Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bojler galmet wyłącza się grzanie.

02 Lut 2012 20:30 15212 8
  • Poziom 11  
    Witam, podejrzewam, że mam ten sam problem co w tym zamkniętym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2113575.html
    ale chciałbym się poradzić.
    Mam bojler GALMET
    bojler galmet wyłącza się grzanie. bojler galmet wyłącza się grzanie. bojler galmet wyłącza się grzanie. bojler galmet wyłącza się grzanie.
    naklejka jak na 3 zdjęciu czyli, że modelu nie znamy :-)
    Od przedwczoraj nie grzeje mi ciepłej wody więc wczoraj rano zauważyłem na tej czarnej kostce z czterema przewodami że jest guzik. Wcisnąłem go i woda zaczęła się grzać. po południu historia się powtórzyła. Dzisiaj wywnioskowałem, że jest to bezpiecznik termiczny (czy tak?) i chyba grzałki trzeba wymienić przy okazji anodę, bo jeszcze nie była od nowości wymieniana.
    Mam jeszcze pytania na zdjęciach. Proszę o odpowiedź.
    Ps. Jak taki bojler wyczyścić z kamienia?
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    można wykręcić samą anodę bez wykręcania tej całej blachy, na której trzyma się grzałka i pozostałe elementy?
    Bojler zaczął cieknąć przy grzałce od wczoraj
  • Poziom 10  
    Witam! Mam pytanie ! Mam bojler pionowy Galmet z serii Neptun. Ciągle mi się zapowietrza na wejściu ciepłej wody z pieca. Odkręcam nakrętkę , odpowietrzam go.Leci trochę ciepłej wody . Na następny dzień to samo. Po rozpaleniu pieca stwierdzam zapowietrzoną rurę . Woda w bojlerze jest ledwo ciepła . Co robić ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam! Czyli jak się domyślam to ten odpowietrznik ma być w tym miejscu w którym ja odpowietrzam ręcznie? Ile kosztuje ? Jako że rura jest w miedzi ( fi 22), to bez instalatora się raczej nie obędzie.. Dzięki za podpowiedź.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Najlepiej zamów instalatora to obejrzy zamówi odpowietrznik i go zamontuje.
  • Poziom 10  
    Witam! Będę zmuszony chyba tak zrobić,czyli wziąć instalatora..Panowie ,a co jest przyczyną puszczania wody przez zawór bezpieczeństwa z chwilą przełączenia na korzystanie z bojlera.Z bojlera korzystam tylko gdy piec mi nagrzeje mój baniak.Normalnie korzystam z elektrycznego podgrzewacza na siłę(Stiebel 18kw).Można samemu coś wykombinować , czy raczej lepiej nie cudować i poprosić speca ??
  • Poziom 10  
    Witam! Problem rozwiązany. Instalator z początku nie wiedział co jest nie tak , bo bojler nie był zapowietrzony..Okazało się że po wykuciu w ścianie znalazł plątaninę rurek .Gorąca woda z bojlera szła przez podgrzewacz elektryczny, ale mieszała się z zimną wodą przez co wychodziła chłodna.Zamontował półśrubunek z zaworem i pomogło. Teraz z Galmetu leci wrzątek i jednocześnie woda nie wylatuje mi przez zawór bezpieczeństwa jak to było wcześniej. Naturalnie nie używam elektrycznego podgrzewacza , bo mam grzanie z pieca i jest good.Dzięki za podpowiedzi.