Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz audio Yamaha 80W do 400 zł

Salf 01 Lut 2012 16:55 1978 11
  • #1 01 Lut 2012 16:55
    Salf
    Poziom 10  

Kiedyś miałem okazję odsłuchu na wzmacniaczu yamaha i byłem zachwycony dźwiękiem, niestety nie pamiętam jaki to był model, a teraz dostałem kolumny 80W 8 ohm i poszukuję do nich wzmacniacza. Na razie moją uwagę zwróciły:
    A-520,
    AX-470,
    AX-450,
    AX-550.
    Który z wyżej wymienionych byłby najlepszy?
    Może jakieś inne propozycje?

0 11
  • #2 01 Lut 2012 17:18
    leonsocio
    Poziom 28  

Z wszystkich wymienionych miałem A-520, stara szkoła Yamahy robiła co trzeba z Altusami 140. Seria AX-xxx to nowsze konstrukcje, przez wielu krytykowane ja jakość wykonania. Mam nadzieję, że pomogłem choć troszkę:)

0
  • #3 01 Lut 2012 18:14
    Salf
    Poziom 10  

Znalazłem taką opinie odnośnie A-520
    "...Bass- już słychać wyraźniejszą głębię, oraz bardziej dynamincze i miekkie rozchodzenie sie basu. Ale z podbuciem jest podobnie nie da sie tego słuchać. Tony wysokie- raczej troche delikatne ale wydaje mi sie że do domu w sam raz...Stereofonia raczej podobnie choć dzwięk jakby nabrał trochę przestrzenni ale to nie to- porównuje oczywiście do współczesnych sprzętów..."
    Tylko czy to jest opinia kogoś o ponadprzeciętnym słuchu muzycznym? Bo ja raczej należę do tych przeciętnych ;)

0
  • #4 01 Lut 2012 22:09
    leonsocio
    Poziom 28  

Na temat każdego wzmacniacza można przytoczyć zarówno zalety jak i wady...

0
  • #5 02 Lut 2012 16:17
    Areek2
    Poziom 21  

Z modeli, które zaproponowałeś słyszałem A-520 oraz AX-550RS (aktualnie posiadam). AX-470 i AX-450 to niższe modele niż AX-550 więc je bym pominął.
    Jeżeli chodzi o porównanie A-520 i AX-550RS, to w moim odczuciu lepiej wypada ten drugi. Przestrzeń jest bardziej ożywiona, jakość niskich tonów jest lepsza, a i można ją obsłużyć za pomocą pilota.

Polecane są także A-700, A-720 jednak nie wypowiem się na ich temat bo nigdy nie słyszałem.

Jeżeli nastawiłeś się na zakup Yamahy to tutaj masz katalogi z danymi technicznymi (nie wierz w to co piszą na aukcjach bo kłamią!)
    http://wegavision.pytalhost.com/yamaha.html
    Oraz tabelki z latami produkcji:
    http://vintage-hifi.at/

0
  • #6 02 Lut 2012 16:37
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaki to zestaw głośnikowy?

0
  • #7 02 Lut 2012 18:51
    Areek2
    Poziom 21  

Właśnie miałem też o to zapytać, ale gdzieś mi umknął ten wątek ;)
    Jeżeli z jednymi kolumnami yamaha dobrze się zgrywała to nie znaczy, że do innych nie znajdziesz czegoś lepszego. Napisz też ile masz kasy do wydania.

0
  • #8 03 Lut 2012 01:50
    Salf
    Poziom 10  

Kolumny to stare poczciwe Mildtony 80.

0
  • #9 03 Lut 2012 02:28
    Areek2
    Poziom 21  

Trzeba było poszukać, jest tyle tematów dotyczących wzmacniacza do Mildtonów.
    Moim zdaniem A-520 wystarczy chyba, że w niedalekiej przyszłości będziesz planował wymianę kolumn to można by było zainwestować w coś wyższej klasy.

0
  • #10 03 Lut 2012 08:02
    vanissh
    Poziom 22  

Miałem do Mildtonów 80 Yamahę A-500, grało jak za tę cenę bardzo dobrze. Wzmacniacz potrzebowałem wymienić, jednak pozostałem przy Yamasze. Mam AX-750 RS i jeśli chodzi o jakość wykonania to rzeczywiście seria A była pod tym względem lepsza (w AX, mimo że dużo nowszy, musiałem zająć się na dzień dobry czyszczeniem potencjometrów). Chociaż z drugiej strony w serii A nie miało co się psuć, a w AX są silniczki do sterowania z pilota, więc budowa dużo bardziej skomplikowana.
    Ale jeśli chodzi o brzmienie to nie zgadzam się z twierdzeniem, że skończyło się na serii A. AX-750 RS gra dużo lepiej od A-500. Mimo posiadania dalej w sumie tych samych kiepskich kolumn różnica jest dobrze słyszalna (zwłaszcza dolnym paśmie), przy lepszych kolumnach pewnie różnice są lepiej słyszalne.
    Dynamiki nie porównuję , bo to inny świat.

0
  • #11 04 Lut 2012 13:29
    Salf
    Poziom 10  

Kupiłem A-520 i muszę stwierdzić, że nie tego szukałem :(
    Moim zdaniem lepszy dźwięk, cieplejszy, choć z mniejszą dynamiką uzyskałem z Diory WST-102
    Mimo długiej zabawy equalizerem nie udaje mi się wycisnąć zadowalającego średniego pasma.

0
  • #12 04 Lut 2012 15:50
    Areek2
    Poziom 21  

Tak jak pisałem, jeżeli wzmacniacz dobrze gra z jednymi kolumnami, nie oznacza, że do innych też będzie pasował pod względem charakteru brzmienia.
    Co więcej. Każdy ma inne upodobania i jednemu bardziej spodobają się Mildtony z Diorą, a drugiemu z Yamahą. ;)
    Kupując przez internet bądź na giełdzie jest właśnie to ryzyko, że się nie spodoba.
    Zapewne Ty też doszedłeś już do wniosku, że inwestując w audio warto najpierw samemu dokonać odsłuchu danej konfiguracji.

0
  Szukaj w 5mln produktów