Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zrywanie połączenia netgear dg834g

01 Feb 2012 17:55 1360 5
  • Level 8  
    Witam,

posiadam router netgear dg834g od około 4 lat. Od około pół roku zauważałem zrywanie połączenia internetowego, ale następowało raz na tydzień albo i rzadziej więc nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo. W ostatnich dnia przerywa połączenie prawie codziennie, nieraz nawet kilka razy. Co może być przyczyna takiej nagłej zmiany?
  • Level 15  
    Najczęściej przyczyną takiego zachowania routera jest usterka linii telefonicznej.
    W routerze netgear dg834 występuje ten rodzaj usterki, za to odpowiedzialne są elki w układzie zasilania
  • Level 8  
    Co mogę z tym zrobić? Jak można to naprawić?
  • Level 15  
    Podmieniając router miałbyś pewność że to nie wina linii telefonicznej;
    Naprawa routera polega na wymianie kondensatorów elektrolitycznych, które mają za niską pojemność. Pomiar rozpocznij od tego dużego leżącego przy boku.
  • Level 8  
    zrywaniu połączenia często towarzyszy tez komunikat "Konflikt adresów IP w sieci." Czy to ma jakiś związek? czyli najlepiej kupić nowy router?
  • Helpful post
    Level 15  
    To trochę zmienia sytuację; wygląda jakby kolejny użytkownik łączył się z netem np. przez wi-fi przy niewłaściwej konfiguracji sieci. Taki efekt zerwania połączenia może wystąpić np. jeśli ustawisz statyczne ip w swoim komputerze i dynamiczne przydzielanie w routerze; może być też kilka innych przyczyn; nadal nie można wykluczyć awarii routera. Czy kupić router? To już Twoja decyzja; ja bym podstawił drugi na próbę, pożycz albo sprawdź swój u kogoś. Jeśli to wina routera to wymień elki.