Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka, lodówka, płyta indukcyjna

Zn 03 Lut 2012 11:38 2853 11
  • #1 03 Lut 2012 11:38
    Zn
    Poziom 10  

Witam,
    Czytałem sporo tematów, z poprzednich lat jak i z ostatniego 2011 roku.
    Słuchajcie, nie mam innej rady jak zwrócić się do Was bo w każdym sklepie sprzedawco-doradcy doradzają inaczej, pod siebie... Nie wiem czy spowodowane jest to różnym poziomem wiedzy ale tak jest.

Mam budżet na te 3 sprzęty i chce dokonać zakupu dobrego, i możliwie najlepszego.
    Firma jaka mnie raczej interesuje to BOSCH ( przy zmywarce na pewno i płycie indukcyjnej także - choć tu jestem mniej przekonany niż w przypadku zmywarki. Co do lodówki to trudno mi cokolwiek powiedzieć gdyż BOSCH jest głośny... )

1) Czy może mi ktoś doradzić zmywarkę ( pod zabudowe )
    rozmiar 60, funkcje auto, eco, 1/2, i to co jest teraz na czasie i co jest przydatne, kwota na ten sprzęt - 1500-1800 zł

2) płytę indukcyjną
    jedynie co wiem to płyta pod siłę, oraz booster turbo etc.
    Nie wiem co i jak, ale chciałbym płytę która będzie dobra - częstotliwość gotowania - codziennie. Kwota - 2000-2500 max

3) lodówkę ( wolnostojąca )
    wysokość 185 cm, szerokość 60cm, no frost, zamrażarka na dole, mile widziany jakiś wyświetlacz ( teraz są ciekawe te lodówki więc myślę że warto mieć jakiś wyświetlacz na którym można odczytać jaka jest temp itd ) mile widziana także opcja cold water - ale niekoniecznie. Cena - 2000-2800 zł

Czy w BOSCH'u da się wyposażyć w w/w zestawie?
    Posiadam od dłuższego czasu BOSCH'a pralkę model WAS i jestem mega zadowolony.

Krzysiek

• #2 03 Lut 2012 12:07
    movzx
    Poziom 39  

Zn napisał:
    w każdym sklepie sprzedawco-doradcy doradzają inaczej
    Nikomu nie ubliżając, ale bardzo często sprzedawcy w (sieciowych) sklepach albo są nowi i nie mają za bardzo pojęcia, albo są wystarczająco doświadczeni żeby wiedzieć który sprzęt wciskać bo taka jest polityka/zysk sklepu.

Zn napisał:
    BOSCH ( przy zmywarce na pewno
    Bosch jest niezły. Pamiętaj tylko żeby wziąć wersję made in Germany (nie made in EU - czyt. Łódź, z plastikowym spodem). Niestety, taka polityka Boscha - a potem się dziwić że na świecie jest odpowiednia opinia o sprzęcie made in Poland.
    Zn napisał:
    funkcje auto, eco, 1/2, i to co jest teraz na czasie i co jest przydatne
    Weź taką która zużywa dużo wody :) Serio.
    Funkcja 1/2 jest bezużyteczna. Auto również, chyba że nie potrafisz sam ocenić jak brudne są gary które włożyłeś do zmywarki. Ewentualnie przydaje się mycie strefowe (tylko jeden kosz) i Sanityzacja/Antybakteria/HigienaPlus czy jak to Bosch nazywa. Reszta to w większości kosztowne gadżety.

• #3 03 Lut 2012 12:10
    Zn
    Poziom 10  

movzx fajnie że odniosłeś się do tego co napisałem, ale... czy Ty jesteś w stanie zasugerować jakieś produkty pod te wymagania?
    Co do zużycia wody w zmywarce to jakoś ciężko mi w to uwierzyć - dlaczego tak?

