Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer dłużej się włącza, wolno pracuje, nie działa żadna gra.

slawq15 03 Feb 2012 12:16 3045 27
    slawq15
    Level 9  
    Witam, to mój pierwszy wątek więc proszę o wyrozumiałość.

Jakiś Tydzień temu zakupiłem kartę graficzną ASUS EN9500GT. Wpiąłem, zainstalowałem sterowniki, kilka gier...wszystko śmigało tak jak należy. pograłem dzień, grając w cod4 nagle uruchomił mi się ponownie komputer. Od tamtego czasu nie działa mi żadna z gier zainstalowanych na moim pc. Dłużej się włącza i pracuje nieco wolniej. Moje podejrzenie to chyba za słaby zasilacz, na pudełko karty pisze, że ten model wymaga zasilacza 400W. Dodam, że temperatury sprawdzone w programie AIDA64 nie są raczej wysokie. Wahają się tak od 40-50*C MAX.
    Przedstawię wam mój sprzęt :

Procesor: Intel® Celeron® CPU 2.80GHz, ~2.8GHz
    Pamięć: 2048MB RAM
    Dysk: 320 GB [jakiś model samsunga]
    Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9500 GT
    Zasilacz : 250W

Bardzo proszę o pomoc !!!
    Stefan48
    Level 2  
    problemem jest karta gaficzna, która pobiera za dużo prądu, przez to spada napięcie na procesorze. Należy wejść do biosu i testować ustawienia napięć procesora zaczynając od 1,9V. Na pewno zadziała
    slawq15
    Level 9  
    zmiana zasilacza na 400w pomoże ?
    Kasek21
    Level 43  
    Ten zasilacz 250W to co to jest? Marka i model.

Należy sprawdzić na innym zasilaczu.

Co to znaczy, że nie działa żadna gra? Po kliknięciu w ikonę gry co się dzieje?
    slawq15
    Level 9  
    po kliknieciu na ikone pokazuje się tylko ta ''busolka'' i nic wiecej, wchodząc do menadżera zadań jest tam ta gra o niskim poborze pamięci

Dodano po 1 [minuty]:

Stefan48 wrote:
    problemem jest karta gaficzna, która pobiera za dużo prądu, przez to spada napięcie na procesorze. Należy wejść do biosu i testować ustawienia napięć procesora zaczynając od 1,9V. Na pewno zadziała

jestem zielony na pracy w biosie ;|
    wariato
    Level 43  
    Napiszesz w końcu co to za model tego zasilacza 250W ? 9500GT do Celerona ? Nieporozumienie jakieś.

Dodano po 5 [sekundy]:

Napiszesz w końcu co to za model tego zasilacza 250W ? 9500GT do Celerona ? Nieporozumienie jakieś.
    slawq15
    Level 9  
    nie wiem co to za model, nie będę przecież odłączał kompa i rozbierał. jest to komputer firmowy, model Acer SA90
    wariato
    Level 43  
    To jak podłączyłeś grafikę bez rozbierania komputera ? Bez tych informacji możemy sobie gdybać od wieczora. Obstawiam że brakuje DirectX lub innego oprogramowania żeby gry mogły się uruchomić. To nie jest PC stworzony do gier a do biura.
    slawq15
    Level 9  
    wiem wiem, ale czytaj uważnie, DirectX mu nie brakuje bo już grałem w różne gry, nie zwracałem uwagi na zasilacz wkładając karte graficzną.

Dodano po 5 [minuty]:

i nie instalowałem bóg wie jakich gier, cod 2 czy cod 4 to nie są gry o wysokich wymaganiach i ten komputer radzi sobie z nimi całkiem dobrze
    Matuzalem
    Level 43  
    slawq15 - pisownię popraw, a dodatkowo, w pierwszym poscie, zmień kolor czcionki (czerwony jest zastrzeżony dla działań moderacyjnych).
    Lord Kotu
    Level 15  
    Zasilacz jaki masz nadaje się do muzeum prawie na pewno albo pod PII zmień zasilacz zanim zjara ci kompa przy przeciążeniu w grach bo zapewne to jakiś antyk bez żadnych filtrów przeciw przepięciowych, etc.
    Nie zależnie od tego czy jest on przyczyną problemu jest pierwszy na liście do wymiany.
    Zdejmij bok obudowy i pstryknij jakąś przyzwoitą fotkę zasilacza to zobaczymy co i jak...
    slawq15
    Level 9  
    nie warto mi już go rozbierać kilkanaście razy, zamówiłem zasilacz 400w, będzie on u mnie prawdopodobnie w poniedziałek, podłączę go i mam nadzieję, że usterka zniknie
    fifa1k
    User under supervision
    zainstaluj nowsze sterowniki do grafiki
    iamtheone
    Level 26  
    slawq15 wrote:
    nie warto mi już go rozbierać kilkanaście razy, zamówiłem zasilacz 400w, będzie on u mnie prawdopodobnie w poniedziałek, podłączę go i mam nadzieję, że usterka zniknie

Powiedz jaki zasilacz zamówiłeś (marka i model).
    wariato
    Level 43  
    Zamienisz złom na ZŁOM gratulacje. A za te same pieniądze można mieć zasilacz klasę wyżej.
    slawq15
    Level 9  
    ale ten jest nowy i przede wszystkim mocniejszy, więc raczej nie powinno być tego problemu
    iamtheone
    Level 26  
    slawq15 wrote:
    ale ten jest nowy i przede wszystkim mocniejszy, więc raczej nie powinno być tego problemu

On nie wyciągnie tyle ile ma napisane na pudełku.

A przeczytałeś chociaż opis tej aukcji?
    "Jest wprost idealny do komputerów, które wykorzystywane są do przeglądania Internetu, w komputerach biurowych, których głównym zadaniem są aplikacje biurowe i na których nie wykorzystuje się rozbudowanych kart grafiki."
    slawq15
    Level 9  
    iamtheone wrote:
    slawq15 wrote:

skąd to przekonanie ?

Dodano po 47 [sekundy]:

slawq15 wrote:
    iamtheone wrote:
    slawq15 wrote:

skąd to przekonanie ?

tak widziałem to, ale ta karta grafiki to nie jakaś bóg wie najnowsza 1gb która naprawdę potrzebuje
    iamtheone
    Level 26  
    slawq15 wrote:
    skąd to przekonanie ?
    Bo ten "zasilacz" to podróbka .
    slawq15
    Level 9  
    ale napewno będzie lepszy niż ten co mam dotychczas 250w.
    nie wymagam od tego komputera wiele
    Kasek21
    Level 43  
    slawq15 wrote:
    ale napewno będzie lepszy niż ten co mam dotychczas 250w.

Przecież nie wiemy co masz bo nie chce Ci się zajrzeć do komputera i choćby z tego powodu temat powinien wylądować w koszu.

Po drugie to nie dział co kupić?

Po trzecie nie zamieszczamy linków do treści krótkotrwałych.

Po czwarte...
    iamtheone
    Level 26  
    Nie spodziewaj się za wiele po tym zasilaczu. Licz się z tym, że niedługo być może będzie Cię czekać wymiana nie tylko zasilacza, ale i całego kompa.

Ja bym osobiście nie kupił żadnej podróbki zasilacza, choćby i było na nim napisane 2000W.
    fifa1k
    User under supervision
    No na pewno jest mocniejszy i jak ci on przyjdzie to zobaczysz czy była to wina zasilacza.
    slawq15
    Level 9  
    czemu miałaby mnie czekać wymiana zasilacza, a nawet całego kompa ?

Dodano po 2 [minuty]:

raczej napewno wina zasilacza, napięcie na procek jest zbyt niskie, zgadzam się z kolegą co pisał z początku o napięciu.
    iamtheone
    Level 26  
    slawq15 wrote:

czemu miałaby mnie czekać wymiana zasilacza, a nawet całego kompa

Ze względu na to, że zasilacze z dolnej półki lubią się "palić", a przy tym pociągać za sobą inne podzespoły.
    slawq15
    Level 9  
    jednym słowem masakra, jestem załamany..nie wiem co zrobić
    iamtheone
    Level 26  
    slawq15 wrote:
    jednym słowem masakra, jestem załamany..nie wiem co zrobić

Kupić markowy zasilacz.