Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silvercrest SL 65 (Comag)

02 Lut 2012 23:25 4162 7
  • Poziom 16  
    Trafił do mnie troche leciwy już dekoder tej niemieckiej firmy. Tuner posiada firmware w wersji FTA 65GBIE CMG angielskiej D/B Version GB.IE (23 MAy 07) 1.0.0.2
    Chciałem wgrać liste programem SatEditSL65 albo oficjalnym STBEditor2.0.23.exe ale transmisja sie nie powiodła.(Connection time out).Przede wszystkim to tuner nie inicjuje uploadu softu czy listy przez włączenie go do prądu z wciśniętym jednocześnie przyciskiem POWER lub CH+ CH-.
    Opcje aktualzacji przez RS232 są w menu, tyle że nie udało mi się przesłać tym sposobem listy ani firmware z oficjalnej strony "Software_SL65_020805."
    Kabel RS232 zrobiłem według schematu zamieszczonego tu (zaznaczam że działa z moim fergusonem).Nie jestem pewien czy to odpowiedni kabelek dla SL65.
    Zdjąłem górną pokrywe aby sprawdzić z jaką wersją mam do czynienia. Na wikipedii jest zdjęcie klik.
    Bardzo podobne do tego co jest w środku mojego Comaga.
    Jedyna róznica to marka pamięci flash, u mnie jest to HYNIX 747A.Więc jaka to wersja?
    Mam nadzieję że tuner ma sprawny port COM (posiadam jedynie miernik uniwersalny i mam mało wprawy w lutowaniu) i da się do niego wgrać coś bardziej aktualnego bez zakupu JTAGA.

Przejrzałem dalej internet w poszukiwaniu informacji Link. Mój tuner to wersja z procesorem ALI M3329 E1 wymiary 13x13 mm, a ilość nóżek to 4x32. Model ma też nazwę RG405 DS1.Kierując się tymi danymi znalazłem firmware na stronie (Link), o nazwie "Comaq sl65 EMU 1 4 21 RG405-DS1 by eniz9 Fix 01-02-11" oraz użyłem programu Upgrade Tool Version:2.0.0b. Proces flashowania przez RS wyglądał prawidłowo. Jednak po zakończeniu tuner nie uruchamia się ze stand-by.
    Jak wgrać do niego nowy działający soft w tej sytuacji albo przywrócić stary?

Edytowany...

Wgrałem soft do tunera poprzez Jtag w wersji do Comag SL65 E1 SPI Serial Flash memory, który jest opisany w innym wątku na forum.Link
    Soft ma nazwe "Comag E1 SF DS1 DS4 EMU Austriafix" i po wgraniu niby wszystko działa.Poza jednym: tuner nie przechodzi w tryb standby.Nie da się go wyłączyć ani z pilota ani przyciskiem na obudowie tunera.Nastepuje tylko restart.
    Posiada ktoś działający soft? Najlepiej z opcją CS.
  • Poziom 16  
    Cześć, znowu poruszam ten temat. Wykonałem JTAG do tego tunera według opisu na forum. Link
    Wgrałem soft o nazwie "Comag E1 SF DS1 DS4 EMU Austriafix". Wszystko niby dobrze działa, za wyjątkiem jednego; tuner nie przechodzi w tryb standby po wcisnieciu przycisku POWER na obudowie tunera lub pilocie, tylko sie restartuje.
    Może ktoś ma namiar na w miare aktualny dobry soft do tego tunka, najlepiej z mozliwoscia CS?.Thx.
  • Poziom 22  
    Nie pisz postu pod postem.
    Szukaj w odpowiednikach:
    Silvercrest SL 65
    Lidl SL 65
    Chess SL 65
    Chess FTA 35/45
    Comag SL 65
    Boca DSL 212/214/216/218
    Kabel masz dobry typ, jednak jeżeli pojawiły się problemy z połączeniem szeregowym, należy sprawdzić najpierw kabel. Należy użyć kabla Null-modem (nigdy kabla 1:1) z następującym połączeniem PIN:
    2-3
    3-2
    4-6
    6-4
    5-5
    7-8
  • Poziom 21  
    sylvi91 napisał:
    Trafił do mnie troche leciwy już dekoder tej niemieckiej firmy. Tuner posiada firmware w wersji FTA 65GBIE CMG angielskiej D/B Version GB.IE (23 MAy 07) 1.0.0.2
    Chciałem wgrać liste programem SatEditSL65 albo oficjalnym STBEditor2.0.23.exe ale transmisja sie nie powiodła.(Connection time out).Przede wszystkim to tuner nie inicjuje uploadu softu czy listy przez włączenie go do prądu z wciśniętym jednocześnie przyciskiem POWER lub CH+ CH-.
    Opcje aktualzacji przez RS232 są w menu, tyle że nie udało mi się przesłać tym sposobem listy ani firmware z oficjalnej strony "Software_SL65_020805."
    Kabel RS232 zrobiłem według schematu zamieszczonego tu (zaznaczam że działa z moim fergusonem).Nie jestem pewien czy to odpowiedni kabelek dla SL65.
    Zdjąłem górną pokrywe aby sprawdzić z jaką wersją mam do czynienia. Na wikipedii jest zdjęcie klik.
    Bardzo podobne do tego co jest w środku mojego Comaga.
    Jedyna róznica to marka pamięci flash, u mnie jest to HYNIX 747A.Więc jaka to wersja?
    Mam nadzieję że tuner ma sprawny port COM (posiadam jedynie miernik uniwersalny i mam mało wprawy w lutowaniu) i da się do niego wgrać coś bardziej aktualnego bez zakupu JTAGA.

