Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

młynek krups gvx2 schemat naprawa

01 Lut 2012 14:37 11404 12
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z młynkiem. Nie dawno był wymieniony w ramach gwarancji na nowy i znowu padła elektronika. Problem jest z tym, że młynek nie reaguje na potencjometr do regulacji ilości mielenia kawy. Załącza się na pół sekundy i zaraz wyłącza. Niezależnie od położenia potencjometru. Wstawiam fotki. Który element może być odpowiedzialny za to działanie? Nie ma żadnych elementów, których wygląd wskazywałby na awarię. Obawiam się, że to programowalny układ pic 12f508. Ma ktoś na niego radę? Dziękuję z góry za pomoc.

młynek krups gvx2 schemat naprawa
  • Poziom 10  
    Dla innych. Dostaję pytania na gg czy mi się udało. Temat jest taki. Psuje się lub gubi program ta mała "czarna kostka". Można ją kupić za 3-4 zł. jest tylko problem z jej oprogramowaniem. Chyba nikt nie zna kodu :D Ja zostawiłem krańcówki na zbiorniczkach i ominąłem całą elektronikę. Wystarczą 2 luty i zrobione. Nie znalazłem innego rozwiązania. Płytki nie da się kupić nowej. Pozdrawiam...
  • Poziom 1  
    Czesc,

Mozesz na tym zdjeciu zaznaczyc co trzeba zlutowac\odciac zeby ominac te kostke?
    Mam dokladnie taki sam problem i chyba jest to jedyne rozwiazanie.

Pozdrawiam,
    Wawrzek
  • Poziom 1  
    Nie pamiętam, który kabel (kolor) z którym - nie chce mi się rozkręcać. Ale na pewno ja połączyłem te: niebieski i czarny z M+ i ACN z czerwonym i czarnym (chyba - nie widać na zdjęciu). Omijasz całą elektronikę. Pamiętam, że któreś kable (pewnie czarne) są już połączone.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Miałem młynek z tymi samymi objawami. Przyczyną był padnięty kondensator C1 470n w zasilaczu.
  • Poziom 2  
    U mnie też przy opisanych objawach pomogła wymiana kondensatora C1.
  • Poziom 2  
    witam
    pojawiły mi się podobne problemy z wyłączaniem młynka, tylko nie wiem jak go rozkręcić i dostać się do środka
    będę wdzięczny za pomoc

Dodano po 5 [godziny] 5 [minuty]:

witam
    pojawiły mi się podobne problemy z wyłączaniem młynka, tylko nie wiem jak go rozkręcić i dostać się do środka
    będę wdzięczny za pomoc

Dodano po 0 [sekundy]:

witam
    będę wdzięczny za pomoc
  • Poziom 9  
    Opis demontażu ze zdjęciami w wersji angielskiej poniżej:

Link

To co wydaje się najtrudniejsze:
    1. Pokrętło z lewej strony obudowy zdejmujemy po wcześniejszym wciśnięciu 3-ech blaszek do jego środka (podgięcie). Najlepiej zrobić to cienkim śrubokrętem. Tu podobno można coś złamać więc ostrożnie.

2.Obudowę zdejmuje się przesuwając ją do góry młynka. Wcześniej musimy odblokować 4 ukryte zatrzaski. W tym celu wkładamy śrubokręt od spodu młynka w szczelinę, podważamy obudowę przy zatrzaskach i przesuwamy ją odrobinę do góry aby się znów nie zablokowała (tak 4 razy). Można pomóc sobie drugim śrubokrętem.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam dokładnie taki sam problem z tym młynkiem.

Co do demontażu, to zrobiłem to zgodnie z podesłanym opisem.

Mogę tylko dodać, że w obu "najtrudniejszych" momentach posłużyłem się elastycznymi paskami wyciętymi z przezroczystej folii o grubości mniej-więcej 1/2 grubości karty kredytowej (coś jak karty telefoniczne do automatów TP).

W pierwszym wypadku potrzebne są 3 paski i łatwo je wsuwać wokół regulatora grubości mielenia odchylając bezpiecznie zaczepy.

W drugim potrzebne są już 4 i wsuwałem je kolejno pod zaczepy na końcu obudowy po uprzednim podważeniu własciwych miejsc śrubokrętem. To chyba jest ta trudniejsza część, bo miałem wrażenie, że obudowa zaraz pęknie :)
    Za to dzięki tym podkładkom obudowę zewnętrzną łatwo było wypchnąć na koniec do góry jak wszystkie 4 zaczepy zostały zwolnione.

Ale tak naprawdę to mam pytanie, jako, że jestem totalnie zielony z elektroniki :D :

Który mieliście na myśli kondensator. Ten żółty, kostkowaty, który widać na płytce, z opisem .47K275V-X2?
  • Poziom 2  
    Chyba sam sobie odpowiem: ten żółty. Oznaczenie C1 jest pod spodem, na płytce, jak się odegnie kondensator.
  • Poziom 10  
    Z kondensatorem już dałem spokój. Jest na krótko. Ważne, że mieli :)
  • Poziom 2  
    Witam!
    Problem z młynkiem jak u wszystkich, niestety wymiana kondensatora nic nie dała i płytka idzie do kolegi co się na tym rozeznaje-co wymieni, zeby działało opiszę i pokażę ( jeśli się uda naprawić).
    A tymczasem młyneczek działa z silnikiem "na krótko"
    Należy połączyć ACL z M+ ( czerwony kolor) oraz ACN z M- (niebieski kolor) młynek krups gvx2 schemat naprawa
  • Poziom 9  
    Witam

Poszukuję oznaczenia warystora RV1.

Pozdrawiam