Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung B1045AV Nie grzeje wody.

BACA8306 02 Feb 2012 16:44 7099 12
Relpol
 • #1
  BACA8306
  Level 9  
  Witam wszystkich. Mam problem jak w temacie z pralką SAMSUNG B1045AV, nie grzeje wody. Pralka chodziła normalnie i po jakimś czasie przestała grzać wodę czyli praktycznie nie pierze. Było już u mnie kilku mechaników i nic jedynie co stwierdzili ze grzałka jest sprawna. Prawdopodobnie uszkodził się moduł zalany gumą czy czymś takim. Proszę o pomoc bo pralka ma 2 lata i szkoda ja wywalić a na drugą z pensji nauczyciela ciężko coś wyskubać. Czy jest możliwość naprawy tego modułu może to coś innego, znam się troszkę na elektronice i coś z pomocą udało by się zrobić.
  Pozdrawiam.
 • Relpol
 • #2
  BACA8306
  Level 9  
  Witam
  Nadal czekam może ktoś coś podpowie pojawił się następny problem, mianowicie aby otworzyć drzwiczki muszę wyłączyć pralkę z gniazdka i trzeba troszkę poczekać i zamek dopiero się otworzy. Może komuś to się stało wcześniej i wie co zrobić
 • #3
  BACA8306
  Level 9  
  Witam. Niestety nikt widzę nie może mi pomóc. Mam pytanie do kolegów elektroników.
  Wylutowałem z płytki triaka bo prawdopodobnie wydaje mi się ze on padł ale mam problem z dokupieniem bo na nim jest nr. katalogowy czy ktoś mi może napisać jaki jest to typ nr. katalogowy to M10LZ47
 • Relpol
 • #4
  ELEKTA
  Level 11  
  Witam.
  Czy czasami nie chodzi o tyrystor SM10LZ47?
  A jaki moduł w tej pralce siedzi?
 • #5
  BACA8306
  Level 9  
  Witam
  Na płytce napisane jest MFS-B1055A-01/061103/6L/F
  Co do tego układu to wygląda jak tranzystor ma 3 nóżki i jest przykręcony do alumonium
 • #6
  machefi
  Home appliances specialist
  SM 10LZ47 TRIODE THYRISTOR SILICON PLANAR czyli inaczej tyrystor triodowy dwukierunkowy , czyli inaczej triak , jest to triak 10A/800V , śmiało można wstawić BTA 10/600 . Tyklo pytanie , dlaczego BACA8306 sądzi że jego triak jest padnięty?
 • #7
  BACA8306
  Level 9  
  Na moje oko po sprawdzeniu wyjsć z grzałki przewody prowadzą do czarnego przekażnika a on połączony jest do tego tranzystorka. Coś musi być jak grzałka nie grzeje i dzwiczki się nie otwierają
 • #8
  machefi
  Home appliances specialist
  Drzwiczki nie otworzą się jak pranie się nie zakończy , pranie się nie zakończy jak nie będzie grzania , zostaw tego triaka w spokoju i skup się na problemie grzania a konkretnie na przekaźniku grzałki , a konkretnie już dawno powinieneś zapodać zdjęcie modułu jak chcesz uzyskać pomoc .
 • #10
  BACA8306
  Level 9  
  Witam
  Przyczyna znaleziona powstało zwarcie na grzałce i to spowodowało uszkodzenie procesora i skasowanie programu.
  Wniosek wymiana całej płytki
  Zamykam temat dziękuje wszystkim za pomoc.
 • #11
  kriss51
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Znam tą pralkę dość dokładnie i nie sądzę aby w tej pralce tak łatwo było ubić procesor w dodatku od uszkodzonej grzałki. Wyświetlacz świeci, daje się ustawiać programy? To znaczy czy wszystko działa prócz grzania wody? Wszystkie sygnały sterujące z procesora przechodzą poprzez dwa układy ULN2003 do płytki wykonawczej.
 • #12
  BACA8306
  Level 9  
  Witam.
  Odgrzewam temat, do pralki kupiłem cały panel sterowniczy i dalej nic nie grzeje wody, może ktoś ma jakiś pomysł.
  Chciałem przywrócić pralkę do życia, bo oddałbym ją rodzince, szkoda na złom wywalić.
 • #13
  kriss51
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Napięcie grzałka dstaje? Przekaźnik RELAY7 sprawny i czy sterowanie dostaje. Pdczas grzania na cewkach przekaźnika ma być 12V. Przekaźnik grzałki sterowany jest z IC2 z nogi 14. Jeśli potrzebny schemat sterownika to mam.