu 0,5A, ale wówczas wyskakuje stosowny komunikat w Windowsie. Dziwne jest to, że napęd DVD również przestaje działać Możliwe, że masz uszkodzoną płytą główną lub zasilacz.
  • Poziom 9  
    Windows 7. Problem jest od niedawna więc to też dziwne. Program Technologia Pamięci Intel Rapid wyświetla mi chmurkę z informacja że został usunięty jakiś tam dysk, a następnie dvd nie jest wyświetlane w moim komputerze
  • Poziom 38  
    Silver3r napisał:
    Proszę o wskazówki.
    Proszę bardzo:
    - konfiguracja sprzętowa - dokładna
    - system operacyjny
  • Poziom 9  
    Windows: Windows 7 Home Premium 64-bity
    Procesor: Intel Core i3 CPU M 380 2.53GHz
    Ram: 4GB
    Grafika: Radeon HD 5650

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Zauważyłem, że przy zamknięciu klapy laptopa nie przechodzi w stan Uśpienia chociaż taka opcja jest zaznaczona w ustawieniach.
  • Poziom 29  
    Sprawdź na ubuntu (livecd)
  • Poziom 9  
    Problem w połowie rozwiązany.
    Myszka już mi się nie rozłącza ale program Intel Rapid nadal wyświetla informację o usunięciu lub znalezieniu napędu. Doszedł nowy problem co jakiś czas całkowicie zacina się laptop wraz z obrazem i dźwiękiem (jak z horroru :D).
    Co do myszki pobrałem aktualizacje z Windows Update i Vaio Update. Spróbuje jeszcze raz jakieś nowsze aktualizacje pościągać może rozwiążą się pozostałe problemy.