Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coctail Audio X10 - ktokolwiek widział ktokolwiek wie

jpawel007 01 Lut 2012 22:53 1322 4
 • #1 01 Lut 2012 22:53
  jpawel007
  Poziom 8  

  Bardzo podoba mi się to urządzenie ale nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto więc poszukuje opinii "żywych" użytkowników. Fakty, fakty i jeszcze raz fakty.
  Najbardziej interesuje mnie jakość dźwięku. Do tej pory brałem pod uwagę tylko i wyłącznie CD, ale świat się zmienia więc może i ja?

  http://www.cocktailaudio.com/

  0 4
 • #2 09 Lut 2012 02:10
  Wronsky
  Poziom 2  

  Co chcesz wiedzieć? Jakość dźwięku zależy do jakiego odtwarzacza CD chcesz go porównać, za to funkcjonalności i wygody takiego urządzenia nie da sie nijak porównać do odtwarzacza cd. Ja i tak głownie wykorzystuje go jako źródło dźwięku, za jakoś dźwięku odpowiada DAC.

  0
 • #3 16 Lut 2012 14:31
  Janusz
  Poziom 26  

  Jakość dźwięku jak na tak "niewinnie" wyglądające urządzenie jest naprawdę zaskakująca. Funkcjonalność urządzenia nie do przecenienia, choć im więcej masz tym więcej wymagasz...
  Na dniach nowe firmware z m.in. edycją bazy danych utworów przez przeglądarkę.

  0
 • #4 19 Lut 2012 03:34
  Wronsky
  Poziom 2  

  Fakt! ostatnio podłączyłem coctaila z ciekawości bezpośrednio pod wzmacniacz i bylem zaskoczony, jakość niewiele różniąca się od kombinacji Coctail - zewnętrzny dac - wzmacniacz.
  Co do funkcjonalności dodam ze denerwuje mnie dość długie uruchamianie urządzenia, oraz to ze potrafi mi się nie wiedzieć czemu zawiesić i zresetować, być może przyczyna jest to ze używam zainstalowanego dysku żywcem wyjętego z kompa, z 3 partycjami, i tak zazwyczaj wchodzę na dana partycje i wszystko jest ok, niemniej zdarza się ze przy pierwszym wejściu na któraś z partycji po włączeniu urządzenia jest zwiecha i restart, kolejna sprawa to jak mamy katalog z duża ilością pod katalogów to ponownie długo "mysli" zanim wykona żądana operacje.
  Co do tego nowego firmware tez czekam, własnie... coś jakoś długo go nie widać, Janusz skąd informacja ze niby "na dniach" ma być ?

  0
  Szukaj w 5mln produktów