Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig Vision 3 19-3831T problem z zasilaczem

foldback 02 Feb 2012 22:19 5770 7
    foldback
    Level 29  
    TV: Grundig Vision 3 19-3831T
    Zasilacz: Beko XKW194-04

W TV uszkodzeniu uległ moduł zasilacza Beko. Objaw miga dioda.
    TV był w serwisie sporo czasu zanim trafił do mnie, zasilacz został mocno przegrzebany praktycznie lutowany każdy element. W zasilaczu brak zwarć kondensatory sprawdzone ESR ok. (były wymieniane na nowe). Objawy przetwornica ciągle próbkuje, napięcie na kondensatorach skakało do 8V i spadało do 2V. Elementem, który wg mnie uległ uszkodzeniu jest IC2002 oznaczenia z układu CM0465R (obudowa SMD) zamieniłem go na FSDM0565R. Jednak po podłączeniu okazało się, że nie startuje, zerknąłem do noty aplikacyjnej i wg niej noga 6 ma być podłączona do + zasilania przez rezystory np. 2x30kOhm. W zasilaczu Beko nogi 5 i 6 są połączone ze sobą i nie są nigdzie nie podłączone. Zasilacz startuje pojawia się napięcie 4,2 V i 10, 2 bez obciążenia i po obciążeniu - stabilne. Czy ktoś posiada schemat do tego zasilacza, co to za układ IC2002. Jakie maja wychodzić prawidłowe napięcia z tego zasilacza (na płytce brak opisów)?
    foldback
    Level 29  
    Moje niedopatrzenie udało mi się znaleźć schemat: http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev2=2019&kategoria=tv (temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1696239.html)

Zasilacz naprawiony daje poprawne napięcia 12V +5.5V oraz 5V napięcia stabilne pod obciążeniem. IC2002 zastosowałem FSDM0565R podciągając pin 6 przez 2 rezystory 33kOhmy do + zasilania. Dodatkowo uszkodzona dioda TL431 i brak kilku elementów pasywnych w sprzężeniu oraz diody prostowniczej.
    Po podłączeniu zasilacza, świeci niebieska dioda stand-by. Na moment zaświeca się podświetlanie matrycy i gaśnie. Płytka sygnałowa XZT190R-2. Na płytce brak sygnału +5V napięcie włączane przez układ T305 PBLS4003D. Po połączeniu pinu 1 i 6 na płytce sygnałowej startują wszystkie przetwornice. Matryca podświetla się na biało, ale TV jest martwy- brak obrazu na matrycy i reakcji na przyciski menu. Układ T305 włączany jest sygnałem STANDBY wychodzącym z CPU IC602. Podejrzewam, że przez problem z zasilaczem mógł polecieć wsad w IC700. Czy ktoś dysponuje wsadem pamięci do tego modelu TV (płyty głównej).
    Na aukcji znalazłem płytę sygnałową XZT190R-3 czy jest zamienna z wersją XZT190R-2.
    foldback
    Level 29  
    Płyta oryginalna XZT190R-2 wygląda tak:
    Płyta XZT190R-3 wygląda prawie "identycznie" i tylko takie są dostępne na aukcjach...
    Pamięć IC605 to 24C64 jutro ją zaprogramuję.
    lisek
    Service technician RTV
    Kiedyś Telefunken był na podobnym chassis
    tylko brakowało "paru elementów" .
    Tam w tym Tlfk TLF22-100 wchodziło się w serwis jako
    Quote:
    Меnu - Меnu - Меnu -Left - left - Menu

Wsad do 23c32 jak w załączniku (tylko Tlfk)

Tutaj w tryb serwisowy będzie się zapewne wchodziłó :w Grundigu jak dla Grundiga / lub jak dla Beko.???
    foldback
    Level 29  
    lisek wrote:

Wsad do 23c32 jak w załączniku (tylko Tlfk)

Którą pamięć należy wyzerować FF dla CPU EMMA2LL, Scalera MST7286A
    Domyślam się, że chodzi o pamięć dla CPU. U mnie jest to 24C64 - zaprogramowałem ją FF - objaw identyczny, TV martwy procesor dalej nie wystawia sygnału Stby.