Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palit Nvidia Geforce GT220 Sonic

01 Lut 2012 23:07 2344 10
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam pewien problem z kartą Palit Nvidia Geforce GT220 512mb DDR2. Zakupiłem ją 2 lata temu na allegro. Wszystko pięknie śmigało (np. CS 1.6 100+ fps) ,ale jakiś czas temu (ok. 3-4 miesiące) karta zaczęła chodzić coraz gorzej. W takiej grze jak CS 1.6 ilość fps skakała jak głupia ,raz było 90 ,raz 30 ,zaraz 60. Spojrzałem w dół ,90 fps ,prawo 40 ,znowu w prawo 75. I tak ciągle.. Spojrzę w inną stronę to ,albo mam mniej fps ,albo wiecej. W tej chwili mam zainstalowanego Windowsa 7 64 bit ,a wcześniej był Win XP. Zmieniłem dlatego ,ponieważ dokładałem 4Gb ramu do komputera.

Specyfikacja komputera:
    System: Windows 7 Build 7600 64 bit
    Płyta Główna: MSI MS-7255 P4M890M
    Procesor: Intel Pentium 4 630 3.0Ghz
    Ram: 2x Goodram 2Gb DDR2 GR667D264L5/2G
    Karta graficzna: Nvidia Geforce GT 220
    Zasilacz: Modecom FEEL 2 500W
    Dysk twardy: Seagate Barracuda 500gb 7200.12

Nie wiem skąd taki dziwny spadek wydajności. Próbowałem bawić się w ustawieniach karty ,podkręcać ją ,ale to nic nie dało. Podczas gry w CS 1.6 spadek wydajności jest widoczny i to bardzo. Przeinstalowywałem sterowniki ,nic. Szukałem jakiegoś rozwiązania na googlach ,ale nic ciekawego nie znalazłem. Dodatkowo sprawdzam często na stronie http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx czy dana gra mi pójdzie. Teorytycznie karta powinna mieć 512mb ,na tej stronie wykazuje mi 1.5 Gb ! Niżej podaję zdj. z CPU-Z ,GPU-Z ,Nvidia Inspector i ze strony "Can You Run It". Prosiłbym ,żeby ktoś mi wytłumaczył to ,co się dzieje z kartą. Dodam jeszcze ,że jakieś 2 dni temu rozkręcałem kartę ,tzn. odkręciłem wiatrak i wymieniłem pastę termoprzewodzącą. Myślałem ,że coś to da ,no ale..

Zdj:
    Palit Nvidia Geforce GT220 SonicPalit Nvidia Geforce GT220 Sonic
  • Poziom 21  
    Jak stoi sprawa z temperaturą GPU? Sprawdzałeś napięcia zasilacza?
  • Admin grupy komputery
    Procesor masz marny i do tego zainstalowałeś "cięższy" system operacyjny - czego się spodziewałeś?
  • Poziom 8  
    Sprawa z temp. GPU jest okej. Nie grzeje się.
    Co do napięcia ,to nie mam w tej chwili jak go zmierzyć. Postaram się jutro skołować jakiś miernik.
    Tak ,zainstalowałem 'cięższy' system. Wcześniej był Windows XP SP2/3 ,było to samo ,co jest teraz.

EDIT: Takie małe pytanko ,czy opłaca się zainwestować w Intel Core 2 Duo ? Nie staćmnie w tej chwili na lepszy komputer (to dopiero za rok) ,dlatego próbuję zrobić coś ,żebym mógł się jeszcze nacieszyć tym komputerem.
  • Poziom 37  
    Jestem tego samego zdania co moderator.
    Zmiana procesora powinna dać stabilne fps, tym bardziej, że jest to win 7 i karta nvidii (sterownik graficzny w win 7 ma bardzo duży narzut na CPU).
  • Poziom 8  
    Okej ,dzięki.
    I takie pytanko czy wiatrak z procesora Pentium 4 (boxowy) pasowałby do Core 2 Duo E4300 ? Wiem ,że trochę głupie pytanie ,ale wolałbym się upewnić w razie czego i jestem zielony w tych sprawach : x
  • Poziom 43  
    Powinien pasować bo to LGA775. Poza tym C2D będzie chłodniejsze bo ma niższe TDP od grzałek jakimi były P4.
  • Poziom 8  
    Dobra ,dobra. Dzięki wielkie za info. Ale dowiedziałem się ,że 'podobno' na mojej płycie głównej nie da się podkręcić procka ? I tu pada moje pytanie ,jaka byłaby dobra ,tania płyta główna z : DDR2 ,PCI-E 2.0 ,s775 oraz byłaby podatna na OC ?
  • Poziom 43  
    Każda z chipsetem P35. Niestety nie są to tanie płyty nawet jako używki. Szykuj co najmniej 150zł.
  • Poziom 8  
    Przeglądałem róźne testy ,recenzje ,blaa bla bla i zastanawiam się nad:
    -Abit IP35-E
    -Foxconn P35A
    -Asus P5K P35
    Według mnie najlepszy z nich byłby Asus ,ale nie jestem pewien ,dlatego wolę się poradzić na forum.
  • Admin grupy komputery
    Altoids napisał:
    dlatego wolę się poradzić na forum

Napisz odpowiedni temat w dziale "Co kupić".