Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Standard PC. Po reinstalacji komputer stał się bardzo wolny.

23 Gru 2004 11:04 1365 18
  • Poziom 10  
    Wiec opisze cala historie swojego problemu z komputerem:
    Pare dni temu szukalem w necie crack'a do jakiegos programu i nalapalem mase trojanow...
    co chwile wwalalo mi sie 10 stron i bardzo czesto komputer sam sie restartowal.
    Sprawdzajac wirusy caly czas mi cos wykrywal glownie trojany i swszystkie usuwal ale jak skanowalem jeszcze raz znow widzial to samo chociaz za kazdym razem je usuwal.
    Przeskanowalem komputer paroma programami i kazdy byl raczej bezuzyteczny wiec jedyne rozwiazanie to byl format.
    No to dochodzac do poczatku instalatora i wyskakuje blad ze nie moze wykryc sprzetu wiec sam musialem to zrobic ale nie wiedzialem co to wybralem STARNDARD PC (mysle ze to jest glownym powodem) no i format i instalacja poszla bezproblemowo...
    Acha instalowalem XP...
    No wiec po wszystkim pierwsza rzecza jaka zrobilem po instalacji to przeskanowalem jeszcze raz kompa ale naszczescie wszystko bylo wpozadku... tak mysle.
    Jedynym problemem jest to ze moj komputer stal sie strasznie wolny... programy otwierajaj sie powoli... okna tez wolno wchodza... transfer kopiowania plikow jest 2x mniejszy... ogolnie wszystko chodzi za wolno.
    Dodatkowo po wylaczeniu komputera pisze "Możesz bezpiecznie wyłączyć komputer" czego nigdy nie mialem bo sie samodzielnie wylaczal ale wiem ze da sie to zrobic w rejestrze tylko ze mysle ze wszystko to jest spowodowane tym ze wybralem STANDARD PC (tak mi sie wydaje).
    Chcialem dzisiaj leciec kupic wylalarke DVD ale przez to wszystko chyba nie pojde no chyba ze mi pomozecie a moze przy zakladaniu wypalarki bede musial zrobic jeszcze raz format i wtedy nastawie dobrze lub wybierze to za mnie...
    Prosze o pomoc...
    Z gory slicznie dziekuje za kazda sensowna odpowiedz ;]
  • Poziom 15  
    Opisz trochę dokładniej:
    Jakiego sprzętu nie wykrywał przy instalacji?
    CZy usuwałeś partycję systemową przy powtórnej instalacji?
    Czy zainstalowałeś wszytkiesterowniki na czysty system?
    Czy zainstalowałeś patche (SP2)?
    Czy instalowałeś uaktualnienia z windowsupate.microsoft.com?

Aha czy po instalacji grzebałeś w BIOSie?

Może uda się coś doradzić

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    robilem to co zawsze i nigdy nie mialem problemu.
    co do pkt 1:
    dokladnie nie potrafie wytlumaczyc bo pierwszy raz sie z tym spotkalem...
    pisalo cos ze nie moze ustalic rodzaju komputera czy cos.
    Przesuwalem pasek i byly m.in. takie opcje
    Komputer jednoprocesorowy
    Komputer Wieloprocesorowy
    ...
    Standard PC
    no w sumie nie przygladalem sie tylko odruchowo wybralem ;/

Nie usuwalem partycji

Sterowniki sa tylko te co wykryl xp plus muzyczna i drukarka nigdy nic wiecej nie robilem i bylo dobrze

Nie instalowalem uaktualnien bo nie jestem do tego przekonany

W biosie tez nic nie robilem

Ogolnie wszystko powinno byc w pozadku bo nie raz robilem format jednak teraz wyskoczyl mi ten problem ze sprzetem i wybralem co wybralem :(
  • Poziom 16  
    nie zresetowaly sie czasem ustawienia CMOS-u? wejdz do biosu i zobacz czy wlaczone jest zarzadzanie energia i czy inne ustawienia sa poprawne
  • Poziom 10  
    a jak to wyglada?
    bo ja troche nie kumaty :(
  • Poziom 16  
    bios? :) umiesz wejsc do biosu?
  • Poziom 22  
    :arrow: KaeRZet

Podaj model płyty, procka, ram, grafikę - poprostu napisz wiecej

Coś zaradzimy :)

Pozdro 8-)
  • Poziom 10  
    Płyta głowna: ECS K755A + CPU Duron 800 MHz
    Ram: 128MB
    Grafika: RIVA TNT2 M64
  • Poziom 16  
    SPRAWDZ USTAWIENIA W BIOSIE!
  • Poziom 10  
    a moge wiedziec co dokladnie powinienem szukac bo raczej jestem malozdolny i nie bawie sie w biosie chyba ze w wykrywanie dyskow ;d
  • Poziom 16  
    to ze komputer sam sie nie wylacza oznacza ze w biosie jest wylaczona opcja zarzadzania energia ACPI, sproboj ja wlaczyc, jezeli komputer wylaczy sie sam, jestesmy na dobrej drodze pozdrawiam
  • Poziom 10  
    to mozna nastawic w zarzadzaniu energia w panelu sterowania i to zrobilem ;]
    cos jeszcze?
  • Poziom 16  
    sprawdz ustawienia pamieci ram, pamiec zle skonfigurowana w biosie moze spowalniac prace systemu... sprawdz :)
  • Moderator Samochody
    XP tak, ma że czasem nie wykryje ACPI i wypisuje ten komunikat... zainstalowanie sterowników od chipsetu płyty głównej powinno rozwiązać ten problem.

Jako typ komputera powinieneś był raczej wybrać komputer jednoprocesorowy.

Przed połączeniem się z internetem powinieneś też zainstalować łatki na blastera i sassera lub SP2.
  • Poziom 15  
    Po pierwsze odpowiedz na pytanie jakie XP instalowałeś?
    home, proffessional czy 2003 serwer? Nigdy przy instalacji xp (nieserwerowy) nie pytał jakie rodzaj istalacji wybrać?
  • Poziom 10  
    zawsze instalowalem z tej samej plyty professional

powiedzcie mi dokladnie gdzie tego szukac w biosie
    ktora kategoria co pisze i na co mam zmienic :(
  • Poziom 15  
    Znajdź w książce do płyty głównej - tam są opisane wszystkie pozycje BIOSU. Jeżeli nie masz - siadaj do neta ściągaj ze strony producenta dokumentację i czytaj. Pomocne może być www.google.pl

Miłej lektury!
  • Poziom 10  
    System BIOS Cacheable:
    If you enable this item, a segment of the system BIOS will be cached to main memory for faster execution.
    Mam Enabled czyli powinno byc wszystko dobrze a dalej nie jest...
    Jakas inna propozycja?
  • Poziom 15  
    A ja proponuje Load Setup default, po czym wylaczyc ochrone antywirusowa w biosie i sprobowac postawic jeszcze raz XP, sterowniki do swojej plyty znajdziesz tu http://www.ecsusa.com/downloads/drivers_k7s.html sciagnij jeszcze przed instalka i od razu po instalce XP > DirectX9c > Sis AGP Driver V1.10 > stery do grafy > potem sound i lan > potem albo laty na sasera i blastera i pelny WU lub jakiegos firewalla i dopiero WU, oczywiscie do czasu latek lub firewalla kabel z sieciowki wypiety, bo jak jestes na jakiejs osiedlowce to w 20s mozna cos na golego XP zlapac.