Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 wzmacniacze pod mikser Dixon. Eltron 100u, 2 x McCrypt.

01 Lut 2012 13:24 1821 13
  • Poziom 17  
    Witam mam mikser Dixon i chce podłączyć pod niego 3 wzmacniacze a mianowicie eltrona 100u i dwie koncówki McCrypt a wyjście master jest jedno i nie wiem jak to zrobić. :?: Dziękuję za wszystko :) Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Praktycznie każda końcówka mocy stereo, ma dublowane, połączone z sobą równolegle gniazda wejściowe na obu kanałach, np XLR oraz jack 6,3mm, XLR oraz czincz, jack 63mm oraz czincz, więc myślę że w wynalazku typu Mc Crypt też tak jest.
    Do jednej pary L,R gniazd pierwszej końcówki (np XLR) doprowadza się sygnał z miksera, a z drugiej pary gniazd (np jack) tej końcówki mocy, można pobrać sygnał i przesłać do drugiej końcówki mocy, z tej drugiej do trzeciej itd.
    Podłącz tak: mikser > pierwsza końcówka > druga końcówka > Eltron.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Czyli mam równolegle podłączyć do wyjścia master 3 wzmacniacze tak??

Dodano po 3 [minuty]:

Czyli jak mam W Mc Crypcie wejście L i R to wyjście master w mikserze mam podłączyć tylko np. do L i z wyjścia R mam podłączyć kolejny Mc Crypt?
  • Poziom 17  
    Czyli w master wyście L mam podłączyć do wszystkich wzmacniaczy.i zmostkować we wzmacniaczach L z R
  • Poziom 17  
    Aha... ale to znaczy że wzmacniacze będą podłączone równolegle. Ja osobiście nie słyszałem o połączeniu wzmacniaczy równolegle. Czy napewno to zadziała , wzmacniacze nie będą sie wzbudzać??
  • Poziom 43  
    kolibercio napisał:
    Ja osobiście nie słyszałem o połączeniu wzmacniaczy równolegle

Takie łączenie wzmacniaczy, stosuje się powszechnie na estradzie.
    Dodam jeszcze że Eltron 100u to wzmacniacz monofoniczny, więc nie ma wejść L i R, więc sygnał z kanałów L oraz R poprzedniej końcówki mocy, podajesz na dwa wejścia - 5 i 6 w Eltronie.
    Dokładne i ze zrozumieniem, przeczytanie manuala końcówek, lub tego co napisałem wyżej, na pewno by Ci pomogło.
    Podałeś nazwę końcówek, ale nie podałeś modelu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Czyli można łączyć równolegle??
  • Poziom 43  
    Można (wzmacniacze łączy się tylko równolegle), ale czy końcówki mają dublowane złącza wejściowe, okaże się jak podasz ich model, lub zamieścisz fotki tylnego panela.
    Jeśli mają dublowane złącza wejściowe, to można podłączyć tak jak opisałem to w pierwszym poście. Jeśli nie mają dublowanych złącz wejściowych, to trzeba podłączyć sposobem podanym przez korrus666.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    http://allegro.pl/.html
    To panel tylny
    Moderowany przez adambyw:

A dlaczego kolega nie wstawi zdjęcia żeby potomni wiedzieli o czym dyskusja była?
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Pomocny post
    Poziom 43  
    Końcówka ma wejścia zrealizowane na złączach XLR oraz czincz, więc sygnał z wyjść master L i R miksera podajesz na złącza czincz CH1 i CH2 pierwszej końcówki, ze złącz XLR CH1 i ch2 tej pierwszej końcówki, podajesz sygnał na złącza czincz CH1 i CH2 drugiej końcówki mocy a ze złącz XLR CH1 i CH2 drugiej końcówki mocy, podajesz sygnał na wejście 5 i 6 powermiksera Eltron.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Dzięki wielkie :)