Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Gembird NS-8P2-rozdzielenie transferu

01 Lut 2012 17:30 999 4
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam problem dotyczący mojego routera Gembird N-Way NS-8P2 komutatorius, 8x 10/100Mbits . A właściwie problem dotyczy jednego z jego użytkowników ponieważ moja siostra siedzi na komputerze praktycznie cały czas i pisze na FB , jednocześnie gada na skype , otwiera po 10 zakładek youtube . I tu pojawia się problem gdyż jak ona siedzi na internecie to u mnie na 2 komputerze tak zamula że nie mogę nic zrobić. Mamy w sumie 3 komputery ( 1 od rodziców ,to ten przy którym jest router , 2 od mojej siostry i 3 mój ). Pierwsze co chciałem zrobić to zalogować się na router i rozdzielić jakoś transfer miedzy komputery (siostrze dać mniej) , sprawdziłem więc ip routera ( start -> uruchom -> ipconfig) i wpisałem ip routera w wyszukiwarce , ale wyskoczyło okienko z pytaniem o id i hasło.
    I w tym momencie zaczynają się schody , ponieważ nie mam pudełka od routera , nie znam hasła , chciałem go nawet zresetować , żeby hasło też się zresetowało , ale ten router niema nawet przycisku reset (wiem bo go nawet rozkręcałem ).
    Co mam zrobić żeby zmniejszyć jej jakoś transfer , albo dostać się do tego panelu zarządzania tym wszystkim ?
    Na 1 komputerze (tym przy którym jest router) jest Windows XP , na 2 (od siostry) Windows 7 , a na 3 (moim) Windows XP .
    Z góry dziękuję za pomoc!!!
  • Poziom 43  
    To nie jest router tylko switch. Jakie masz dostawcę?
  • Poziom 12  
    Super że dopiero teraz się dowiedziałem co to switch i router. A mój dostawca to SELSOFT . Więc jak teraz mam się zabrać za ogarnięcie tego switcha ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Switch jest przeźroczysty - tak, jakby go nie było - jest niekonfigurowalny.
    Możesz siostrze zainstalować program typu Netlimiter i w nim ograniczyć pasmo.
  • Poziom 12  
    Okey , dzięki że mnie uświadomiłeś , teraz tylko muszę jakoś obejść jej hasło w windows 7.
    Ps. Przepraszam za dublowanie tematu . :)