Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o poradę, tablet android jako wyświetlacz

rudzik6 03 Lut 2012 09:04 4502 3
  • #1 03 Lut 2012 09:04
    rudzik6
    Poziom 14  

Witam wszystkich.
    Do samochodu prius kupiłem tablet 7" w systemie android , chciałbym go zastosować jako wyświetlacz wskazujący takie parametry jak napięcie akumulatora, pobór prądu, obroty silnika , temperatura itp. Jakie urządzenia i oprogramowanie zastosować? Czy podłaczyć ten tablet do Arduino? Mam zestaw uruchomieniowy atmega32 z układem usb, może do testów bym mógł go wykorzystać?
    Ogólnie chodzi o zastosowanie tabletu jako wyświetlacza do mikrokontrolera, aby nie mnożyć dodatkowych wyświetlaczy LED i LCD,.

pozdrawiam

Wiesiek

0 3
  • #3 03 Lut 2012 10:54
    rudzik6
    Poziom 14  

Dziękuję za zainteresowanie, mam OBD i ten czytnik ELM327 , podłączam go laptopa i wszystko (większość typowych kodów) odczytuję. Ale to nie o to chodzi. Tablet, a właściwie to jest nawigacja, dvbt, wifi itp. pod androidem, będzie zamontowany za kierownicą (cały kokpit w priusie jest centralnie, więc tam za kierownicą jest puste miejsce). Skoro tam będzie nawigacja , to jednocześnie chciałbym na nim wyświetlać inne dane z samochodu, ale nie uzyskam ich z OBD (chociaż to byłaby tez przydatna opcja odczytywać kody błędów). Dziękuję za ten link.
    Chodzi o dane, które uzyskam z dodatkowych akumulatorów trakcyjnych, bo to jest pojazd przerabiany na elektryczny. Chodzi o pokazanie na wyświetlaczu tego tabletu , w formie cyfrowej, albo analogowej napięcia baterii trakcyjnej i wielu innych danych elektrycznych uzyskanych z różnych czujników. Nie wszystkie dane są do pobrania z OBD a jak są to do końca nie wiadomo jakie można uzyskać z tych co są dedykowane do priusa (brak dokumentacji-przypuszczenia).
    Dla uproszczenia, jak zrobić zwyczajny woltomierz z wyświetlaniem na tablecie?

Dodano po 12 [minuty]:

PiotrPitucha napisał:
    Witam
    Jak chcesz czytać w aucie to sprawdź czy Twoje auto jest obsługiwane przez ELM327, kup interface na BT i poczytaj o http://pl.appbrain.com/app/torque/org.prowl.torque
    Pozdrawiam

Zajrzałem tutaj, to naprawdę fajna sprawa:) Nawet nie wiedziałem, że jest tyle programów pod OBD, super dzięki.

Dodano po 33 [minuty]:

No i znalazłem, że do priusa też już coś jest robione:
    http://priuschat.com/forums/gen-ii-prius-tech...-custom-pids-torque-android-app-formulas.html
    Jednak nie wiem, czy na moim będzie wszystko działać, mój prius to pierwsza generacja. Jednak jak wspomniałem, ja będę miał dodatkowe urządzenia do pomiarów, które nie będą podłączone do OBD i muszą też być wskazywane na wyświetlaczu.
    A przy okazji, czy ktoś z forumowiczów robił jakieś podłączenia swoich pojazdów android-OBD?

0