Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP LC-42AD5-GY brak kompatybilności

jakub551 02 Lut 2012 20:22 1072 1
  • #1 02 Lut 2012 20:22
    jakub551
    Poziom 9  

Proszę o pomoc. Do telewizora SHARP LC-42AD5-GY podłączony jest przez HDMI dekoder Sagemcom dsi 87 HD. Jest dźwięk, obrazu nie ma. Urządzenia prawdopodobnie nie są kompatybilne bo telewizor obsługuje kodeki HDMI 1.1 a dekoder 1.3 albo 1.4. Czy jest sposób na kompatybilność tych urządzeń? Może sposób na wgranie kodeków, albo wymiana kabla HDMI na starszy? Wydaje mi się mało prawdopodobne by telewizor z 2007 albo 2008 roku nie mógł pracować z nowym dekoderem. Z góry dzięki za pomoc.

0 1
  • #2 14 Lut 2012 21:49
    kubusiekowaty
    Poziom 9  

Witam, mam dokładnie ten sam problem, wymieniłem kilka przewodów hdmi, jednak bez skutku.
    Zauważyłem pewną zależność:
    Jak podłączysz dekoder po przez HDMI jest tylko dźwięk a obrazu brak. Wejdź w menu telewizora i w ostatniej zakładce jest opcja włączenia tv bez obrazu, włącz ją, wyłączy się obraz i wtedy wciśnij przycisk menu. Po tym pojawia się obraz z HDMI. U mnie tak działa, ponadto wcześniej działał bez problemu na dekoderze cyfry, dopiero po miesiącu obraz zaczął znikać i przeszedłem na Eurozłącze. Jak możesz napisz czy u Ciebie jest podobnie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo