Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Atego, kody błędów 10203, 13040

111lisu 02 Lut 2012 18:57 3130 4
  • #1 02 Lut 2012 18:57
    111lisu
    Poziom 16  

Witam
    Autko stanęło z towarem we Włoszech (robię za przekaźnik)
    Włosi nie podjadą po towar 200m ech...

FR E01 10203
    Ins E05 13040

Jest szansa znaleźć błędy tego samochodziku?

Mariusz

• #2 04 Lut 2012 15:16
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Kolego! Mercedesy ATEGO są różne! Tzw. "lekkie" (poniżej 15 ton) i "ciężkie" (powyżej). Stare (pierwsza seria) i nowe. Tobie nie chciało się podać nawet roku produkcji. To nie jest Syrenka w której było ważne tylko czy drzwi się otwierają do przodu czy do tyłu ;)
    Tak więc skoro jest Ci wszystko jedno, to podaję kody dla dowolnego ATEGO jakie mi wpadły w ręce:
    FR 0203 - engine CAN to MR engine control interrupted
    INS 3040 - awaria modułu sterującego pracą silnika MR
    W tym przypadku zacząłbym od prześwietlenia wiązki silnika. Chodzi o miejsce od dołu, na złożeniu silnika ze skrzynią w poprzek biegnie sobie wiązka w peszlu. Tam trzeba rozciąć i oblukać. Kiedyś o tym pisałem na forum. Jak nie tam, to wtedy trzeba na piechotę. Niewykluczone że umarł faktycznie moduł silnika lub jego zasilanie.

• #3 04 Lut 2012 22:02
    111lisu
    Poziom 16  

Dzięki za info, nie wiem jaki to rok a w dodatku auto jest we Włoszech ja pisałem
    Z tego co piszesz kierowca tego raczej nie zrobi :-( i ktoś się musi tam pofatygować.

Jeszcze raz dziękuję Mariusz

• #4 05 Lut 2012 09:46
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Akurat w tym przypadku rok jest ważny - bo Atego pierwszej serii miały w podanym miejscu kable zabezpieczone karbowanym peszlem. Jeżeli tak jest, to prawie na pewno przewody są uszkodzone (karby peszla wskutek wibracji uszkadzają przewody). Później peszel karbowany zstąpiono gładkim co zmniejszyło prawdopodobieństwo usterki.

• #5 22 Mar 2012 01:27
    111lisu
    Poziom 16  

Serdeczne dzięki kable były faktycznie przetarte. chłopaki odpalili brykę i dojechali szczęśliwie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME