Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 8210!(!) nowe, białe diody nie świecą się !(!!!)

23 Gru 2004 04:31 905 6
  • Poziom 15  
    Mam taki problem z Nokią 8210. Kupiłem na allegro 12 diod białych żeby wymienić podświetlanie koledze. To jest drugi raz jak robię coś takiego. Wlutowałem na razie 2 diody z klawiatury i nie chcą świecić ale nie są uszkodzone. Są dobre (świecą się po samym tylko przytknięciu sond miernika ustawionego na pozycję mierzenia np. diody). Wlutowałem (a jedną tylko przytknąłem bo po co lutować) nawet odwrotnie żeby być pewnym że nie są źle wlutowane ale nic. Na każdej diodzie w tym telefonie jest 2,16V. Może to za nisko jak na te białe diody? Nie wiem może ktoś wie jak to jest z podświetlaniem w tym telefonie…
    (!!!) - ozdobnik? [h]
  • Poziom 31  
    ...Kolego-prosta sprawa...musisz wylutowac wszystkie diody-bo te ktore pozostawiles w telefonie-oryginalne-maja nizsze napiecie przewodzenia od bialych, a sa one wszystkie polaczone rownolegle!!!!!!Tzn. tak naprawde sa polaczone rownolegle po 6 diod-razem te pod klawiszami i druga sekcja-pod lcd.....tak wiec do dziela;-)
  • Poziom 15  
    Odłozyłem ten telefon bo nie mialem czasu i uzywałęm go z przylutowana tylko ta jedna dioda któr anieświeciłą. ALe nagle telefon umarł. Koniec, nic. Nie łacza sei nie ąłduje nic. To chyba było niezależne prawda...?
  • Poziom 31  
    ...trudno stwierdzic na 100%...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    looo panie :( mialem to samo, tylko juz trroszke dawno :-) dodam, ze telefonu nie postawilem :D

Probuj ja reanimowac jezeli masz czym, pozatym flash
  • Poziom 15  
    Batreia umarła. HeHe. Zamawiam nową i zabieram się do wymiany podświetlania...
  • Poziom 15  
    Ok. Juz wszystko w pożadku. Diody wstawione i świecą jak należy. Dzieki za pomoc... Pozdrawiam