Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer wydruku D-LINK DP-301P+

lukpio3 01 Lut 2012 17:55 1961 4
  • #1 01 Lut 2012 17:55
    lukpio3
    Poziom 21  

Witam.
    Przyznam szczerze że potrzebuję szybkiej odpowiedzi dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc. Mam możliwość zakupu wymienionego w temacie serwera wydruku. Pierwszy raz będę miał styczność z serwerem druku. Obecnie drukarkę laserową HP LaserJet 1100 mam podłączoną bezpośrednio do PC-ta i jest ona udostępniona po wifi dzięki czemu inne komputery znajdujące się w sieci mogą z niej korzystać. Minusem jest jednak to że komputer pod który jest ona podłączona musi być włączony. Dlatego z racji tego że pojawiła się możliwość zakupu takiego serwera w dobrej cenie, pomyślałem że może się on przydać. Tylko czy w mojej konfiguracji będzie to działać? W jaki sposób ten serwer się konfiguruje? Ja myślałem to zrobić w ten sposób że do drukarki podłączam serwer druku a następnie przez złącze eth podłączam go do routera Linksy WAG54g2. Czy taka konfiguracja będzie poprawnie działaś? W jaki sposób ten serwer, podłączony do routera się konfiguruje? Robi się to jakoś poprzez stronę konfiguracyjną routera? Jeśli ktoś miał styczność z tym serwerem to bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 02 Lut 2012 06:56
    Kazik
    Spec od drukarek

Do netportu masz dołączone oprogramowanie do zarządzania. Instalujesz i możesz zarządzać netporetm. A drukarkę wystawiasz po ip. Musi działać :)

0
  • #3 02 Lut 2012 07:55
    Artful
    Poziom 13  

Wszystko dobrze ale jeden myk, w tej drukarce jest inne wejście LPT. Czyli nie da się podłączyć bezpośrednio do drukarki tego print servera. Chyba, że jakaś przedłużka kabla LPT ale z taką końcówką to nie widziałem.

0
  • #4 02 Lut 2012 09:58
    lukpio3
    Poziom 21  

Macie rację, faktycznie gniazdo jest inne więc ten D-Link odpada. W związku z tym tego D-Linka już nie kupię ale skoro rozpocząłem już temat to może podpowiecie jaki print serwer podejdzie do tej drukarki. Coś nie drogiego, w rozsądnej cenie. Interesuje mnie sam print serwer, bez routera.

0
  • #5 03 Lut 2012 20:36
    Kazik
    Spec od drukarek

Ten będzie ok: DPR-1061.

0
  Szukaj w 5mln produktów