Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie moge skonfigurowac karty sieciowej

02 Lut 2012 13:17 1022 6
  • Poziom 8  
    witam. Mam taki problem, gdyż nie moge skonfigurować karty sieciowej w komputerze stacjonarnym.
    Mam Windows XP Professional z dodatkiem sp3. Przed zainstalowaniem tego dodatku szukało mi sieci, lecz nie mogłem sie połączyć, gdyż potrzeba było wpisać klucz sieciowy(po wpisaniu i tak nie łączyło), teraz po instalacji w dodatku nie szuka mi sieci. Może mi ktos wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku, bo jestem ciemny w tych sprawach. (Router jest dobrze skonfigurowany, laptopy łączą sie bez problemu).
  • Poziom 43  
    Jak się łączysz z kompa przez kabel czy radiowo (Wi-Fi) i jaka to karta?
  • Poziom 8  
    przez wifi a karta to TP-LINK TL-WG551G
  • Poziom 43  
    Czy aby podałeś prawidłowy model karty?
  • Poziom 8  
    tak. ale to już nie ważne bo, udało sie połączyć. ale teraz mam inny problem. słaby sygnał. router stoi dosłownie 10 m od komputera a siła sygnału jest bardzo słaba. jak moge wzmocnić sygnał?
  • Poziom 11  
    przenosząc router bliżej komputera, routery nie dają zbyt mocnego sygnalu a każda przeszkoda tłumi sygnał (ściany, elenmenty metalowe szczególnie) dodatkowo odległość, korzystałem z różnych routerów a te tańsze w polączeniu ze słabymi kartami często nie radziły sobie z 1 ścianą i odległością 4-5 metrów.
  • Poziom 8  
    niestety routera blizej nie przeniose gdyz internet mam podłączany przez kabel od tv. To co poradzacie zrobic?? zastanawiam sie nad kupnem anteny na usb, lub karty sieciowej (w postaci modemu) mam tez 2 router ktory moge połączyc z komputerem i duzą anteną za oknem( wczesniej miałem radiówke) da sie jakos połączyc te 2 routery bezprzewodowo?