Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zarejestrowanie samochodu na współwłaściciela

yakubus 01 Lut 2012 16:25 6025 4
  • #1 01 Lut 2012 16:25
    yakubus
    Poziom 8  

Witam
    Kupiłem samochód. z wiadomych przyczyn chciałbym zarejestrować go na współwłaściciela.
    Na umowie jako kupujący widnieje moja Mama i Ja
    Moje pytanie
    Jeżeli to ja jestem współwłaścicielem auta to czy mogę sam zarejestrować samochód , czy konieczna jest wizyta w urzędzie komunikacji mojej mamy ??
    z góry dzięki za pomoc

0 4
  • #2 01 Lut 2012 16:35
    vaclaw
    Poziom 17  

Mama musi być tak czytałem, podobnie jak złomowałem a co za tym związane wyrejestrowany został, musiałem mieć od ojca upoważnienie.

Poprawiłem
    [vaclaw]

0
  • #3 01 Lut 2012 18:18
    sq9cwd
    Poziom 27  

vacek ma rację, Mama musi być przynajmniej raz w wydziale komunikacji, celem potwierdzenia tożsamości. Niestety (a może stety?) urzędnicy nie muszą wierzyć naszym deklaracjom.
    Złomiarz, podczas przyjmowania rydwanu też ma obowiązek sprawdzenia tożsamości zdającego (w zasadzie mógłbyś pożyczyć od kolegi i pojechać bezkarnie na złom). W moim przypadku wystarczyło telefoniczne potwierdzenie współwłaściciela, choć wydaje mi się, że nie do końca było zgodne z obowiązującym prawem.

0
  • #4 01 Lut 2012 18:19
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Musisz mieć świstek - upoważnienie:

"Miejscowość, dnia XX.XX.2012

Ja niżej podpisany XXXXX, legitymujący się dowodem osobistym XXXXX, zamieszkały XXXX, upoważniam XXXXXX, legitymującego się dowodem osobistym XXXXX zamieszkałego XXXX do załatwienia wszelkich czynności administracyjnych związanych z ubezpieczeniem, opłaceniem podatku i przerejestrowaniem samochodu.

Podpis data"

Jeśli to mama/tata/żona/mąż/dziecko to taki papier wystarczy, jeśli to sąsiad na przykład, musisz jeszcze opłatę skarbową uiścić.

0
  • #5 01 Lut 2012 18:37
    rzeszutek1
    Poziom 19  

Dokładnie jak pisze kolega wyżej. W przypadku najbliższej rodziny (tzw. zstępni i wstępni) wystarczy oświadczenie, które nie musi być potwierdzone notarialnie i nie wnosi się też opłaty skarbowej. Niedawno przerejestrowywałem auto na siebie (w dokumentach byłem wpisany jako współwłaściciel, ojciec jako główny), wystarczył dokument o darowiźnie udziału podpisany przez ojca.

0