Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja subwoofera SONY - co to za sprzęt ?

xxxander3000 01 Lut 2012 21:10 1188 4
  • #1 01 Lut 2012 21:10
    xxxander3000
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam jakiś takiś subwooferek SONY, może ktoś zna ten sprzęcik ? Podejrzewam że to domowy sprzęt, gdzie to mogło grać , jak ?
    Do czego i jak mogę podłączyć ?
    Mam amplituner SONY 5.1 do czego mam podłączone kolumny stereo. a obsługuje on 8-16 ohm...
    Nie ma żadnych parametrów... tylko na głośniczku jest napisane 7+7 ohm (głośnik ma ~12cm).
    fotki:

Identyfikacja subwoofera SONY - co to za sprzęt ? Identyfikacja subwoofera SONY - co to za sprzęt ? Identyfikacja subwoofera SONY - co to za sprzęt ? Identyfikacja subwoofera SONY - co to za sprzęt ? Identyfikacja subwoofera SONY - co to za sprzęt ? Identyfikacja subwoofera SONY - co to za sprzęt ?

Może ktoś coś o tym wie lub powie mi coś o tym subwooferku.

0 4
  • #2 01 Lut 2012 23:25
    James596
    Poziom 20  

To jest subwoofer ze starych telewizorów Sony, do tego były jeszcze dwie kolumienki boczne szerokopasmowe.

Mam okazję kupić podobny. Powiedz mi, jak to gra?

Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Lut 2012 22:25
    xxxander3000
    Poziom 8  

o nawet nie wiedizałem że do telewizorów były tego typu subwoofery, myślałem, że to od jakiegoś zestawu kina domowego czy coś. Przed otwarciem tego nie znając impedancji myślałem że to jakiś kompakt samochodowy...

Jak gra ? Podłączałem go pod wzmacniacz samochodowy pod 2 kanały. Bo tu jest podwójna cewka (tak ? dwie pary kabli od głośnika).
    Nie bardzo potrafię to ocenić, bo nie siedzę w sprzęcie audio, ale jak na taki soobwooferek, tak mały głośnik w takiej obudowie nawet daje bas. Zawsze to jakieś uzupełnienie. Bas nie jest taki niski ale nie jest źle wg. mnie.

Mam pytanie jeszcze, tu głośnik ma 7+7 ohm, to rozumiem, jednej pary kabli pod jeden kanał w amplitunerze nie bardzo można podłączać ? bo wzmak obsługuje od 8 do 16 ohm. Ewentualnie mogę to podłączyć pod jeden kanał szeregowo (io ile nie pomyliłem to takie podłączenie tutaj da 14 ohm).

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

Ps. jakby ktoś miał jakieś info o tym sprzęcie to bym prosił, parametry, model...

0
  • #4 05 Lut 2012 22:33
    398216
    Usunięty  
  • #5 05 Lut 2012 23:51
    James596
    Poziom 20  

Seryjnie to bylo jakoś podłączone, że subwoofer był podłączony do satelit, a satelity do telewizora - każda oczywiście na swój kanał. Przynajmniej tak się mi wydaje, ponieważ nie miałem okazji dłużej przyjrzeć się temu ustrojstwu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo