Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 2.0 Hdi (90 kM) 2000r - Zawysokie spalanie paliwa

01 Lut 2012 23:11 3895 3
  • Poziom 2  
    Mam Problem z moją 406 2.0 HDI (90 KM). Spala około 11 l paliwa na 100 km. Niby jest wszystko ok. Nie mam problemów z odpaleniem (nawet przy 20°C mrozie odpala i odrazu pracuje równo. tzn. musze troszke dłużej pokręcić, ale przy takim mrozie??) obroty trzyma dobre dobrze przyśpiesza tylko to spalanie. Nie wiem co się stało bo nagle zaczęła tyle palić. to znaczy po zmianie linki gazu bo się mi urwała. Sam ją wymieniłem. Zrobiłem ją minimalnie krótszą żeby nie mieć luzu na pedale gazu, ale znowu nie jest za krótka bo nie dodaje mi sama obrotów i przy silniku ma jeszcze troche luzu. Elektromechanik po podłączeniu do PP stwierdził że jest 1 błąd na jakimś pierwszym obwodzie tzn. zawór ciśnienia w pompie nie trzyma i zadużo podaje, a po za tym to jest wszystko ok i nie ma więcej błędów. Ale ja nie jestem pewien. Dzisiaj jeszcze zauważyłem że dziwnie piszczy w oklolicy pompy i jak poruszałem przewodami to troche to piszczenie ustawało. jak by zasysal jakieś lewe powietrze. Ja się koompletnie nie znam na tym bo nie jestem mechanikiem i nie wiem co mam robić. bo 11 litrów to stanowczo zadużo jak na ten silnik. Proszę doradzcie mi coś? Z góry dziękuję.

Zapomniałem dodać żę tankuję jak sądzę dobre paliwo, bo na Orlenie Verve, albo na BP Ultimate.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    witam. elektromechanik stwierdził że jest błąd i co? to wszystko?
    nie zaproponował naprawy? jakiegoś rozwiązania tej sprawy?
    z tego co napisałeś bardzo trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski musisz napisać coś więcej.
    podłącz jeszcze raz auto do kompa. żeby mieć jakieś parametry nr błędu cokolwiek.
    powodzenia.
  • Poziom 2  
    Zaproponował naprawę i mam jutro do niego jechać. A odnośnie tego błędu to mi kodu nie podał, więc napisałem tyle co wiem,A poinformowal mnie że jak się nie da tego zaworu naprawić to nowy będzie kosztował około 600 zł. Sam się zastanawiam nad kupnem takiego programu do kompa i kabli z kostką do podpięcia tylko nie za bardzo wiem gdzie to można kupić. Jakby ktoś wiedział gdzie można kupić taki program i te kable do podpięcia to prosił bym o info.
  • Poziom 25  
    Ktoś kto podłączył ci autko do kompa, jak jest kumaty to wie od razu co mu dolega. Jak kupisz sobie "kabelek" to będziesz tylko bogatszy o kabelek.
    Naprawdę musisz wierzyć, dobre zakłady zarabiają na doświadczeniu i wiedzy.
    Taki zakład kupił dawno już taki kabelek. Zrobił parę, naście autek i zdobył wiedzę + odpowiednie szkolenia.
    U nas w firmie zasada jest zawsze taka sama - diagnostyka - 50,00 zł
    Reszta czyli naprawa zależna od typu usterki.

pozdrawiam