Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ceramizer do Poloneza gsi

02 Lut 2012 19:56 3196 23
  • Poziom 11  
    Witam co sądzicie o ceramizerze do poloneza 1.6gsi
    http://www.ceramizer.pl/
    Czy tej firmy ceramizer jest dobry poprawi kompresje wyciszy trochę silnik itp.
    Silnik ma aktualnie przejechane ok 144 tys km.
  • Poziom 19  
    kolega kiedyś naoglądał sie filmików o tych, głupota i jeszcze raz głupota. Kolega dał sie nabrać bo taki łatwowierny pojechał wtedy aż do W-awy po tego ceramizera pamietam bylem wtedy przy tym jak zalewal go do silnika, na początku zadziałał jak doktor przez pierwsze 2-3tys km później zaczęły sie przedmuchy, a po wymianie oleju musial wymienić silnik, dobry sposób jeśli chcesz się pozbyć auta i sprzedac komuś kota w worku :D
  • Poziom 9  
    Ceramizer poprawia ale tylko samopoczycie stosującego.Zastosowałem ten specyfik w swoim samochodzie żadne pomiary (ciśnienie sprężania, smarowania) nie poprawiło się .Wlałem także testowo do skrzyni biegów i wspomagania, nie zauważyłem poprawy działania.
  • Poziom 19  
    a auto kolegi to też był poldek tyle że 1.5GLE. zalej swój samochód olejem mineralnym czy już taka porażka że wcina oleju z 5l na 10kkm, a widziałem takich że bierze im tyle i jeżdżą. Jeśli masz bude zdrową to wolnym czasem upatrz sobie silnik do gsi bez osprzętu przecież kupisz za 300-400zł i sobie przelożysz sam a nie ma nic w tym trudnego, tylko nie kupuj od gli bo kolektor ci nie będzie pasował do głowicy silnika GLI, no chyba że kupisz sam blok i sobie poskładasz

Dodano po 4 [minuty]:

tak, tak przecież zalecają ten ceramizer i do skrzyni biegów i nawet do huczącego tylnego mostu w polonezie po prostu boki zrywać, he mój kolega byl pełen euforii ale zobaczyć jego mine po zalaniu nowym olejem to widok bezcenny ale nie zapomne go do końca życia :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ba! Nawet 300 km bez oleju ten testowany poldek zrobił :D
  • Poziom 19  
    Przemo9826 napisał:
    Ba! Nawet 300 km bez oleju ten testowany poldek zrobił :D

Tak kolego też oglądalem ten filmik, oczywiście pokazał mi go ten kolega.
    Moja rada na koniec wolę wozić w bagazniku litra oleju na dolewkę niż wlać to badziewie do silnika i wsiadając do samochodu zawsze myśląc, że nim dojade do punktu "B" to mi wał nie wyjdzie bokiem czy coś w tym stylu.

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH KTORZY ZASTOSOWALI CERAMIZER
  • Moderator Samochody
    kuva napisał:

Czas się więc oswajać z myślą, że powoli nadchodzi koniec. Żadna chemia nic tu nie pomoże, a zaszkodzi na pewno.
  • Poziom 11  
    Pytałem się paru ludzi którzy tej samej firmy brali ceramizery i sobie chwalą
  • Poziom 39  
    kuva napisał:
    Czy tej firmy ceramizer jest dobry poprawi kompresje wyciszy trochę silnik itp.

W moim przypadku, najlepszym rozwiązaniem (nie zamierzonym) na poprawienie kompresji, a właściwie prawie przywrócenie jej do stanu początkowego, było założenie gazu w poldku. Zauważyłem to po jakichś 20 tys. po założeniu gazu. Kompresja o 1 do 1.5 bara.
  • Poziom 11  
    ten polonez też posiada gaz
  • Poziom 19  
    144tys i koniec ciekaw jestem jak ktos dbał o ten silnik, albo został przegrzany, ja w swoim GSI przerzuciłem już 180tys. i silnik jeszcze na syntetyku i od wymiany do wymiany bez dolewki,teraz tym poldkiem jeździ tata, bo szkoda bylo go sprzedawać za te 1500zł a na przemieszczenie się z punktu A do B wystarczy na wsi taka maszyna i jeszcze przyczepkę pociągnie
  • Poziom 11  
    Tylko piszę co mówili inni ludzie z którymi gadałem
  • Moderator Samochody
    gimak napisał:

W moim przypadku, najlepszym rozwiązaniem (nie zamierzonym) na poprawienie kompresji, a właściwie prawie przywrócenie jej do stanu początkowego, było założenie gazu w poldku. Zauważyłem to po jakichś 20 tys. po założeniu gazu. Kompresja o 1 do 1.5 bara.

