Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zarejestrowanie samochodu i OC

predatoraf 02 Lut 2012 22:27 1181 6
  • #1 02 Lut 2012 22:27
    predatoraf
    Poziom 1  

Witam, sprawa ma się następująco.
    Kupiłem samochód, wypełniłem umowę kupna-sprzedaży i się podpisałem.
    Nie wiedziałem jednak, że aby ubezpieczyć na kogoś samochód (na mamę, co prawda nie ma prawka ale skończone 25lat :D i ubezpieczenie będzie mniejsze o 500zł, na mnie ok 2tyś) ta osoba musi być właścicielem, współwłaścicielem. Czy w takim wypadku konieczne jest spisanie nowej umowy kupna-sprzedaży czy można to jakoś hmm ominąć?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i proszę mnie nie linczować :)

0 6
  • #2 02 Lut 2012 22:36
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Lut 2012 22:52
    jarewa
    Poziom 31  

Albo zrobić darowiznę pół auta mamie. Ale to koszta.

0
  • #4 02 Lut 2012 22:52
    miroix
    Poziom 20  

Nie nie potrzeba spisywać nowej umowy jest to nie konieczne i nie wygodne najprościej spisać Umowę darowizny między tobą a mamą jesteście wtedy równoprawnymi współwłaścicielami i nie musisz sie tłumaczyć przed panem w niebieskim że auto pożyczyłeś od mamy ,a ubezpieczenie wykupuje mama oczywiście i tyle jeszcze mniej byś zapłacił jak byś miał kogoś kto ma zniżki tak na marginesie.
    Ważne umowę darowizny musisz zgłosić w skarbowym.

0
  • #5 02 Lut 2012 22:57
    darek_wp
    Poziom 28  

A najprościej skontaktować się ze sprzedającym i przepisać umowę na Ciebie i mamę.

0
  • #6 02 Lut 2012 23:08
    kamil907
    Poziom 28  

W tym przypadku darowizna w bliskiej linii pokrewieństwa nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów więc wystarczy iść do najbliższego urzędu skarbowego, wypełnić jeden druk i mama będzie współwłaścicielem pojazdu.

0
  • #7 03 Lut 2012 08:17
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

darek_wp napisał:
    A najprościej skontaktować się ze sprzedającym i przepisać umowę na Ciebie i mamę.

O ile jeszcze nie zgłosił do urzędu skarbowego oraz wydziału komunikacji o zarejestowanie.

0