Przejrzałem dalej internet w poszukiwaniu informacji Link. Mój tuner to wersja z procesorem ALI M3329 E1 wymiary 13x13 mm, a ilość nóżek to 4x32. Model ma też nazwę RG405 DS1.Kierując się tymi danymi znalazłem firmware na stronie (Link), o nazwie "Comaq sl65 EMU 1 4 21 RG405-DS1 by eniz9 Fix 01-02-11" oraz użyłem programu Upgrade Tool Version:2.0.0b. Proces flashowania przez RS wyglądał prawidłowo. Jednak po zakończeniu tuner nie uruchamia się ze stand-by.
    Jak wgrać do niego nowy działający soft w tej sytuacji albo przywrócić stary?

Edytowany...

Wgrałem soft do tunera poprzez Jtag w wersji do Comag SL65 E1 SPI Serial Flash memory, który jest opisany w innym wątku na forum.Link
    Soft ma nazwe "Comag E1 SF DS1 DS4 EMU Austriafix" i po wgraniu niby wszystko działa.Poza jednym: tuner nie przechodzi w tryb standby.Nie da się go wyłączyć ani z pilota ani przyciskiem na obudowie tunera.Nastepuje tylko restart.
    Posiada ktoś działający soft? Najlepiej z opcją CS.

Sprawdz na spodzie tunera jaki masz rodzaj pilota DS1 czy DS4 i taki soft wgraj jaki masz pilot w przeciwnym przypadku nie będzie komunikacji tunera z pilotem,na pilocie tez jest informacja o wersji pilota np rg405ds1
    Tunery Comag z procesorem E1 miały dwa rodzaje pamieci... na zdjeciu jest pamieć SF a załadowałes soft z PF
    Wiecej informacji znajdziesz na forum
    http://www.sat-ulc.eu/forumdisplay.php?f=221
    wymagany meldunek i znajomość jezyka niemieckiego.
  • Poziom 11  
    wpat napisał:
    Szukaj w odpowiednikach:
    Silvercrest SL 65
    Lidl SL 65
    Chess SL 65
    Chess FTA 35/45
    Comag SL 65
    Boca DSL 212/214/216/218
    Kabel masz dobry typ, jednak jeżeli pojawiły się problemy z połączeniem szeregowym, należy sprawdzić najpierw kabel. Należy użyć kabla Null-modem (nigdy kabla 1:1) z następującym połączeniem PIN:
    2-3
    3-2
    4-6
    6-4
    5-5
    7-8

Nie pisz bzdur o pinach w kablu null-modem.Porawnie połaczone piny to:
    1i6-4
    2-3
    3-2
    4-1i6
    5-5
    8-7
    7-8.
    Ważne:piny 1 i 6 zwarte.
  • Poziom 21  
    broniś77 napisał:
    wpat napisał:
    Szukaj w odpowiednikach:
    Silvercrest SL 65
    Lidl SL 65
    Chess SL 65
    Chess FTA 35/45
    Comag SL 65
    Boca DSL 212/214/216/218
    2-3
    3-2
    4-6
    6-4
    5-5
    7-8

Nie pisz bzdur o pinach w kablu null-modem.Porawnie połaczone piny to:
    1i6-4
    2-3
    3-2
    4-1i6
    5-5
    8-7
    7-8.
    Ważne:piny 1 i 6 zwarte.

Do komunikacji komputera z tunerem Comag wystarczy uproszczona wersja kabla null modem z pinami 2-3,3-2,5-5 i dodatkowo obudowa wytczki GND-GND
  • Poziom 16  
    Teraz wiem, to wersja SL65 E1 SF. Kabel RS okazał się być dobry. Niedoczytałem przed wgraniem pierwszego softu, przez RS-a wgrałem niewłaśiwy, co unieruchomiło tuner. Spodziewałem się że taki plik ma nagłówek i jeżeli bedzie niewłaściwy to go odrzuci.No cóz stało się inaczej.
    Na szczęście JTAG pomógł (połowicznie).
    Teraz jest dobrze, wgrałem ten sam soft ponownie, tym razem przez RS-a.
    Zedytowałem liste transponderow dla Hotbirda 13 i Astra 19,2 według KingOfSat
    Lista programow to tylko skan Hotbirda, a ulubione to tylko Polskie FTA.Takim oto sposobem mam tuner na miarę XXI wieku.;)
    Pytanie, czy istnieje soft do CS, bo na niemieckim forum trudno mi sie połapać?
    Wsady do fergusonów AF były mniejsze, a zawierały takie opcje.

P.S. Jak mi się uda, to wstawie plik z aktualna lista na Astre 19.2 i HB 13, może się komuś przyda.
  • Poziom 16  
    Poniżej zmodyfikowany wsad od ILA-Group z emu i aktualną lista programów na Hotbird oraz aktualną listą transponderów na Astrę. Zawiera jedną grupę ulubionych - polskie FTA.Stan na 04.03.2012.Po przywróceniu ustawien fabrycznych tuner wciąż zachowuje wgraną listę (baza default db).