Wyjaśnienie jest proste, wzrosło zużycie oleju.
  • Poziom 19  
    he napisać mu czarno na białym że tak i tak to ten kolega swoje prawda kolego "robokop", chciałbym i jego mine widzieć jak będzie wymieniał olej, to później nie wyrobi na dolewki oleju
  • Poziom 11  
    Czyli jednym słowem opłaca się lać ceramizery czy nie. Jeśli tak to jakie

Dodano po 2 [minuty]:

Pierwsza opinia
    Używam od czasu gdy mam pierwszy samochód i jestem zadowolony ;) Nie ma oczywiście cudów uszkodzonegfo silnika nic nie naprawi ale ogólnie silniczek chodzi troszke ciszej (w przypadku wolnossoacego diesla cieżej zauważyc róznice) jakby lżej/łatwiej tak płynniej wkreca sie na obroty i troszke lepiej zapala. Ogólnie polecam ten środek ;) Clio z 94 roku (1.2 benzyna * LPG) zrobiło na gazie 395tyś (łącznie ponad 450tyś) przez 10 lat njic się nigdy nie działo (raz przy 30 stopniowym upale bez płynu chłodniczego przejecha łem 55km z pracy do domu bo nie działaął kontrolka i nic się nie stało - nie wiem na ile to zasługa ceramizera ale silnik dalej działał tak samo)

Druga opinia
    Po zaaplikowaniu jednej dawki ceramizera (moje Audi ma przebieg 390 tys. Km) zauważylem wzrost mocy i silnik jest jakby żywszy a przejechale okolo 2000 tys km. Z tego co pisze producent na ten przebieg powinienem zaaplikować 2 dawki i chyba na wiosne pokusze się o jeszcze 1. Jakby cos się dzialo niepokojacego z moim silnikiem to dam znac.
    Nie wiem jak z olejem. Bo moje Audi oleju nie bralo i nadal tak jest, a zaaplikowale z powodu utraty mocy.
  • Poziom 39  
    robokop napisał:
    Wyjaśnienie jest proste, wzrosło zużycie oleju.

U mnie pozostało takie samo jak przed zagazowaniem - 1 litr na dolewki między wymianami (co 15 kkm). A poldka sprzedałem jak miał 187 kkm.
  • Poziom 19  
    he jak litr oleju lotos 15W40 kosztuje ok 14zeta bo podejrzewam że takim jest zalany to niech mu później bierze z litra na tysiąc km, to przejechanie 100km będzie dodatkowo kosztowalo ok 1,40zł więcej, niby nie wiele ale w ciągu 10tys. km to już sie uzbiera ok 140zł czyli ok równowartość dobrego oleju na wymianę, jesli byłby zdrowy silnik
  • Poziom 11  
    A jakby ktoś się pytał po co chciałem dodać ceramizera to po to aby zabezpieczyć silnik przed wczesnym zużyciem ale z tego co widzę po waszych opiniach to tylko pic na wodę z tymi ceramizerami
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to skoro jesteś przekonany tymi optymistycznymi opiniami, to lej ten ceramizer litrami, a nawet zamiast oleju. Przecież ty i tak już wiesz swoje. Co będziesz słuchał jakiś tam mechaników, co to zawsze będą tak doradzać, żeby się klientom jak najczęściej auta psuły?
    Lej i bądź zadowolony. A jak już i ceramizer nie będzie dawać rady, to wal trocin! W tylnym moście potrafią zdziałać cuda!
  • Poziom 11  
    Ja w silniku mam olej lotos 10w40 półsyntetyk. od wymiany do wymiany (10000km) bierze 0,5l oleju

Dodano po 8 [minuty]:

Błażej napisał:
    No to skoro jesteś przekonany tymi optymistycznymi opiniami, to lej ten ceramizer litrami, a nawet zamiast oleju. Przecież ty i tak już wiesz swoje. Co będziesz słuchał jakiś tam mechaników, co to zawsze będą tak doradzać, żeby się klientom jak najczęściej auta psuły?
    Lej i bądź zadowolony. A jak już i ceramizer nie będzie dawać rady, to wal trocin! W tylnym moście potrafią zdziałać cuda!

A czy ja powiedziałem że tak jestem przekonany do tych ceramizerów na tak??
  • Poziom 39  
    A tak z ciekawości, jaką kompresję ma ten silnik? U mnie jak ją sprawdzałem po 170 kkm to na 1-3 cylindrze była 12.4-12.5 bara, a na 4 cylindrze 12.0 barów.
  • Moderator Samochody
    gimak napisał:

U mnie pozostało takie samo jak przed zagazowaniem - 1 litr na dolewki między wymianami (co 15 kkm). A poldka sprzedałem jak miał 187 kkm.

Plus drugi litr różnicy pomiędzy min/max na bagnecie. I to tak lekko licząc. Z tego silnika litr to potrafił spokojnie wykapać, jako że miał tendencję do cieknięcia z każdego możliwego i niemożliwego miejsca, a szczególnie z tylnego uszczelniacza wału i dekla zaworów. Gorszy był tylko 115C z 4 częściową uszczelką miski. A 190tys km - wałek rozrządu to już pewnie miał wszystkie krzywki okrągłe?
  • Poziom 11  
    gimak napisał:
    A tak z ciekawości, jaką kompresję ma ten silnik? U mnie jak ją sprawdzałem po 170 kkm to na 1-3 cylindrze była 12.4-12.5 bara, a na 4 cylindrze 12.0 barów.

Nie wiem jaką ma kompresje ale na razie jest ok
    Moderowany przez robokop:

I to wszystko wyjaśnia. Zamykam, jednocześnie upraszam kolegę o nie zakładanie codziennie nowego wątka na temat swojego auta.