Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA NEPTUN 611-rozpoznanie oznaczeń lamp.

01 Lut 2012 22:47 2106 13
  • Poziom 15  
    Witam,
    Chciałbym wykorzystać lampy z tego tv,jednak po tylu latach wszelkie oznaczenia starły sie-Prosze o schemat w celu identyfikacji ich oznaczeń.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sprawdź kolego czy czasem na płycie głównej przy podstawach lamp niema opisów.
  • Poziom 15  
    A tak-są oznaczenia,nawet nie zauwazylem. Dziekuje,za pomoc-kazdy dostal "pomogl". Chyba nie ma sensu ozywiac tego tv ze wzgledu na znikoma wartosc. Mam racje?
  • Poziom 35  
    Chyba tylko jako wartość muzealna dla potomnych.
  • Poziom 15  
    Niestety mieszkam w bloku i nie miałbym nawet gdzie tego trzymać. Chyba,że jakiś kolekcjoner byłby chetny do kupna:) Jakoś patrzyłem na alledrogo i nie znalazłem takiego modelu. Czy trafa i lampy (wystepuje w nim chyba ecc95-czy podobne oznaczenia..) nadaja sie na budowe wzm./przedwzm. lampowego?
  • Poziom 43  
    Piotrix48 napisał:
    ... (wystepuje w nim chyba ecc95-czy podobne oznaczenia..) ...

ECC95 ani ECCxx ani xxx95 w tym TV nie występuje. Nie spotkałem się z taką lampą w żadnym z krajowych TV.
  • Poziom 43  
    Piotrix48 napisał:
    (wystepuje w nim chyba ecc95-czy podobne oznaczenia..
    Jedna PCC i na pewno nie 95. Coś słabo z czytaniem a co dopiero z ożywieniem?
  • Poziom 15  
    Szczerze mowiac nawet nie patrzyłem na schemat-a pamieć myli;) W tym modelu wystepuje trafo TG2,5-1-666 ,ktore moge wykorzystać do budowy jednego kanału 5w wzm. lampowego-wiec sprobuje. Gdyby ktos miał do odsprzedania drugie,tanio w okolicach Rzeszowa-prosze na PW. http://www.fonar.com.pl/audio/projekty/trafa/trans7/trans.htm Czy na pozostałych lampach moge zbudowac cos rownie ciekawego?

Lampy z TV:ECH84,PCL805,EAA91,PCF82,PL500,PY88,EY86,PCC88,PCF801,EF183 (2 szt.),EF80,PFL200,PCL86

Posiadam jeszcze:EF183 (5 szt.),EF184(2 szt.),PCF802(2 szt.),PCF801 ,PCC88,PF86,PCH200,PCL84,EL84,PFL200,PCL86,PY88(2szt.),PCL805 (3szt.),PL504(2szt.),EAA91,6φ1Γ (2szt.),P...(zatarte oznaczenia..),ECL/PCL 86-zatarte,XXX84 Tesli-rownież zatarte.
  • Poziom 43  
    Piotrix48 napisał:
    Szczerze mowiac nawet nie patrzyłem na schemat-a pamieć myli;)
    Zawracasz d............... . Czego szukałeś?
  • Poziom 15  
    LeDy@:Dowiedziec sie jak rozszyfrować oznaczenia lamp,a teraz co z nich zrobic,bo reanimacja tego sprzetu mija sie z celem.Skoro nie chcesz brać udziału w temacie to poprostu zajmij sie innymi sprawami:) Interesuje mnie zastosowanie tych lamp do jakichs projektow. Ja jakos w necie nic nie moge utrafic-oprocz wzm. lampowego 5w. Moze ktos ma lepsze schematy-prosze o naprowdzenie.
  • Poziom 43  
    Tu się już wszystkiego dowiedziałeś. Zamknij temat i zmykaj z działu telewizyjnego!
  • Poziom 15  
    Ok,temat zamykam:) Poszukam jeszcze w necie.