Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie dekodera do monitora

Adriano818 02 Lut 2012 22:16 14176 10
  • #1 02 Lut 2012 22:16
    Adriano818
    Poziom 7  

Witam myślę o założeniu sobie cyfrowego polsatu, oferta multiroom. Jeden dekoder hd do tv a drugi zwykły do pokoju do monitora. Posiadam monitor Samsung sm 2333 sw wersja bez tunera dane techniczne w zakładce na stronie. Jeżeli chodzi o dekoder to jeden z dwóch Mini lub M100.

Pytanie za pomocą czego połączyć wspomniane dekodery z monitorem, aby odbierać cyfrową tv na monitorze? Nie posiadają one hdmi tylko SCART, jest jakaś przejściówka, która coś tu zdziała ? Ponadto zwykła cinch'ą podłącze głos z dekodera do wieży ?

1 10
  • #3 02 Lut 2012 23:40
    Adriano818
    Poziom 7  

Zgodnie z tym co napisałem i zamieszczonymi danymi monitor ma
    Podstawowe złącza Analogowe (D-Sub), Cyfrowe (DVI-D). A co do dekoderów to jeden z dwóch albo Mini albo M100. Oba posiadają takie złącza jak:
    video - 1 x SCART
    (CVBS, RGB), 1 X RCA (CVBS)
    audio - 2 x RCA (L + R)
    SPDIF - cyfrowe wyjście audio (optyczne)
    Pytanie czy istnieje możliwość podłączenia dekodera do monitora tak abym na monitorze odbierał tv cyfrowa.

0
  • #5 06 Lut 2012 23:06
    Adriano818
    Poziom 7  

Z tego co wyczytałem poprzez konwerter nie da rady

0
  • #6 07 Lut 2012 07:46
    romeok01
    Poziom 35  

Przez konwerter VGA będzie działać (nie mylić z przejściówką na kablu)
    AK145 KONWERTER SYGNAŁU S-VIDEO I BNC DO VGA D-SUB - cena około 100 zł na Allegro.
    Podłaczenie dekodera do monitora

Alternatywa to zakup video grabbera na usb za około 20 zł, ale będzie to wymagało właczania komputera , aby oglądać kanały.

0
  • #7 07 Lut 2012 13:52
    Adriano818
    Poziom 7  

Dziękuję serdecznie za odpowiedz, mam jeszcze pytanko lepszy taki konwerter czy może taki tuner ? Na obydwu można oglądać zarówno analogowa jak i cyfrowa tv ? Jezeli tak to jakimi kablami to podlaczyc do monitora ?

-1
  • #8 07 Lut 2012 14:03
    romeok01
    Poziom 35  

Mylisz pojęcia. Na zdjęciu pokazałem Ci konwerter, który zamienia tylko i wyłącznie sygnał s-video na D-Sub VGA , nie służy do oglądania, jak sama nazwa wskazuje konwertuje czyli zamienia sygnał.

Jeśli chodzi o grabber usb to on nie posiada żadnego tunera i tez nie służy do oglądania, pozwala po podłączeniu na usb do komputera przechwycić obraz i dźwięk z wejścia s-video i audio. Istniej mozliwość nagrywania na dysk twardy komputera.

To co podałeś w linku to jest tuner (dekoder) do cyfrowej telewizji naziemnej i odbiera tylko cyfrowy sygnał DVB-T z nadajników naziemnych. To nie jest żaden konwerter.

1
  • #9 07 Lut 2012 14:31
    Adriano818
    Poziom 7  

Okej bo już się zaczynam gubić, Jeżeli kupie sobie ten tuner i podłącze do niego kablówkę zwykłą analogową a następnie podłącze dekoder kablem hdmi-vga do monitora to będę odbierał na monitorze tv analogowa czy nie ? Analogicznie jak zrobić do tv cyfrowej ? Chyba jestem na to za głupi :)

1
  • Pomocny post
    #10 07 Lut 2012 14:41
    romeok01
    Poziom 35  

Już Ci napisałem,ze to jest tuner do TV cyfrowej i nie odbierzesz na nim Tv analogowej.
    Można podłączyć kablem HDMI-DVI, ale trzeba sprawdzić jaka maksymalnie rozdzielczość ma ten monitor i jakie rozdzielczości oferuje ten tuner.
    Ten wynalazek, co podałeś kabel HDMI-VGA nie będzie działał, bo HDMI to technologia cyfrowa przesyłu , a VGA analogowa.

0
  • #11 07 Lut 2012 14:43
    Adriano818
    Poziom 7  

Ogarnąłem i chwała Ci za to :)

0