Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M2N4-SLI, dźwięk na AC'97 działa tylko na jednym kanale

01 Lut 2012 15:41 1493 6
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie!

Wstęp
    Używam płyty głównej takiej jak w temacie. Korzystam ze zintegrowanej na płycie głównej karty dźwiękowej AC'97. Mój system operacyjny to Windows 7 64 bit.

Co się dzieje
    Kiedy podłączam głośniki (zwykłe, dwukanałowe) pod wejście jasnozielone tj. dedykowane jako line-out, głośniki tylko cichuteńko grają.
    Kiedy podłączam pod wejście niebieskie tj. line-in (defaultowo) i zdefiniuje je w dedykowanym programie AC'97 SoundMan jako line-out, to gra tylko prawy głośnik, a lewy (jeśli się dobrze wsłuchać) działa bardzo bardzo cicho. To samo na wejściu mikrofonu oraz wejściach/wyjściach panelu przedniego (róż i jasnozielone).

Co zrobiłem
    Wykluczyłem, a przynajmniej tak mi się wydaje, możliwość błędnego działania software'u, instalowałem przeróżne wersje sterowników do AC'97 ze strony realtek'a i zawsze to samo (czasem charczało, czasem mniej, ale zawsze grał tylko prawy kanał). Zainstalowałem także pakiet kodeków K-Lite.

Pytanie
    Czy jest sens bawić się w "naprawianie" dźwiękówki on-board? Jeśli tak, to co mogłoby wymagać wymiany/przejrzenia/wyczyszczenia?
    Opcja b) to kupno jakiegoś Sound Blastera pod PCI dla świętego spokoju.

Jestem także w posiadaniu chińszczyzny pod USB:
    Asus M2N4-SLI, dźwięk na AC'97 działa tylko na jednym kanale
    która nie działa pod moim systemem operacyjnym

Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]
  • Poziom 43  
    Masz podłączony panel przedni?
  • Poziom 10  
    Tak jest, upewniałem się kilkakrotnie.
  • Poziom 10  
    Właśnie tego się obawiałem. Poczekam jeszcze chwilę, może ktoś wpadnie na chytry, niecodzienny i skuteczny sposób. Jak nic się nie wydarzy, po prostu zamknę temat.
  • Poziom 10  
    Dokładnie takie same.
    W zależności od wersji sterownika:
    a) wersja 6303 gra prawy kanał (wejście zielone)
    b) wersja 6305 gra lewy kanał i harczy (wejście zielone nie działa, gra cicho)
    Sterowniki pobierane ze strony realteka, dedykowane pod windows 7 64bit.