Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie piecem Junkers ZW 20 KE 23

03 Lut 2012 05:52 8525 8
  • Poziom 23  
    Mam małe mieszkanie - 40 metrow kwadratowych. Zuzywam bardzo duzo gazu na ogrzewanie a w mieszkanie nie jest cieplo. Wychodzi okolo 10 metrow na dobe.

Zauwazylem ze piec podgrzewa wode w obiegu do np. 80 stopni i sie wylacza. Grzejniki sa cieple ale w mieszkaniu jest chlodno. Za moment grzejniki stygna i piec znowu sie zalacza i spala gaz.

Reguluje tylko pokretlem na piecu i tu moje pytanie - czy nie lepiej jest dokupic jakis prosty sterownik do tego pieca ktory sterowalby nim uwzgledniajac temp. w mieszkaniu a nie temp. wody na piecu??

Co mozecie polecic do tego modelu pieca.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    karamba26 napisał:
    Zauwazylem ze piec podgrzewa wode w obiegu do np. 80 stopni i sie wylacza. Grzejniki sa cieple ale w mieszkaniu jest chlodno. Za moment grzejniki stygna i piec znowu sie zalacza i spala gaz.
    to jest prawidłowa zasada działania, każdy kocioł działa w ten sposób posiadając pewną bezwładność temperaturową.
    karamba26 napisał:
    Reguluje tylko pokretlem na piecu i tu moje pytanie - czy nie lepiej jest dokupic jakis prosty sterownik do tego pieca ktory sterowalby nim uwzgledniajac temp. w mieszkaniu a nie temp. wody na piecu??
    można by lecz zasada działania nie ulegnie zmianie i tak będzie temperatura pracy układu CO wahała się jak w przykładzie pierwszym. A regulator tylko będzie decydował o załączeniu/wyłączeniu ogrzewania
    karamba26 napisał:
    Co mozecie polecic do tego modelu pieca.
    Każdy z regulatorów działających jako przekaźnik. Np. Euroster
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Zamontuj sterownik pokojowy a sytuacja z komfortem cieplnym i zużyciem gazu ulegnie poprawie.
  • Poziom 18  
    Mało ciśnienia masz troszkę. Ale jak byś dokupił to ogólnie komfort się poprawi.
  • Poziom 23  
    Ile to cisnienie powinno wynosic? Odnosnie sterownika to jaki polecacie (prosty bez bajerow z WYŚWIETLACZEM) i czy bede w stanie sam go podlaczyc czy mam wzywac fachowca. Może jest na forum osoba ktora ma taki piec i montowala sobie sterownik.
  • Poziom 18  
    1,5 najlepiej będzie, troszeczke dopuść i bd dobrze. Odnośnie sterownika to możesz sam podłączyć, ewentualnie wezwij serwisanta niech podłączy DOBRZE i zrobi przegląd kotła.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    wg mnie masz troce za male grzejniki
    jezeli regulator to proponuje zamiast eurostera dac reg typu PID np CMR 707 lub HONEYWELL CM 707 (to ten sam reg w dwoch ubudowach)
    o wyzszosci reg PID nad termostatem juz pisalem
  • Poziom 13  
    sama regulacja pieca za pomocą sterowników nic nie da, jeśli samo mieszkania ma złą izolacje cieplną. należy najpierw zacząc od zapewnienia "uciekania" ciepła a dopiero później przejść do optymalizacji temperatury. Junkers zapewnia sterowniki odpowiednie dla danego modelu. najlepiej odwiedz najbliższego sprzedawcę wyrobów Junkers, ponieważ jest wiele mozliwości rozbudowy pieca.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może być również zapchany filtr na powrocie c.o. skoro kocioł bardzo szybko osiąga 80*C....Małe mieszkania zdecydowanie powinny "chodzić" na regulatorze pokojowym, oznacza to mniejsze rachunki za gaz i prąd.