Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana płyty głównej i procesora

matjanos 02 Lut 2012 11:48 1467 6
  • #1 02 Lut 2012 11:48
    matjanos
    Poziom 2  

Podobne tematy są liczone w setkach, ale wiadomo, że żaden z już napisanych nie jest w stanie mi pomóc. Chodzi o wymianę płyty głównej i procesora (ewentualnie wymiana, dokupienie pamięci RAM).

Byłbym wdzięczny nie tyle za konkretny przykład sprzętu jaki musiałbym kupić, co za informacje, na czym muszę się skupić kupując taki hardware. Wiadomo, że płyta główna musi pasować do innych komponentów, ale co to znaczy zgodna. Moja wiedza kończy się na tym, że gniazdo procesora musi się zgadzać i do tego zgadzać muszą się sloty na pamięć operacyną: DDR, DDR2, DDR3. Załączam raport o sprzęcie wygenerowany przez Everest Home.

Raport

//Edit: Moc zasilacza to 400W. Tyle wiem, bo do maszyny nie mam dostępu.

0 6
  • #2 02 Lut 2012 11:52
    adamadi33
    Poziom 43  

Spisz sprzęt jaki posiadasz i co nowego oczekujesz?Co będziesz wymieniał?Może całą jednostkę trzeba wymienić.

0
  • #3 02 Lut 2012 11:56
    matjanos
    Poziom 2  

Dzięki za szybki odzew. Raport o sprzęcie dodałem na dole poprzedniego postu. Oczekuję możliwie największego zwiększenia wydajności komputera zamykając się w 400 zł. Jasne jest, że nie chcę z niego zrobić Ferrari, ale zależałoby mi na tym, żeby najprostsze operacje takie jak uruchamianie przeglądarki, uruchamianie innych aplikacji wykonywało się w miarę szybko. Na tyle szybko żeby nie opłacało mi się wychodzić z pokoju po kawę, zanim uruchomi się wyszukiwarka google.

0
  • #4 02 Lut 2012 11:58
    adamadi33
    Poziom 43  

Modernizacja tego komputera patrząc na aport jest nie opłacalna.
    Komputer ma służyć do gier?
    Na znanym serwisie aukcyjnym można zakupić używany sprzęt lub całą jednostkę.

0
  • #5 02 Lut 2012 12:07
    matjanos
    Poziom 2  

Korzystać z komputera będzie ewentualnie kilkuletnie dziecko. Gry będą najprostszei nie będą wymagały lepszego sprzętu niż np. aplikacje flashowe.

Rozumiem, że może być to nieopłacalne, ale mimo wszystko mi na tym zależy. Być może wymiana będzie wtedy mniej kosztowna.

0
  • #6 02 Lut 2012 15:39
    Kasek21
    Poziom 43  

Modernizacja tego komputera nie ma żadnego sensu.

Zostawiasz tylko dysk, napęd optyczny i obudowę.

Za 400zł kupisz:
    PDC E2xxx i płytę na chipsecie P35/P965/650i (tylko żadne konstrukcje dla Medion'a czy Dell'a), 2GB pamięci, kartę grafiki HD3850/9600GT/9600GSO 96SP i zasilacz Fortron 400W

CPU ~60zł
    Płyta ~100-120zł
    Pamięć ~60-70zł
    Grafika ~100-120zł
    Zasilacz ~70zł

0
  • #7 02 Lut 2012 18:52
    matjanos
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za rady! Faktycznie. zdecyduję się na nowy sprzęt.
    Pozdrawiam KM

0