Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wizja TV vs SAT analogowa

__MAR__ 23 Gru 2004 11:43 1624 2
  • #1 23 Gru 2004 11:43
    __MAR__
    Poziom 9  

Witam, podłączam TV SAT analogowe i tuner Cyfrowy Philips według schematu: http://www.republika.pl/hidden/wizjatv/rystzsba.htm i cyfrówka działa, a przełączając na sat anologowy jest brak sygnału, wie ktoś może jak to podłączyć, bo ja to podłączam bez magnetowidu, i chciałbym mieć cyfrókę i analogowókę razem.

Kiedyś miałem dekoder Polsatu, ale tam nie było problemu, ponieważ, było wejście SAT IN i SAT OUT wieć po podłączeniu SAT z SAT IN i SAT OUT z tunerem analogowym działało bez problemu, a jak to z Philipsem zrobić nie mam pojęcia, bo on ma tylko SAT IN.

Proszę o pomoc, i życzę Wesołych Świąt

0 2
  • #2 23 Gru 2004 14:23
    Preskaler
    Poziom 37  

Na schemacie jest pokazany system z dwoma czaszami antenowymi i dwoma tunerami a magnetowid jest wykorzystany jako modulator umożliwiający podłączenie do jednego wejścia "euro" tunera cyrowego (porzez magnetowid) a drugiego (analogowego) przez modulator. Napisz konkretnie o jakie rozwiązanie Ci chodzi? Czy masz dwie czasze? Czy masz dwa wejścia "euro"? Czy masz dodatkowe wejścia "chinch"? Nic nie napisałeś co chcesz osiągnąć? Jeśli masz tylko jedną czaszę (z jednym konwerterem) to możesz zastosować takie rozwiązanie jak na rysunku tylko trzeba dokupić przełącznik (np. SWU 12AD). Ma on trzy złączki typu "F". Jedna (męska) idzie do "analog" druga (kabelkiem z dwoma złączkami "F") do "digital" a trzecia do LNB (kabelkiem od konwertera.

0
  • #3 23 Gru 2004 15:07
    __MAR__
    Poziom 9  

No to tak:
    Mam TV, tuner analogowy PACE i tuner Cyfrowy Philips od Wizij, czasza jest jedna z jednym konwerterem, teraz to chcę podłączyć tak, by można było przełączać się z cyfrówki na analogową, tak jak to kiedyś miałem na Cyfrowym Polsacie...

Widzę, że jedyne wyjście to ta przejściówka o której napisałeś, więc na razie dziękuję...

0