Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp link w8901g, Neostrada, brak transmisji LAN, Wifi ok

_JF_ 02 Lut 2012 20:45 1876 6
  • #1 02 Lut 2012 20:45
    _JF_
    Poziom 23  

Witam.
    Jak w temacie.
    Próbuję skonfigurować u kolegi Ruter tp-link td-w8901g do Neostrady.

Po podłączeniu urządzenia do komputera PC, udało się włączyć w przeglądarce panel sterowania urządzenia <192.168.1.1> skonfigurowałem jak podano w instrukcji.

Podłączyłem laptopa poprzez wifi i internet działa dobrze.
    Jednak nie działa w PC przez kabel <mimo że wcześniej udało mi się wcześniej skonfigurować. Pakiety są odbierane 1 co 2 sekundy
    Podłączyłem ten kabel do laptopa <wyłączyłem wifi> i działa dobrze.

Problem, tkwi w braku transmisji Tp-link <=<LAN>=> PC

Ustawiłem IP automatyczne, Mac<adres sieciowy-nieobecny, tak samo skonfigurowany jak w laptopie.

0 6
  • #2 02 Lut 2012 20:51
    andrus303
    Poziom 1  

u mnie uczono, żeby ustawić własne IP i działalo na każdym kompie :) wystarczyło tylko ten adres przepisać :)

0
  • #3 02 Lut 2012 22:27
    _JF_
    Poziom 23  

Tp link w8901g, Neostrada, brak transmisji LAN, Wifi ok

ale które dokładnie IP z Ruter Local Ip czy DHCP wpisałem i to i to i nic...

0
  • #4 02 Lut 2012 23:45
    ajanek9
    Poziom 28  

Jeśli z tego samego portu i kabla działa na laptopie to problem będzie tkwił w PC niż w routerze. Jeszcze jedno pytanie czy to nowy router i konfiguracja od nowa, czy działało i przestało działać.

0
  • #5 03 Lut 2012 14:32
    _JF_
    Poziom 23  

Problem się zaczął od momentu naprawy komputera, a dokładniej wymiany dysku, i wgranie nowego systemu. Karta zintegrowana, wgrałem sterowniki i to nic nie pomogło...
    ruter był resetowany i konfiguracja była zgodnie z "quick start"

0
  • #6 05 Lut 2012 00:11
    ajanek9
    Poziom 28  

Cytat:
    Problem się zaczął od momentu naprawy komputera, a dokładniej wymiany dysku, i wgranie nowego systemu. Karta zintegrowana, wgrałem sterowniki i to nic nie pomogło...
    ruter był resetowany i konfiguracja była zgodnie z "quick start"

Jeśli do tego samego kabla podłączasz laptopa i działa, a PC nie to zostaw konfigurację routera w spokoju, chyba, że ustawiłeś po mac adresie.
    Jeśli tak to przywróć to przywróć do fabryki i ustaw zgodnie z "quick start".
    W PC sprawdź w menadżerze urządzeń czy widać kartę sieciową. System zmieniałeś z jakiego na jaki?

0
  • #7 05 Lut 2012 16:25
    CHACA
    Poziom 43  

Połączenia sieciowe=> połączenie lokalne=> wlaściwości=> Protokół internetowy TCP/IP=> właściwości=> użyj następującego adresu IP=> 192.168.1.100. jak załapie to odznaczyć i zaznaczyć => uzyskaj adres IP automatycznie. Oczywiście pod warunkiem sprawności i poprawności zainstalowania karty sieciowej.

0