• #4 03 Lut 2012 12:14
    movzx
    Poziom 39  

Zn napisał:
    czy Ty jesteś w stanie zasugerować jakieś produkty pod te wymagania?
    A co, Google i strona Boscha Cię zbanowały? ;)

Zn napisał:
    Co do zużycia wody w zmywarce to jakoś ciężko mi w to uwierzyć
    Ja osobiście wolę mieć naczynia dobrze umyte i dobrze dopłukane - świeżą wodą. Ale to jest kwestia osobistych preferencji ;)

• #5 03 Lut 2012 12:18
    Zn
    Poziom 10  

movzx napisał:
    Zn napisał:
    czy Ty jesteś w stanie zasugerować jakieś produkty pod te wymagania?
    A co, Google i strona Boscha Cię zbanowały? ;)

Google pomocne, ale skąpiec, czy nokaut nic mi nie mówi... jak nie to że maleńkie fotki gdzieniegdzie to mało informacji technicznych. A do tego czy są tak rzetelne jak pracownicy/doradcy w sklepach to nie wiem - stąd moja prośba tutaj, jeśli przesadziłem - przepraszam.

Zn napisał:
    Co do zużycia wody w zmywarce to jakoś ciężko mi w to uwierzyć
    Ja osobiście wolę mieć naczynia dobrze umyte i dobrze dopłukane - świeżą wodą. Ale to jest kwestia osobistych preferencji ;)

racja, wezmę to pod uwagę

• #6 03 Lut 2012 12:29
    movzx
    Poziom 39  

http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm.html
    Skąpce czy inne nokauty często mają dość niedokładne informacje jeśli chodzi o funkcje. Oczywiście bierz pod uwagę szum marketingowy - ale to jest wszędzie.

Poszukaj kilka modeli które wydają Ci się sensowne i wrzuć wtedy konkretne pytanie. Nie masz gwarancji na równie konkretną odpowiedź, ale takie życie ;)

• #7 03 Lut 2012 12:35
    Zn
    Poziom 10  

tak super, aczkolwiek na stronie BSH są zmywarki ale same najnowsze modele... i to czasami kosztujące więcej niż pozwala mój budżet.
    ps.
    stronę boscha znam :)

• #8 03 Lut 2012 17:41
    TomekCarlos
    Poziom 26  

movzx napisał:
    Niestety, taka polityka Boscha - a potem się dziwić że na świecie jest odpowiednia opinia o sprzęcie made in Poland.

Movzx mówisz ogólnikowo o sprzęcie czy raczej odnosisz się tylko do zmywarek Made in Poland. Bo chyba nie powiesz że pralki z Łodzi mają "odpowednią" opinię.

• #9 03 Lut 2012 17:46
    Zn
    Poziom 10  

czyli co, liczyć na linka bezpośredniego nie mogę?

• #10 03 Lut 2012 18:33
    movzx
    Poziom 39  

TomekCarlos napisał:
    odnosisz się tylko do zmywarek made in Poland.
    Tylko do zmywarek bo z nimi mam do czynienia.
    A jeśli chodzi o "ogólność" to fakt wyprodukowania przez BSH chociażby jednej sztuki takiego G... uważam za wstyd.

• #11 06 Lut 2012 22:14
    Zn
    Poziom 10  

co myślicie o modelu SMV 40M30EU ? szukam zmywarki może model wyższy ale z funkcją vario speed, z tymże to już kwoty o ile się nie myle po 2400 w góre

• #12 08 Lut 2012 11:51
    patryk260983
    Poziom 18  

TomekCarlos napisał:
    movzx napisał:
    Niestety, taka polityka Boscha - a potem się dziwić że na świecie jest odpowiednia opinia o sprzęcie made in Poland.

Movzx mówisz ogólnikowo o sprzęcie czy raczej odnosisz się tylko do zmywarek Made in Poland. Bo chyba nie powiesz że pralki z Łodzi mają "odpowednią" opinię.

Mam pralkę Boscha WAE, czyli łódzką i złego słowa nie mogę powiedzieć o tym sprzęcie. Najważniejsze, że bęben rozbieralny i w razie czego łożyska można wymienić, a nie trzeba będzie wymieniać pół pralki za połowę ceny nowej, jak to w modelach WAA.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME