Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak w łatwy i szybki sposób obudzić akumulator.

hacker17 02 Lut 2012 23:57 1585 4
  • #1 02 Lut 2012 23:57
    hacker17
    Poziom 17  

Mam pytanie wysiadł mi dziś akumulator i wpadłem na taki pomysł. Mam taką ciekawą pytanie . W jaki sposób można naładować akumulator bądź trochę podładować go w domu mając jakieś źródło napięcia stałego bądź zmiennego znajdujące się w każdym domu . Eksperymentował już ktoś z takimi sposobami ?

Ja rozumiem że to, być może głupi temat sobie wymyśliłem, i może się on nie spodobać komuś bo już o ładowaniu akumulatorów było np.123 tematy. Wiadomo można iść do byle marketu i kupić prostownik za 60 zł .

Tu raczej chodziło by mi o zastosowanie takich metod w przypadku jakiejś awarii lub uszkodzenia prostownika . Nawet jakiegoś krótkiego podładowania akumulatora. I jak sprawdzić czy rzeczywiście się ładuje akumulator nie mając miernika.

Czekam na pozytywny odzew :)

0 4
  • #2 03 Lut 2012 06:09
    Jerzy Bartnicki
    Poziom 23  

Takim pewnym sposobem sprawdzenia ładowania bez miernika jest podłączenie ładowania przez żarówkę najlepiej z reflektora. W czasach socjalistycznych ładowałem akumulator bezpośrednio z sieci 220V. Nie podam Panu żadnych szczegółów, po prostu nie warto, tani prostownik to tylko 60 zł, po co ryzykować, akumulator również można uszkodzić w parę minut.
    Jerzy

0
  • #3 03 Lut 2012 06:12
    pioart
    Poziom 37  

Jerzy Bartnicki napisał:
    , akumulator również można uszkodzić w parę minut. Jerzy

A zdrowie w ułamku sekundy.

0
  • #4 06 Lut 2012 16:46
    kamilo200917
    Poziom 8  

Najlepszym wyjściem będzie prostownik. przy zbyt wysokim ładowaniu akumulator może po prostu wybuchnąć co może się bardzo źle skończyć. Na własne potrzeby wystarczy prostownik za ok. 100-130zł ze wskaźnikiem naładowania akumulatora.

0
  • #5 06 Lut 2012 21:30
    hacker17
    Poziom 17  

Dokładnie też tak myślę nie ma to jak prostownik . Nie ma co kombinować :D może głupi temat wymyśliłem ale podsumowując nie ma co ryzykować zdrowia kombinując jak by tu załadować akumulator :D

0