Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Coupe 99r - Uszkodzony immobiliser?

01 Lut 2012 14:55 7153 13
  • Poziom 9  
    Witam, jak w temacie posiadam Renault Megane z 99 roku, od kilku dni mam z nią problem. Jestem posiadaczem tego auta zaledwie 5 dni, tak że niewiele o nim wiem. Lampka immobiliser'a na chwile aktualną wogóle nie świeci, nie mruga. Jeszcze kilka dni temu auto raz zaskakiwało - raz nie, lecz na chwile aktualną nie pali. Gdy włożę kluczyk do stacyjki rozrusznik kręci, lecz silnik nie odpala - Zegarek wraz z wskaźnikiem temperatury jest podświetlany, lecz nie ma na nim cyfr. Radio samochodowe nie działa. Sprawdziłem i przeczyściłem wszystkie bezpieczniki/styki bezpieczników wewnętrznych pojazdu - cała robota na nic. Za czasów jak już auto zaczynało szwankować o ile zegarek i radio po włożeniu kluczyka nie zaskakiwały wiedziałem już że nie odpali, teraz pomimo wielokrotnej próby nie zaskakują wogóle. Po wyciągnięciu jednego z głównych bezpieczników przy akumulatorze - Prawdopodobnie odpowiadającego za zabezpieczenia/immo/centralny zamek - zegarek w aucie odpalił się, radio też chodzi lecz auta nie da się odpalić.

Proszę o szybką pomoc, na chwile obecną zostałem bez transportu a muszę dojeżdżać kawał drogi do pracy w Holandii więc musiałem wziąć urlop :(
  • Poziom 27  
    Posprawdzaj dobrze zasilania i bezpieczniki. Było by dobrze jakbyś podłączył komputer zobaczył jakie masz błędy.
  • Poziom 25  
    Za mało danych nam dajesz. Po zakupie jeździłeś i co ? Teraz nagle "kaput" ?
    Musisz wziąć długi urlop !
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oj, tam potrafią gnić przewody przy bezpiecznikach, Pierwsza sprawa to by c pewnym wszystkich zasilań.
  • Poziom 1  
    Wczoraj miałem ten sam problem, okazało się ze to Imobiliser w stacyjce, mozna wymienic cewke stacyjki i przeprogramować 400 zł 3 dni w serwisie albo tak jak ja zrobilem na sterowniku odłączyc imobiliser taniej i szybko 200 zł jeden dzień
  • Poziom 40  
    Max 1h, jeśli mam emulator na miejscu.
  • Poziom 27  
    Na skróty można zawsze, kolego rafalwie w tej Renault Megane pewnie będzie miał normalny transponder ( nie na z cewki )
    Pewnie, że normalny tam siedzi. A z emulatorami to jest tak, masz pół szuflady dziadostwa i nigdy właśnie potrzebnego, jak już wyrzeźbisz znajdujesz na wierzchu właściwy. U Was też tak jest?
  • Poziom 32  
    Pawel wawa napisał:
    Pewnie, że normalny tam siedzi. A z emulatorami to jest tak, masz pół szuflady dziadostwa i nigdy właśnie potrzebnego, jak już wyrzeźbisz znajdujesz na wierzchu właściwy. U Was też tak jest?

Zawsze mam kilka uniwersalnych na stanie i te "nietypy" których uniwersal nie ma. Niby uniwersalny droższy ale mam ten komfort że nie stresuje się czy kurier przyniesie na jutro czy nie.
  • Poziom 29  
    Koledzy autor napisał
    Ex!t napisał:
    Lampka immobiliser'a na chwile aktualną wogóle nie świeci, nie mruga
    , wiec ewidentnie, brak zasilania ,
    Pawel wawa napisał:
    Oj, tam potrafią gnić przewody przy bezpiecznikach, Pierwsza sprawa to by c pewnym wszystkich zasilań.
    , więc żadnych emulatorów itd. tam poprostu trzeba sprawdzić zasilania idąc po schemacie. Pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    Zgadza się panam masz rację
  • Poziom 1  
    Witam
    I mi sie dzis przytrafilo. Megane coupe rocznik 99 16 16v. Kobitka pojechala do marketu i juz tam auto zostalo. Centralny sie otwiera dioda immo mryga caly czas (pulsuje dosc szybko) auto nie odpala akumulator kreci. Wkladajac kluczyk i odpalajac od razu zapala i po 1 sek gasnie (jak kontrolka zaczyna mrygac) Ma ktos jakies pomysly jak ja odpalic? Moze ktos z kolegow pomoze? Jestem z Wawy moje gg 657618. Sprawa dosc pilna bo nie chce auta zostawiac tam gdzie stoi.
    Auto jutro będzie zrobione. Tam nie tylko immo padło.