Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.0 2000 brak zasilania niektórych urządzeń

Jagusia06 02 Feb 2012 23:36 8135 5
    Jagusia06
    Level 10  
    Cześć wszystkim.
    Mam problem z Toyotą Yaris 1.0 z 2000, właśnie ją kupiłam i ku mojej rozpaczy kilka rzeczy nie działa już na samym początku.
    Oto lista:

*radio kasetowe
    *wyświetlacz nad radiem
    *oświetlenie w środku autka
    *centralny zamek (o ile to to coś takiego w ogóle posiada)

Już przeszukałam cale forum i myślałam, że to jakiś bezpiecznik, ale jakby to był bezpiecznik, przynajmniej w przypadku radia to by zapalniczka nie działała a działa. Poza tym bezpieczniki zostały sprawdzone (te koło silnika i te pod klapką koło kolumny kierownicy).
    Czy istnieją jeszcze jakieś bezpieczniki, o których nie wspomniałam?
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
    Bo nawet przyjmując, że radio się spaliło albo doznało innego urazu, to czemu nie działa ten wyświetlacz na górze skoro one mają dwa inne bezpieczniki.
    Nie wiem jak z tym oświetleniem...
    Ja już tracę nadzieję i pomysły.
    Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
  • Helpful post
    leon99
    Level 19  
    -Być może trzeba wymienić radio i/lub panel lcd - znajdziesz łatwo i tanio na A***gro. Panel współpracuje z radiem (oczywiście trzeba zacząć od sprawdzenia czy radio dostaje zasilanie)
    - oświetlenie wnętrza to albo żarówka albo wyłączniki w drzwiach do sprawdzenia
    - niektóre nie miały zamka centralnego - czy do drzwi idą przepusty gumowe z przewodami (koło zawiasów drzwi)?
  • Helpful post
    ravelation
    Level 21  
    a która lampka ci nie świeci bo są 3?
    ok sprawdziłaś bezpieczniki ale czy sprawdzałaś je pod kątem braku któregoś?
  • Helpful post
    bandi21
    Level 30  
    Sprawdź bezpiecznik DOME który znajduje się prawdopodobnie w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika.Jeśli on się spalił to nie działa radio i ośw. wnętrza.Na pokrywce znajdziesz miejsce jego lokalizacji.
    Jagusia06
    Level 10  
    Radio i LCD spalone... z tym oświetleniem wnętrza dalej kombinuję...
    Jagusia06
    Level 10  
    dziekuje wszystkim za pomoc,auto sprzedane z problemem,ale mechanikowi wiec pewnie da rade...pozdrawiam