Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo ct-505 - kod + modyfikacja CD

Pafio 01 Lut 2012 14:27 1836 2
  • #1 01 Lut 2012 14:27
    Pafio
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam volvo v-40 z radiem ct-505. Po wyjęciu akumulatora radio chciało kod. Wziąłem więc RadioPass na którym był nr. seryjny radia i kod do niego.
    Niestety kod nie działa. Wyjąłem radio i okazuje się że nr. seryjny się zgadza. Czy jest możliwe, że poprzedni właściciel zmienił oryginalny kod? Czy jedynym wyjściem z sytuacji jest rozkodowanie radia u specjalisty?

I pytanie nr. 2
    Czy ten model radia da się tak zmodyfikować aby czytał mp3 z płyt cd, lub dołączyć czytnik usb? Miałem zamiar kupić nowe radyjko ale mam sentyment do tego modelu i fajnie się komponuje z tapicerką. Nowe modele świecą się jak choinka. Jeżeli ktoś chciałby się podjąć ( zarówno rozkodowania jak i modyfikacji) dajcie znać.

Pafio

• #2 01 Lut 2012 17:44
    d750
    Poziom 10  

Witam

Niestety tylko odczyt eppromu tu pomoże.

Raczej nic z tego jedynie jakbyś się bardzo postarał to może udało by się wejście AUX wyciągnąć. Musiałbyś mieć schemat radia i poszukać gdzie się wpiąć.

Pozdrawiam

• #3 01 Lut 2012 18:13
    Pafio
    Poziom 9  

Schematu nie udało się wygooglować, zresztą nie wiem nawet gdzie szukać, elektronika to nie moja bajka. Znalazłem jedynie informację że rodzaj eepromu to:
    93C46 smd obracany.
    Gdyby ktoś miał takowy schemat i poradził jak i gdzie wlutować AUX to byłbym wdzięczny, brat jest mechanikiem więc by mi to zrobił.
    No i oczywiście trzeba jeszcze rozkodować. Moja lokalizacja to Radom, bywam też w Warszawie i Lubelskiem.
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME