Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zrywanie połączenia netgear dg834g

01 Feb 2012 17:55 1360 5
 • Level 8  
  Witam,

  posiadam router netgear dg834g od około 4 lat. Od około pół roku zauważałem zrywanie połączenia internetowego, ale następowało raz na tydzień albo i rzadziej więc nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo. W ostatnich dnia przerywa połączenie prawie codziennie, nieraz nawet kilka razy. Co może być przyczyna takiej nagłej zmiany?
 • Level 15  
  Najczęściej przyczyną takiego zachowania routera jest usterka linii telefonicznej.
  W routerze netgear dg834 występuje ten rodzaj usterki, za to odpowiedzialne są elki w układzie zasilania
 • Level 8  
  Co mogę z tym zrobić? Jak można to naprawić?
 • Level 15  
  Podmieniając router miałbyś pewność że to nie wina linii telefonicznej;
  Naprawa routera polega na wymianie kondensatorów elektrolitycznych, które mają za niską pojemność. Pomiar rozpocznij od tego dużego leżącego przy boku.
 • Level 8  
  zrywaniu połączenia często towarzyszy tez komunikat "Konflikt adresów IP w sieci." Czy to ma jakiś związek? czyli najlepiej kupić nowy router?
 • Helpful post
  Level 15  
  To trochę zmienia sytuację; wygląda jakby kolejny użytkownik łączył się z netem np. przez wi-fi przy niewłaściwej konfiguracji sieci. Taki efekt zerwania połączenia może wystąpić np. jeśli ustawisz statyczne ip w swoim komputerze i dynamiczne przydzielanie w routerze; może być też kilka innych przyczyn; nadal nie można wykluczyć awarii routera. Czy kupić router? To już Twoja decyzja; ja bym podstawił drugi na próbę, pożycz albo sprawdź swój u kogoś. Jeśli to wina routera to wymień elki.