Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KDC-w7031 uszkodzone zębatki mechanizmu cd

kakiszon18 02 Lut 2012 15:47 1475 2
  • #1 02 Lut 2012 15:47
    kakiszon18
    Poziom 16  

Witam serdecznie mam problem z w/w radiem. Trafiło do mnie z zablokowanym mechanizmem - po rozebraniu okazało się, że uszkodzone są jeszcze 2 trybiki - poniżej zamieszczam zdjęcie z serwisówki i oznaczenia
    zębatka nr 24 oznaczenie D13-2153-04
    zębatka nr 25 oznaczenie D13-2154-04
    Jeśli ktoś wie gdzie można dostać takie części lub w jakich modelach występuje ten sam mechanizm ( X32-5740 jesli dobrze odpisałem ) byłbym wdzięczny za pomoc ewentualnie jesli ktoś miałby cały napęd byłbym zainteresowany kupnem
    Kenwood KDC-w7031 uszkodzone zębatki mechanizmu cd Z góry dziekuję za pomoc

0 2
  • #2 19 Lut 2012 09:16
    m.miarka
    Poziom 9  

Witam Cię. Takie trybiki z łatwością sam możesz naprawić. Wymontuj uszkodzone tryby, każdy z nich dokładnie oczyść, następnie zamocz każdy w dowolnym oleju i umieść w niewielkim pojemniczku wypełnionym gipsem, osadź to w taki sposób aby nie zalać całych zębów (musisz to później wyjąć) po zastygnięciu gipsu wyjmujesz tryb, miejsce w gipsie w którym zostało odlane miejsce z brakiem zebów usuwasz i wkładasz ponownie tryb obracając o parę stopni (uszkodzone miejsce trybu musi znaleźć się na miejscu w odlewie gdzie są odlane zęby) ubytek zalewasz mocnym 2 składnikowym klejem i czekasz aż wyschnie. Naprawiony tryb jest trwały. Ja osobiście zamiast oleju używałem silikonu w spreju. Powodzenia :)

0
  • #3 26 Lut 2012 16:44
    kakiszon18
    Poziom 16  

Witam ... dziękuję za odpowiedź. Próba zrobienia/ wykonania zębatek w podany sposób została podjęta. Niestety zębatki były zbyt małe żeby choćby doszlifowywać drobnym pilnikiem. Na szczęście udało się zamówić w firmie north po 2 tygodniach czekania dostałem przekładnie. Cena znikoma a jakość wykonania - wiadomo fabryka.
    Temat uważam za zamknięty

0
  Szukaj w 5mln produktów