Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie ampitunera z dvd poprzez coaxial

askan123 01 Lut 2012 13:40 2488 16
  • #1 01 Lut 2012 13:40
    askan123
    Poziom 7  

Witam
    Zakupiłam Tuner dvb z odtwarzaczem dvd i chciałbym podłączyć same audio do ampitunera poprzez wejscie coaxial. Tylko nie wiem czy da sie to zrobić w ampitunerze mam okrągłe wyjście na 5 bolczyków bardzo stare na starym dvd było dodatkowe podłączenie na audi 2 cincie i na tym mi audio działało. Dodam że euro jest podłączone do tv a hdmi mój tv nie ma. Zostaje tylko ten nieszczęsny coaxial.
    Może da się jakoś przelutować lub coś takiego ?
    Potrzebne jest mi aby córka mogła słuchać płyt na dvd bez tv tylko na ampitunerze tosca 303.
    Dzieki za pomoc

0 16
  • #2 01 Lut 2012 13:46
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Daj zdjęcie tego gniazda.

W ostateczności można zakupić konwerter coaxial digital na analog stereo.

Choć rozwiązanie z następnego postu będzie na pewno tańsze ;]

0
  • #3 01 Lut 2012 13:46
    goldi74
    Poziom 43  

Chcesz wstawić coaxial do Tosci 303? :D Prościej będzie kupić rozdzielacz Euro - 2x Euro. Do jednego wyjścia podłączyć TV a do drugiego Toscę poprzez kabel Euro - Cinch i przejściówkę Cinch - Din 5 lub poprzez kabel Euro - Din 5 (bo takie też są).

0
  • #4 01 Lut 2012 13:52
    askan123
    Poziom 7  

Rozdzielacz to ja mam. Tylko w tosce jest to stare wejście na 5 bolczyków. Nie wiem czy jest taka przejsciówka na euro takich wejśc to chyba już nie robią.

0
  • #6 02 Lut 2012 09:04
    askan123
    Poziom 7  

A nie da się bezpośrednio samemu wlutować z 5 bolczyków na euro na rozdzielacz ?
    Tylko nie wiem pod jakie numerki przewodów pod euro ?

0
  • #7 02 Lut 2012 09:35
    marko762
    Poziom 13  

Wszystko się da przy odrobinie chęci w myśl powiedzenia "potrzeba, Matką wnalazku".
    1. Rozbierz wtyczkę EURO (ta co wpięta jest w dekoder);
    2. PIN nr.1 to wyjście kanału prawego;
    3. PIN nr.3 to wyjście kanału lewego;
    4. PIN nr.4, 5 to są masy;
    5. Potrzebny odcinek kabla sygnałowego podwójnego, każda żyła w ekranie starannie przygotuj końcówki i przylutuj końcówki "prądowe" do odpowiednich końcówek a ekrany do końcówek masowych;
    6. Drugostronnie przygotowane końcówki kabla przylutuj do końcówek wtyku DIN (5 bolcowe) zgodnie:
    - kanał prawy - nr.5;
    - kanał lewy - nr.3;
    - ekrany z dwóch przewodów tego kabla do bolczyka - nr.2.
    Wszystkie wtyczki starannie poskładaj i podłącz, powinno działać.
    W przypadku, gdyby dekoder/DVD czy inne urządzenie posiadało gniazda CINCH stereo wówczas sprawa jest prostsza i z jednej strony masz wtyczkę DIN a z drugiej 2 wtyczki CINCH, jednak powyższa praca jest prosta.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 02 Lut 2012 11:48
    askan123
    Poziom 7  

Tak zrobiłem i działa ale jak są podłączone oba czyli tv i tosca do dvd to jakość jest fatalna latają piksele na tv.
    Czy nie da się przerobić tego coaxial na din ?
    a może hdmi da się na ten nieszczęsny din ?

0
  • #9 02 Lut 2012 13:47
    goldi74
    Poziom 43  

askan123 napisał:

W sumie to się da. Ale koszt może powalić na kolana: Link

0
  • #10 02 Lut 2012 15:23
    robotnik666
    Poziom 2  

Witam
    Mam pytanko(chyba dobrze trafiłem)
    Jakim kablem podłączyć amplituner z tv,coloxialnym czy optycznym?

0
  • #11 02 Lut 2012 16:03
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Oba sygnały niosą identyczną informację różnica jest tylko taka, iż w przypadku coloxialnym masz połączenie elektryczne a w optycznym masz separację jakby długi transoptor. Różnica sama się nasuwa i odpowiedź - optyk.

0
  • #12 02 Lut 2012 16:12
    robotnik666
    Poziom 2  

DZIĘKUJE i POZDRAWIAM

0
  • #13 02 Lut 2012 16:46
    marko762
    Poziom 13  

askan123 napisał:
    Tak zrobiłem i działa ale jak są podłączone oba czyli tv i tosca do dvd to jakość jest fatalna latają piksele na tv.
    a może hdmi da się na ten nieszczęsny din ?

DIN to niejako system czy norma (dokładnie nie powiem) regulująca komunikację między sprzętem audio - taki protoplasta złącza euro w dużym uproszczeniu.
    Generalnie można by w amplitunerze tosca zabudować gniazda cinch i odpowiednio oznaczyć, ale i tak chodzi o wejście sygnałowe audio.
    Może kolega podłączył do gniazda dla gramofonu z wkładką magnetyczną?
    Nie mniej nie widzę logicznego wytłumaczenia co ma podłączenie do amplitunera tosca na "pikselozę" na ekranie. Zapewniam, że mam podobne rozwiązanie - połączenie DVD z amplitunerem diory i nie ma żadnych zakłóceń po stronie video.

-1
  • #14 02 Lut 2012 18:28
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

marko762 napisał:

DIN to niejako system czy norma (dokładnie nie powiem) regulująca komunikację między sprzętem audio - taki protoplasta złącza euro w dużym uproszczeniu.

Jaki protoplasta złącza EURO. Toż to dwa zupełnie inne rodzaje złącza i standardy
    DIN wzięło się stąd, że to niemiecki wymysł, a oni mieli normy DIN.

0
  • #15 02 Lut 2012 18:47
    marko762
    Poziom 13  

W zakresie audio!!! napisałem przecież - przesyłanie sygnałów audio do i z danego urządzenia. Eurozłącze obsługuje znacznie więcej informacji, dochodzi po prostu przesył składowych wideo. Napisałem w bardzo dużym uproszczeniu.
    Ale dzięki za wyjaśnienie, czyli DIN to norma niemiecka.

0
  • #16 03 Lut 2012 10:45
    askan123
    Poziom 7  

"pikseloza" ginie po wyłączeniu ampitunera.
    Ale martwi mnie jeszcze lekkie buczenie w telewizorze podczas oglądania tv z mpge 4

0
  • #17 03 Lut 2012 11:54
    marko762
    Poziom 13  

Sprawdź połączenia wyprowadzeń audio, które zbudowałeś. Może coś źle pomyliłeś końcówki albo coś zwiera we wtyku.

0