Witam,
szukam już od dłuższego czasu programu do odbioru i nadawania znaków na atmege16 do WINAVR w języku C, ale wszystko co znajduje to albo nie działa albo widać nie jest dostosowane tylko odbioru (np. stosowane są sbi, a WINAVR tego nie zna).
Czy ktoś mógłby skrobnąć kod wzorcowy, nawet dla potomnych, żeby od razu zadziałał na ATMEGA16 z rezonatorem wewnętrznym (najprostsza konfiguracja) i skompilował się w WINAVR, do odbioru i nadawania znaków przez USART (już pozostałą część każdy może sobie dopisać jak odbierze znak to coś ma się stać).
szukam już od dłuższego czasu programu do odbioru i nadawania znaków na atmege16 do WINAVR w języku C, ale wszystko co znajduje to albo nie działa albo widać nie jest dostosowane tylko odbioru (np. stosowane są sbi, a WINAVR tego nie zna).
Czy ktoś mógłby skrobnąć kod wzorcowy, nawet dla potomnych, żeby od razu zadziałał na ATMEGA16 z rezonatorem wewnętrznym (najprostsza konfiguracja) i skompilował się w WINAVR, do odbioru i nadawania znaków przez USART (już pozostałą część każdy może sobie dopisać jak odbierze znak to coś ma się stać).