Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odłączenie zamka centralnego w astrze f

03 Lut 2012 10:44 1447 5
 • Poziom 7  
  Mam problem z zamkiem centralnym sterowanym na pilota w astrze f. Centralny nie fabrycznie montowany, dokładany. Mianowicie nie zamykają się ani otwierają żadne drzwi. Zamknięcie z kluczyka powoduje zamknięcie wszystkich drzwi. Otworzyć je można tylko poprzez wyciągnięcie bolca w drzwiach pasażera wtedy otwierają się wszystkie drzwi. Nie znam się na tym kompletnie więc proszę tylko o podanie metody na rozłączenie centralnego zamka tak abym mógł otwierać i zamykać każde drzwi z osobna. Może wyciągnięcie bezpiecznika pomoże ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • Poziom 21  
  problem jest w tym że masz założone sterowanie centralnym zamkiem z obu drzwi i niezbyt dobrze wyregulowane położenie siłowników sterujacych co do skoku bolca i wtedy tak jest. najlepszym wyjściem jest zlikwidowanie sterowania z jednych a najlepiej z obu drzwi i działać będzie z pilota centralny a z kluczyka pojedynczo. aby to zrobić musisz przeciąć w tej dokładanej wiązce od centralnego przewód brązowy i biały w obu przednich drzwiach, razem z nimi powinny być jeszcze czarny ,zielony i niebieski ale tych nie ruszaj. zadziała na 100%
 • Poziom 7  
  Dzięki za odp. ale mam jeszcze kilka wątpliwości :
  w którym miejscu są te kable? pod listwą progową?

  czy można też przeciąć w złączce między drzwiami a słupkiem?

  czy można przeciąć tylko w jednych drzwiach aby móc bez problemu zamykać samochód bez udziału zamka centralnego?

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  mates855 napisał:
  czy można też przeciąć w złączce między drzwiami a słupkiem


  Przetnij czarny w przelotce drzwi kierowcy - to wystarczy aby centralny przestał działać.
  Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie odszukać centralkę zamka i wyjęcie bezpiecznika w wiązce zasilania sterownika centralnego zamka.
 • Poziom 21  
  tnij w złączce między drzwiami a słupkiem z obu stron, jak przetniesz z jednej to jest szansa że się odblokuje i z kluczyka też będzie działał z tej strony nie przeciętej ale nie wiadomo w których drzwiach jest lepiej wyregulowany siłownik sterujący, pod listwą ich nie ma , są tylko z przodu auta i lecą do obu drzwi, i czarny też możesz chlasnąć, opcje wybierzesz sam jeśli ci zależy na sterowaniu z klucza z którychś drzwi
 • Poziom 21  
  no ale po co ciąć? nie chcesz zamykać wszystkich drzwi kluczykiem? prawdopodobnie wystarczy wymienić siłownik kierowcy i będzie działało.
  lub zamontować nowy moduł zdalnego sterowania.