Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód zdalnie sterowany

01 Lut 2012 11:55 4273 9
  • Poziom 8  
    Witam drogich forumowiczów.
    Otóż mój problem polega na tym, że mam samochodzik(taki jak na zdjęciu) i muszę zrobić do niego sterowanie(pilot i płytkę w zabawce). Także jeśli możecie to podajcie jakieś schematy albo doradźcie. Zabawka jeździ i skręca tak jak czołg. Najlepiej żeby do silników dochodziło 5V.

Samochód zdalnie sterowany]Link[/url]
  • Poziom 21  
    Najprościej i najlepiej to kupić jakąś aparaturę modelarską z odbiornikiem i regulatorami choć regulatory można zbudować samemu
  • Poziom 18  
    powiem Ci tak takie autko ze sterowaniem jak to nazwałeś czołgowym to możesz kupić na odpuście za niecałe 20 zł, napęd na 4 bat AA1,5 V, zaś radyjko na 2 AA1,5V, jak będziesz potrzebował jednak schematy to napisz a postaram się rozkręcić i porobić fotki, ale muszę to zrobić jak syna nie będzie w domu :D
  • Poziom 21  
    Jeśli chcesz zbudować sam aparaturę to polecam poszukać schematu starego, radzieckiego "pilota 2", lub "pilot 4", Jest to prosta aparatura na 27Mhz z modulowaną amplitudą, o w miarę dobrym zasięgu do 800m. Superreakcyjny odbiornik zapewnia dobrą czułość i niską wagę. A po za tym jest to bardzo prosta aparatura do wykonania w domu.
  • Poziom 8  
    Iz11980 jeśli możesz podać jakieś schematy to byłbym wdzięczny.

A może trochę jaśniej o co chodzi z tymi radzieckimi pilotami.
  • Poziom 21  
    Samochód zdalnie sterowany Tak to wygląda, ale z zastosowaniem teraz dostępnych części można go zbudować o wiele mniejszego, co do schematów to gdzieś je miałem musisz mi dać chwile to je znajdę
  • Poziom 18  
    Zrobiłem parę fotek z tego autka lecz nie wiem czy się przydadzą, podaj jakiegoś e-meila to spakuję i ci wyślę, proponuję przejść się do jakiejś hurtowni zabawek i na pewno tam coś takiego znajdziesz, cała elektronika jest i w autku i pilocie na TX-2-G A0914285, schemat będzie trudno zrobić bo trzeba by rozmontować autko i byłaby wojna z dzieckiem. aha i to działa na 27 Mhz. i na 99% made in china :lol: :lol:
  • Poziom 8  
    mój e-mail: zubryk11(malpa)o2.pl

Dodano po 4 [minuty]:

link od klon1234 na pewno się przyda :D